!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava: 70. výročí Rukavičkářských závodů Dobříš
Výstava: 70. výročí Rukavičkářských závodů Dobříš
"> Výstava: 70. výročí Rukavičkářských závodů Dobříš
10.7.
1.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava: 70. výročí Rukavičkářských závodů Dobříš

Kdy 10. červenec 2020 11:001. listopad 2020 16:00
Kdyby v druhé polovině 20. století už existoval všeznalý Google, víte, co by vám našeptával při zadání hesla „rukavice“? Dost možná „Dobříš“. A víte proč?
V druhé polovině 20. století byly rukavice nedílnou součástí módy, nosily se pro všechny aktivity, neustále vznikaly nové barvy, vzory, materiály a jejich kombinace. Centrum rukavičkářského průmyslu se v 50. letech zrodilo v Dobříši, kde se šily konfekční rukavice pro celý svět i speciální rukavice například pro průmyslové obory nebo třeba speciální rukavice pro brankáře fotbalové Dukly nebo Slavie, které zamezily vyklouznutí míče. Právě k této příležitosti vytvořilo Muzeum Dobříš tematickou výstavu, která obsahuje kromě textových informací také sbírku dobových fotografií a další exponáty dokreslující příběh světového rukavičkářského gigantu.

V Muzeu Dobříš se kromě toho nachází i dobová dílna, ve keré jsou funkční šicí stroje a na kterých probíhají ukázky autentického šití rukavic.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 20. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy
Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Střední Čechy