Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Výstava dětských betlémů v Ostravě
Akce pro děti

Výstava dětských betlémů v Ostravě

Ve dnech 3. listopadu až 21. prosince se v rámci projektu Betlémy bez hranic uskuteční na Výstavišti Černá louka česko-slovenská a česko-polská výstava dětských betlémů.
Česko-polská výstava betlémů

Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. realizuje spolu s obcí Gorzyce (PL) projekt „Betlémy bez hranic“. Záštitu nad výstavou převzali Mons. Fr. Lobkowicz, hejtman Moravskoslezského kraje M. Novák a generální konzulka Polské republiky v Ostravě A. Olszewska. Na projektu spolupracuje regionální pobočka Českého sdružení přátel betlémů. Hlavním cílem projektu je zachování tradic našich předků a oživení a popularizace betlémů. Ke shlédnutí bude více než 400 exponátů z rukou dětí!


Česko-slovenská výstava betlémů

Projekt realizuje Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. a Asociácia rodín a rodinných společenstiev na Slovensku. Cílem projektu je kromě zachování tradic také popularizace betlémářství v přeshraničním regionu Moravskoslezského, Žilinského a Trenčanského kraje.

Zpříjemněte si předvánoční čas a nalaďte se na blížící se Vánoce s námi!

Veletrh Dovolená 2023

Veletrh cestovního ruchu opět v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Včela!!!

Jarní veletrh medu Včela!!!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

V roce 2022 dojde v Ostravě k velké proměně. Vzniknou zde nové dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Vznikne zde zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i nové parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Rovninské balvany v Ostravě

Skupina bludných balvanů je charakteristickým vzorkem velkých eratických bloků, transportovaných pevninským ledovcem. Byly objeveny při těžbě písků v Hlučíně-Rovninách a po uzavření a rekultivaci pískovny v první polovině šedesátých let byly balvany převezeny do Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurant Stračena City Ostrava

Restaurant s výrobou domácích italských těstovin a ingerdiencí. Italský bufet s možností si namíchat oběd podle vlastní chuti. Vynikající steaky nejen z naší farmy Klokočov. Otevřená pekárna a kuchyně, rotující pípa (až 7 druhů piv) a nabídka kvalitních italských vín.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj