Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava fotografií Králové Gerewolu
Výstavy

Výstava fotografií Králové Gerewolu

Ve spolupráci s cestopisným měsíčníkem Lidé a Země připravilo nákupní centrum PALLADIUM výstavu fotografií „Králové Gerewolu“ od Lenky Klicperové, novinářky, fotografky a šéfredaktorky výše jmenovaného časopisu. Výstava je k vidění zdarma v patře +1 až do 31. 7. 2014.

Přes pětadvacet velkoformátových fotografií známé fotografky a novinářky Lenky Klicperové dokumentuje fascinující festival hojnosti a lásky nigerského nomádského etnika Wodaabe, jehož součástí je i magický mužský tanec gerewol. Festival se jmenuje Cure Salée, tedy v překladu „léčba solí“.

Půda tu má totiž vysoký obsah soli a dalších minerálů, což prospívá zažívacímu traktu krav a velbloudů. Tento festival se odehrává v neklidné oblasti na severu Nigeru v místě zvaném Ingall a patří jednoznačně k nejfotogeničtějším slavnostem, jaké se dnes v Africe konají.

Navíc pro všechny návštěvníky výstavy bude v průběhu července připravena soutěž o předplatné časopisu Lidé a Země. Soutěž proběhne na facebookové stránce PALLADIA.

Provozovatel

PALLADIUM Praha

náměstí Republiky 1079
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 225 770 250
Email:
infokiosek@pallad...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.palladiumprah...
GPS:
50,089005 14,429174
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa na Novém Městě

Betlém v tomto kostele kapucínského řádu je řezbářské dílo připisované rodině pana Josefa Chocholy (1866–1918) z Příbrami, který se později přestěhoval do Prahy na Smíchov.
Praha, Praha

Relax zóna v Palladiu

Prostor určený pro váš odpočinek během rušného dne (a dobití vašeho mobilu), shlédnutí aktuální výstavy či načerpání inspirace na fashion a beauty dárky k Vánocům. To je zóna, která je pro vás otevřena zdarma každý den od 11 do 20 h.
Praha 1, Praha

Vánoční trhy Praha 2022

Největší vánoční trhy v České republice můžete navštívit na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, výborné jídlo a české výrobky.
Praha 1, Praha

České vánoční trhy na náměstí Republiky

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají 24. listopadu 2022 a potrvají do 24. prosince 2022. Bude otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Rodinné zábavní centrum Hrad Zábavy

Hrad Zábavy je rodinné zábavní centrum pro děti a jejich rodiče, kde se dá příjemně strávit volný čas. Park se skládá z velkého množství atrakcí, zábavných hracích automatů, umělecké dílny a kavárny. Centrum je od 1. června 2012 dočasně UZAVŘENO!
Praha 1, Praha

Lucytours – objev s námi krásy Prahy

Pěší túra Prahou s průvodcem od zavedené společnosti specializující se na privátní túry od roku 1997. Ukážeme vám Staré Město včetně Židovské čtvrti, přejdeme Karlův most, projdeme si malebné uličky Malé Strany a nakonec navštívíme Pražský hrad.
Praha 1, Praha

Fitness Kotva

Příjemné místo pro aktivní odpočinek, které dokáže každému nabídnout přesně to, co hledá. Velký výběr strojů i pro náročné sportovce. V prostorách kardio a aerobní zóny jsou připraveni kvalifikovaní a vstřícní osobní trenéři, kteří se o vás postarají.
Praha 1, Praha

MinigolfPark Kotva

Navazuje na tradici prvního indoor minigolfu v Praze – Minigolfu Butovice – od roku 2010. Přestěhováním do OD Kotva se stal pravděpodobně jediným krytým minigolfem na světě s certifikátem Světové minigolfové federace umístěným v centru hlavního města.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivní Prahou se sládkem!

Pojďte s námi objevovat to nejlepší z pražských hospod a pivovarů! Jsme profesionální pivní sommelieři, a chceme ukázat, že Praha toho má skutečně hodně co nabídnout v oblasti piva, a to ne jen známých značek, ale i jednotlivých představitelů trendu minipivovarů. Tak pojďte s námi na pivo!
Praha 1, Praha

Restaurace Chanchala – gurmánský zážitek v centru Prahy

Přijďte si užít orientální atmosféry a výborné indické kuchyně do samotného centra Prahy. Mimo kvalitních surovin dochucených originálním kořením si také můžete užít naší nabídku čajovny nebo vodních dýmek za příznivou cenu.
Praha 1, Praha

Tasty Garden Palladium

Přijďte si vychutnat skvělé jídlo do food courtu v nákupním centru Palladium.
Praha 1, Praha

Pizza Nuova – neapolská pizza v srdci Prahy

Restaurace sítě Ambiente podává pravou neapolskou pizzu – La Verace Pizza Napoletana, z čerstvých surovin, těstovinové speciality vybraných italských regionů ři vynikající saláty. Zvolit můžete menu "a la carte" anebo volnou konzumaci.
Praha 1, Praha