Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Broučci Jana Karafiáta
Výstava Broučci Jana Karafiáta
Výstavy

Výstava Broučci Jana Karafiáta

Volný cyklus výtvarně literárních výstav se v Galerii Slováckého muzea pomalu stává tradicí. Oslovuje a přitahuje širokou veřejnost hned několika generací najednou. Do galerie přicházejí nejen děti ze škol, ale také celé rodiny.
Ti starší vzpomínají na své dětství, věkově střední si vybavují rodinnou knihovničku i povinnou školní četbu, a ti nejmladší v mnoha případech objevují něco, co jim v současném moderním a přetechnizovaném světě uniká. „Vedle přehlídek samostatných autorských ilustrátorských profilů figuruje i forma příběhu jedné knížky. Po Babičce Boženy Němcové budou proto dalším takovým vystavovaným formátem v přízemním sále galerie Broučci od Jana Karafiáta,“ svěřila se její kurátorka Marie Martykánová.
Tento literární počin vyšel poprvé v roce 1876 a po „tichém rozjezdu“ se pomalu zařadil do kategorie českého kulturního pokladu. „Bez ostychu se připojuji k tvrzení, že je po právu toto dílo uváděno jako první česká moderní pohádka. S postupným výtvarným doprovodem od čtyř desítek českých malířů a kreslířů pak dostalo punc ryze českého bohatství, o kterém stojí za to mluvit a připomínat si ho,“ prohlásila Martykánová s úsměvem.

Provozovatel

Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti

Otakarova 103
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 572 525 425
Email:
info@slovackemuze...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.slovackemuzeu...
GPS:
49,071270 17,458418
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Rodinné vstupné: 80 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Komentovaná prohlídka k 60. výročí Galerie Slováckého muzea

Zbrojnice, lazaret, sklady, poštovní úřad, sirotčinec, byty – výčet několika funkcí, které plnila 299 let stará barokní budova.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ratolest – Pavol Stručka

Mistrovská malířská díla renesance a baroka nejsou pouze historií, ale oslovují a vybízí k tvorbě i současnou generaci umělců.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ludmila, Miroslav a Jan Kováříkovi

„Jablko nepadá daleko od stromu“, praví jedno lidové rčení, které rodina Kováříkových z Ratíškovic u Hodonína zcela naplňuje. Již několik generací je spojeno s výtvarnou tvorbou, lidovou, užitou a uměleckou. Forma jejich výtvarného projevu je však vždy zcela autonomní.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Rockové koledování s Janem Gajdošíkem a jeho přáteli

Tradiční předvánoční hudební setkání na nádvoří galerie.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Galerie Slováckého muzea

Galerie Slováckého muzea, která sídlí v Uherském Hradišti, nabízí návštěvníkům prohlídku stálé expozice Umění jihovýchodní Moravy, zahrnující díla umělců regionu z 19. a 20. století. Ve třech výstavních sálech jsou pořádány výstavy výtvarného umění českých i zahraničních autorů.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Františkánský klášter v Uherském Hradišti

Klášter je společně s přilehlým kostelem Zvěstování Panny Marie významnou kulturní památkou. Ukrývá prostory s velmi vzácnou výtvarnou výzdobou z počátku 18. století. Po roce 1989 byl v klášteře obnoven řeholní život, nyní bydlí bratří v domě na náměstí.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Barokní kostel sv. Františka Xaverského

Masarykovu náměstí v Uherském Hradišti vévodí komplex jezuitských budov, který tvoří někdejší jezuitská kolej, kostel sv. Františka Xaverského a budova někdejšího gymnázia zvaná Reduta. Barokní kostel je dominantou náměstí a centrem kulturního a společenského života města.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Lékárna u Zlaté Koruny v Uherském Hradišti

Barokní lékárna U Zlaté koruny slouží svému účelu již od konce 17. století a její vnější i vnitřní výzdoba ji řadí mezi nejkrásnější budovy ve městě.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kafec U Komína Uherské Hradiště

Kafec byl jednou z prvních kaváren, která v Brně začala sázet na výběrovou kávu a snídaně, dnes dělá radost hostům i ve Zlíně, Plzni, Olomouci, ale také v Uherském Hradišti, v krásném prostoru U Komína.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Hotel Slunce se stylovou restaurací a vinotékou

Budova je jedinou dochovanou stavbou v renesančním slohu ve městě. V letech 2001 – 2003 prošla náročnou rekonstrukcí a modernizací. V současnosti vám tak může nabídnout luxusní komfort v historických prostorách, vytvářející exkluzivní prostředí v samotném centru Uherského Hradiště.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Obytný vůz – nezávislost, pohodlí a zážitky

Půjčte si obytný automobil v Uherském Hradišti a jeďte si svou cestou. Čeká vás nezávislost, pohodlí i zážitky z cestování kdekoliv po České republice. S sebou si nezapomeňte vzít třeba i kolo pro příjemné aktivní trávení dovolené.
Staré Město, Zlínský kraj

Penzion s wellness na zimním stadionu v Uherském Hradišti

Nové ubytovací zařízení ve zrekonstruované budově zimního stadionu v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj