Úvod > Kalendář akcí > Výstava 75 let Operace Anthropoid na náměstí Jiřího z Poděbrad
Výstava 75 let Operace Anthropoid na náměstí Jiřího z Poděbrad
"> "> ">
25.7.
9.8.
+ Přidat foto

Výstava 75 let Operace Anthropoid na náměstí Jiřího z Poděbrad

Kdy 25. červenec 2017 - 9. srpen 2017 Výstavy
Letošní 75. výročí operace Anthropoid - atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, připomíná panelová výstava na nám Jiřího z Poděbrad. Výstava oslavuje nejen hrdinství vojáků, ale také nezištnou pomoc řady domácích, kteří za to zaplatili mučením a životy celých rodin.
Letos si připomínáme 75. výročí působení první vlny československých parašutistů v protektorátu a provedení úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Československá obec legionářská připravila putovní výstavu s názvem Anthropoid – 75 let, která je po Klárovu na Praze 1 k vidění na náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3. Expozice je dvojjazyčná a obsahuje třináct oboustranných barelů. Operace Anthropoid má k této městské části blízko. Mnoho lidí, kteří pomáhali při přípravě atentátu, zde žilo a bohužel také zemřelo.

Výstavu připravil kolektiv autorů spolu s předními odborníky na atentát a heydrichiádu Jaroslavem Čvančarou a Vlastislavem Janíkem. Výstava je dvojjazyčná v českém a v anglickém jazyce. Legionáři tak chtějí oslovit domácí i zahraniční turisty, které téma atentátu zajímá i díky nejnovějším filmům. Výstava uvádí některé věci na pravou míru a zároveň navádějí zájemce na další místa v Praze a okolí, která jsou spojené s parašutisty a jejich pomocníky. Výstava bude na Jiřím z Poděbrad do 9. srpna, poté se přesune do Vysočan.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 7. 2017