Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava betlémů v Ořechu
Betlém příběhů - střed
Výstavy

Výstava betlémů v Ořechu

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Středočeský kraj nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Tradiční výstava betlémů je letos na téma "Jak vznikají". Kromě desítek betlémů můžete vidět postupy výroby betlémů z různých materiálů. Největším betlémem je Betlém příběhů. Největší příběh prožívá Svatá rodina. A navazují další příběhy daráků. Výstava je i online. Na webu je aktuální zpřístupnění.
Vedle desítky vyřezávaných betlémů na výstavě najdete jesličky z mnoha jiných materiálů a ve velmi rozmanitých podobách. Zpřístupnění výstavy bude plně v souladu s danou situací. Aktuální siuaci naleznete na webu. Počet návštěvníků bude kvůli koronaviru omezen. Doporučujeme si rezervovat místa (viz web).

Letošní výstava má 2 zaměření
 • „Jak vzniká betlém“ jste mohli vidět při kratičkém otevření již loni, letos bude ještě obsáhlejší – uvidíte tedy jak vznikají různé betlémy, jednotlivé figurky i celé krajiny
 • 15. let Spolku českých betlémářů – ukázky z děl i sbírek největší české organizace betlémářů

Otevřeno bude od 21.11. do 9.1. každou sobotu a neděli od 10.00 do 18.00 (mimo 25.12., 26.12. a 1.1. od 14.00 do 18.00), každou středu od 15.00 do 18.00 a každé první pondělí v měsíci (6.12. a 3.1.) pro sociálně slabší zdarma od 15.00 do 17.00. Pro školy, školky a jiné skupiny prohlídky s programem i v jiný čas – podle předchozí domluvy (letošní program má název „Zvyky“ a je zaměřen nejen na seznámení, ale i veselé vyzkoušení).

Na letošní výstavě m.j. uvidíte
 • stovku Ježíšků
 • největší betlém „dorostl“ již do délky 14 metrů
 • betlémy, které doposud nebyly vystavovány včetně dvou mechanických
 • ukázky nového „nočního“ osvětlení betlémů (především od 16.00 do 18.00, kdy bude i venku větší tma)
 • postupy jak se vytváří betlémy, budovy, krajiny a celé betlémy
 • ukázky řezbářství každý den
 • „Malování s Bětkou“ – ukázky malování betlémů (21., 27. a 28.11. a 4. a 5.12.) vč. malování figurek na přání
 • můžete si moci vyzkoušet stavění betléma – vše je připraveno
 • chybět nebude ani fotokoutek a obchůbek
 • něco málo z historie a činnosti Spolku českých betlémářů
 • dozvíte se více o starých vánočních zvycích a některé si budete moci i vyzkoušet

11.12. OD 15.00 – AUTOGRAMIÁDA A POVÍDÁNÍ O KNIZE POHLEDNIC „HOSTIVICKO“ (výstava pohlednic můžete shlédnout v rámci výstavy betlémů).

18.12. OD 15.00 – AUTOGRAMIÁDA A POVÍDÁNÍ O KNIZE ZDEŇKA KUCHYŇKY „NASTAL VÁNOČNÍ ČAS“ (o vánočních zvycích Slánska a Kladenska).

Provozovatel

Včelín Ořech z.s.

K Ovčínu 352
252 25 Ořech
Tel.:
+420 602 614 170
Email:
vcelinorech@gmail...
Email:
glaser@orech.cz
WWW:
https://orech.cz/...
WWW:
www.orech.cz
GPS:
50,013783 14,293580
 
 

Cena

Cena: 70 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:Vstupné 70 Kč/os, děti do 6ti let zdarma (v doprovodu dospělých), děti 6 až 15 let 50 Kč. Vstupné pro skupiny (od 20 osob, ale možno domluvit i jinak) s programem a předem domluveným časem mimo běžnou otevírací dobu 60 Kč/os.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Čarodějnice na Zmrzlíku

Přijďte zažít netradiční čarodějnické odpoledne v jezdeckém středisku Zmrzlík na Praze 5.
Praha 5, Praha

Festival Art Safari – Krása vesmírná

Umělecké Studio Bubec v Praze-Řeporyjích organizuje tradiční Festival Art. Letos nese podtitul Krása vesmírná a sekáme s díly českých i zahraničních umělců, kteří pracovali s tématem vesmíru od obecnějších úvah o světě, vesmíru i humornou inspirací kosmonautiky i s motivy UFO.
Praha 5, Praha

Druhá smrt Johanky z Arku

Další divadelní představení v sezóně 2023/2024, odehrajeme reprízu hry Druhá smrt Johanky z Arku (celovečerní tragikomedie), od Stefana Canev.
Praha 5, Praha

Den v růžovém Jinočany

Degustace rosé a frizzante.
Jinočany, Středočeský kraj

Seniorský víceboj Praha – open 2024

Do víceboje je zařazeno 7 disciplín založených na hodech, kopech a obratnosti.
Praha 5, Praha

Den tance v DDM STodůlky

DDM Stodůlky se v letošním roce zúčastní oslav Mezinárodního dne tance. K této příležitosti jsme si pro vás připravili taneční akci s názvem Den tance. Budete mít jedinečnou možnost si vyzkoušet nové taneční styly, které pro vás připravujeme na nový školní rok.
Praha 13, Praha

Panthers Day

Panthers day je dnem pro děti, kterým na venkovním hřišti postavíme venkovní povrch na florbal a připravíme také několik dalších zábavných stanovišť, na nichž si mohou vyzkoušet různé florbalové i obecné sportovní dovednosti. Nesmí chybět nafukovací hrady a skluzavky.
Praha 13, Praha

Plavání hrou v Juklíku

Zábavná výuka plavání čeká na všechny malé plaváčky v Juklíku, kde brzy začínají nové kurzy. Děti se mají opět na co těšit: na milé instruktorky, příjemně teplou vodu v perfektně udržovaných bazénech i spoustu moderních plaveckých pomůcek, s nimiž se výuka plavání rychle promění v báječnou hru!
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Včelín Ořech – unikátní prosklený včelín k pozorování včel

Mezi Rudnou u Prahy a Radotínem najdete unikátní prosklený včelín, kde můžete sledovat nejen včely, ale i včelaře doslova z několika centimetrů a přitom se nemusíte bát žihadel. Včelín je tak přizpůsoben především hromadným návštěvám školních dětí a dalších skupin, bezpečnost je na prvním místě.
Ořech, Středočeský kraj

Automuzeum Praga – uzavřeno

Z technických důvodů je Automuzeum Praga ve Zbuzanech do odvolání uzavřené. Nové prostory se pro Pragovky chystají v pražských Vysočanech, v areálu bývalé továrny Pragovka.
Zbuzany, Středočeský kraj

Stará mlýnská cesta v údolí Radotínského potoka

Údolí Radotínského potoka lze označit za údolí krásných mlýnů. Na pouhých 22 kilometrech od pramene k ústí se jich tu uživilo v různých dobách dvaadvacet. Všechny mlýny byly postaveny proto, aby semlely obilí, které sedláci vypěstovali na úrodných polích nad údolím Radotínského potoka.
Choteč, Středočeský kraj

Rybník Mirešák v Jinočanech

V Jinočanech u statku Mirešice se nachází rybník Mirešák, kde provozujeme rybolov. Je zde v létě také možnost koupání a v zimě bruslení. U areálu jsou 2 parkoviště.
Jinočany, Středočeský kraj

Přírodní rezervace Radotínské údolí

Na samém jihozápadním okraji velké Prahy se nalézá přírodní rezervace Radotínské údolí. Jedná se o členitý lesní a skalnatý komplex v okolí soutoku Radotínského a Mlýnského potoka mezi Zadní Kopaninou na severu, osadou Cikánka na východě, Kosoří na jihu, a sahající až téměř k Chotči na západě.
Praha 5, Praha

Řeporyjská stezka

Řeporyjská stezka vás zavede do zákoutí městské části i do okolní přírody. Můžete si prohlédnout více než 20 uměleckých děl předních českých a zahraničních umělců, umístěných ve veřejném prostoru a přírodě v okolí Řeporyjí. Některé díla si můžete i osahat a vyzkoušet.
Praha-Řeporyje, Praha

Taslarův mlýn v Radotínském údolí

Dnes obytný dům býval známým mlýnem na středním toku Radotínského potoka. První zmínky o něm pochází z roku 1665, stavba samotná je však ještě staršího data.
Praha 5, Praha

Výtvarné kurzy pro děti v sochařském studiu Bubec

Sochařské studio Bubec v Praze 5 – Řeporyjích pořádá výtvarné kurzy pro děti. Program je vytvořen pro kreativní trávení volného času pro předškolní děti až dospělé.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Rapír – vítejte v časech rytířů, dobrého jídla a pití!

Restaurant Rapír je dobová středověká restaurace, ve které máte pocit, že jste se vrátili o několik století zpět. Obsluha restaurantu není výjimkou, každý den se strojí do dobového oblečení.
Ořech, Středočeský kraj

Mlýnský domov

Perfektní steaky, grilovaná masa, pizzu z italských surovin, dokonalé tradiční i moderní dezerty.
Jinočany, Středočeský kraj

Staňkův rukodělný pivovárek Třebonice

Staňkův rukodělný pivovárek, který se vměstnal do prostor čtyřikrát čtyři metry v garáži a části kuchyně, byl založen v březnu 2010 a naleznete ho v Praze – Třebonicích.
Praha, Praha

HQ Pippi Grill v Řeporyjích

Nejlepší grilovaná kuřata, pravá italská porchetta, pastrami a kuřecí sendviče v podání předního českého šéfkuchaře a porotce prvních dvou řad úspěšné série MasterChef Mirka Kaliny.
Praha 5, Praha

Kemp Drusus – moderní rodinný kemp v Praze

Moderní rodinný kemp najdete v Praze, asi 10 kilometrů od centra. Nabízí ubytování v penzionu, chatkách, místo pro stany nebo karavany.
Praha 5, Praha

Dalejka kafe & koloniál

Kavárna, kterou byste neměli minout, chystáte-li se na procházku do Prokopského a/nebo Dalejského údolí.
Praha 13, Praha

Kastrol

Milujete českou? Pak milujete Kastrol! Tam je pod pokličkou vždy nějaká dobrota. Kančí se šípkovou, půlka kachničky, steak ze zvěřiny a na konec povidlové taštičky s cukrem, ořechy, máslem a šlehanou smetanou.
Praha 5, Praha

Restaurace Gao Den – moderní vietnamská gastronomie

V Gao Denu se vaří moderní vietnamská kuchyně. Zdejší kuchaři dbají na autentickou chuť, používají čerstvé suroviny a nebojí se inovovat.
Praha 5, Praha