Úvod > Kalendář akcí > Floria Podzim – Bonsaj 2021
Výstavy

Floria Podzim – Bonsaj 2021

Výstaviště Kroměříž zve ve dnech 24. až 26. září na 13. ročník celostátní zahradní prodejní výstavy – Floria PODZIM – BONSAJ 2021.
Na Výstavišti Kroměříž proběhne od pátku 24. září do neděle 26. září celostátní prodejní výstava Floria Podzim Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou národní expozici stovek bonsají a kamenů suiseki, spojenou s odbornými workshopy, přednáškami či ukázkami starobylého japonského aranžování květin – tzv. ikebany.
 
Návštěvníci na výstavě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí. Kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, chryzantém, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb je připraven i doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí Vojta Nedvěd se speciálním vzpomínkovým programem na Františka Nedvěda, dechová hudba Boršičanka, či kapela Divousy. Součástí výstavy Floria Podzim Bonsaj bude i výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin.
 
Ve spolupráci s Českou bonsajovou asociací organizátoři připravili velkolepou Národní výstavu bonsají a kamenů suiseki. Návštěvníci se mohou těšit na stovky vzácných exemplářů, a to nejen z České republiky, ale i z Německa, Španělska, Francie, či Litvy. Součástí expozice budou i komentované prohlídky, poradenská služba o pěstování bonsají, odborné workshopy či ukázky japonského aranžování květin – tzv. Ikebany. Samozřejmě zde nakoupíte vše potřebné pro pěstování bonsají včetně literatury, nářadí, keramiky a rostlinného materiálu.
 
Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí pro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světa zdarma.
 
  • Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
  • Výstavy Floria v Kroměříži – největší zahradnické výstavy v České republice.
  • Kongres Evropské bonsajové asociace – EBA 2021.
  • Přednášky a ukázky odborníků na tvarování bonsají, ukázky tvorby ikebany.
  • Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu.
  • Výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin.
  • Pořídíte okrasné cibuloviny, ovocné stromy, bonsaje nebo chryzantémy.

V rámci výstavy proběhne i zcela výjimečný Kongres Evropské bonsajové asociace – EBA 2021. Kongres představí ojedinělou expozici desítek vzácných bonsají a kamenů suiseki z celého světa. Proběhnou zde přednášky a demonstrace od největších světových odborníků na bonsaje. Dozvíte se jakou bonsaj vhodně zvolit, jak o ni pečovat nebo jakou mají bonsaje historii.
Zobrazit více

Provozovatel

VÝSTAVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ s.r.o.

K Výstavišti 4069/8
767 01 Kroměříž
Tel.:
+420 724 609 795
Email:
kuropata@vystavis...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.vystavisteflo...
WWW:
https://www.vysta...
GPS:
49,284715 17,393644
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hvězda v Kroměříži

Hotel Hvězda v Kroměříži

Kroměříž, Zlínský kraj
Pražírna Kávy Kroměříž

Pražírna Kávy Kroměříž

Kroměříž, Zlínský kraj
Hotel a restaurant Octárna

Hotel a restaurant Octárna

Kroměříž, Zlínský kraj
Restaurace Radniční sklípek Kroměříž

Restaurace Radniční sklípek Kroměříž

Kroměříž, Zlínský kraj