Úvod > Kalendář akcí > Floria Podzim – Dušičky

Floria Podzim – Dušičky

Kdy 11. říjen 2019 - 13. říjen 2019 Výstavy
Na kroměřížském výstavišti proběhne od 11. do 13. října jedinečná výstava Floria Dušičky. Návštěvníci se kromě tradičního podzimního prodeje ovocných stromů či smutečních věnců mohou těšit na mimořádné expozice Zahrada ticha a Umění se rozloučit.
Celostátní výstava Floria Podzim, kterou pořádá Výstaviště Kroměříž, se letos nově rozdělí na dvě části. Tradiční bonsajou část podzimní výstavy již podruhé doplní výstava Floria Podzim – Dušičky, která proběhne o víkendu 11.-13. října. Návštěvníky zaujme zejména unikátní expozicí, která se bude věnovat umění se rozloučit.

Z výstavy si návštěvníci odnesou jedinečný zážitek, a především inspiraci pro to, jak je možné pojmout poslední rozloučení, jak o něm informovat okolí, jak je možné jej připravit skutečně vkusně a s úctou a aby vyjadřovalo jedinečnou osobnost zemřelého.
Expozice je navržena se symbolikou cesty. Návštěvníci mohou procházet jednotlivými částmi expozice od období umírání, smrti a loučení, přes různé formy smutečních obřadů až po období vzpomínání v podobě netradičních, ale velmi přirozených vzpomínkových míst.

Na výstavě návštěvníci samozřejmě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu. Můžou zde pořídit okrasné cibuloviny, ovocné stromy, chryzantémy či smuteční věnce. Součástí prodeje budou i školkařské výpěstky ovocných stromů a keřů.

Výstava Floria Dušičky bude patřit i všem zahrádkářům a zahradníkům. Pavilon B zaujme velkolepou expozicí tradičního ovoce a zeleniny s mottem Jak chutná podzim. Český zahrádkářský svaz (územní sdružení Kroměříž) přichystá ukázky stolování v různém duchu – selském, zámeckém, mysliveckém apod.

Součástí expozice bude i široký prodejní sortiment: od čerstvých jablek, přes včelí med až po domácí povidla. Zvídaví návštěvníci si dokonce mohou udělat svůj vlastní mošt pomocí unikátního šlapacího kola. V rámci výstavy se uskuteční i vyhlášení vítězů 4. ročníku Floria košt pálenek.

Pod venkovním přístřeškem E proběhne velkolepé "Dýňobraní". Návštěvníci ochutnají dýňové lahůdky a shlédnou ukázky vyřezávání do dýní či soutěž o největší dýni!
V rámci výstavy bude během pátku a soboty fungovat i speciální mykologická poradna, kde se lidé dozví vše o houbách – jejich klasifikaci, funkci v přírodě, využití v lékařství, otravy apod. Návštěvníci si mohou přinést vlastní houby k prověření jejich bezzávadnosti. Lidem poradí světový odborník na mykologii prof. RNDr. Vítězslav Bičík, CSc.

Po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. K poslechu zahraje cimbálová muzika, u které si návštěvníci vychutnají kalíšek burčáku či kvalitního vína. K zakousnutí budou připraveny dobroty z Matějova Pekařství. Pro malé i velké je připraven náš zábavní park Dětský svět Kroměříž se spoustou zážitkových atrakcí.

Vlakem na výstavu: Partnerem výstavy Floria Dušičky se staly České dráhy. Společně jsme pro návštěvníky připravili zvýhodněné vstupné. Akce má název: „S platnou jízdenkou ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž k zakoupené základní vstupence druhá zdarma.“
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019
Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Kryt pod Knihovnou Kroměřížska

Kryt pod Knihovnou Kroměřížska

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hvězda v Kroměříži

Hotel Hvězda v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
Restaurace Radniční sklípek Kroměříž

Restaurace Radniční sklípek Kroměříž

Kroměříž, Východní Morava
Hotel a restaurant Octárna

Hotel a restaurant Octárna

Kroměříž, Východní Morava