Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Brána recyklace
Brána recyklace
Výstavy

Výstava Brána recyklace

Putovní výstava Brána recyklace, která od roku 2007 navštívila již několik desítek míst, se na pět měsíců zastaví v iQparku v Liberci.
Výstava mapuje koloběh odpadů od jejich vzniku přes recyklaci až po nové užití recyklovaných materiálů v běžném životě. Netradiční expozice představuje různé výrobky denní potřeby vyrobené z recyklovaných materiálů – od těch nejběžnějších, jakými jsou toaletní papír, bloky, či sklenice, až k zajímavostem typu míč z recyklované gumy, taška z recyklovaného reklamního plakátu, kabelky z recyklovaného nápojového kartonu, či chameleonů z nápojové plechovky Coca Cola a Fanta vyrobené v rámci programu Fair Trade.

Exponáty jsou umístěny v barevných plastových přepravkách, které přes svou obyčejnost přitahují pozornost návštěvníků. Součástí výstavy v Liberci je také PET skleník od známé výtvarnice Veroniky Richterové, která nám řekla: "Skleník vznikl jako výraz mých nenaplněných pěstitelských tužeb a zároveň jako pocta všem anonymním zahrádkářským kutilům českého venkova." Na výrobu skleníku se spotřebovalo 1100 nalezených PET lahví a různých plastových nádob. Kromě finálních produktů výstava Brána recyklace nabízí i možnost seznámit se s procesem přeměny vytříděného odpadu v nový materiál – tedy s recyklací.

Málokdo má možnost navštívit třídicí linku či podnikna zpracování odpadu. Proto vás seznámíme i s mezistupni proměny materiálu. Odhalíme vám tajemství termínů PET flakes, vláknitý granulát a dalších. Návštěvníci mohou interaktivně ponořit své ruce do "inkubátoru" a zjistit jak škrábe pěnové sklo nebo naopak jak měkká je polyesterová střiž. www.branarecyklace.cz Výstava Brána recyklace navštěvuje česká města v rámci kampaně na podporu třídění odpadů. Jejím cílem je motivovat všechny generace k zamyšlení se nad tím, proč odpad třídit a jaký je význam recyklace v současnosti. Výstavu pořádá autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, která provozuje celorepublikový systém zajišťující třídění, recyklaci a využití obalových odpadů. www.ekokom.cz Pro prezentaci výstavy byl v Liberci vybrán iQpark, jakožto první interaktivní zábavně naučné science centrum v České republice. iQpark vznikal po vzoru světových "science centers" a čerpá z jimi ověřených konceptů, které nenucenou formou nabízejí výuku a poznávání prostřednictvím interaktivních zábavních prvků (škola hrou). Zahrnuje přes 400 interaktivních exponátů na ploše přesahující 3000 m2.

"Základními požadavky na zajímavou výstavu jsou interaktivnost, edukativnost, zábavnost a atraktivnost. Stejné nároky byly kladeny i na Bránu recyklace při jejím vzniku, a proto věříme, že do těchto prostor výborně zapadne.", říká tisková mluvčí společnosti EKO-KOM Šárka Nováková Výstava je umístěna v přízemí a ve třetím patře Science Center iQpark.

Mikuláš v Babylonu

Do Centra Babylon i letos zavítá Mikuláš se svojí družinou. Srdečně zveme děti, rodiče i prarodiče na mikulášskou  besídku.
Liberec, Liberecký kraj

K pobytu neomezený vstup do Zoo Liberec v rámci ubytování

Máme skvělou novinku pro všechny milovníky ZOO!
Liberec, Liberecký kraj

Arteterapie

Od října pro vás v Centru RoSa Liberec chystáme arteterapii, kde si budete moci vyzkoušet různé formy rukodělného tvoření, které bude tematicky zaměřeno na roční období nebo sezónní svátky.
Liberec, Liberecký kraj

Výstava obrazů Marie Blabolilové

Obrazy plné citu, poetiky a lyričnosti, to je tvorba Marie Blabolilové. Přijďte se podívat na aktuální tvorbu autorky, držitelky mnohých ocenění, malířky jejíž dílo je nepřehlédnutelné na současné malířské scéně.
Liberec, Liberecký kraj

iQpark – první science centrum v České republice!

Unikátní, zábavně poučné centrum pro nejmenší objevitele! Ve 4 patrech najdete interaktivní exponáty, které prostřednictvím hry a experimentů podporují dětskou zvídavost a představivost. V expozicích dětem ukazujeme, že i věda může být zábava!
Liberec, Liberecký kraj

Lunapark v Centru Babylon v Liberci

Zábava pro všechny generace za každého počasí, to je Lunapark v Centru Babylon v Liberci. Užívejte si atmosféru pouťové zábavy po celý rok a za každého počasí!
Liberec, Liberecký kraj

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling je zábava pro celou rodinu!
Liberec, Liberecký kraj

4D Kino

Nechte hladinu adrenalinu vystoupat na maximum!
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Babylon

Apartmány pro nezapomenutelné romantické pobyty a výjimečné příležitosti nebo rodinné pokoje pro krásné chvilky s Vašimi blízkými! To vše a zábavu na celý den najdete u nás pod jednou střechou.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace Jizerka

Samoobslužnou restauraci s nabídkou tradiční české i mezinárodní kuchyně najdete v libereckém zábavním Centru Babylon.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace Babu Burger

Babu Burger restauraci najdete přímo v libereckém Centru Babylon. Specializuje se zejména na hamburgery.
Liberec, Liberecký kraj

Nostalgia Restaurant

Restaurace zařízená v italském stylu se nachází v libereckém Centru Babylon.
Liberec, Liberecký kraj