Úvod > Kalendář akcí > Výstava 100 let – 100 příběhů Masarykovy univerzity v Telči

Výstava 100 let – 100 příběhů Masarykovy univerzity v Telči

Kdy 17. červenec 2019 9:00 - 30. září 2019 18:00 Výstavy
V Univerzitním centru Telč je k vidění část výstavy 100 let – 100 příběhů MUNI, která byla připravena ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity, a která nabízí pohled na významné osobnosti a zajímavé projekty spojené s naąí univerzitou v minulosti i v současnosti.
Výstava v Telči nabídne 30 nejzajímavějších příběhů. V tématu MUNI má talent se seznámíte například s mladými vědci, sportovci, a také známou spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. V dalších se dozvíte, která Velkomoravská lokalita pomáhá archeologům objasňovat úplné počátky fungování dnešní společnosti, a zároveň slouží jako cvičiště pro budoucí archeology. Jak výzkum mozku v Ceitecu pomáhá odhalit závažné nemoci i emoce, nebo že Masarykova univerzita staví cvičnou nemocnici, ve které budou trénovat studenti lékařských oborů na sofistikovaných figurínách či trenažérech.
 
Jak se s univerzitou vzdělávat po celý život? To přiblíží panely Univerzita třetího věku je pro seniory novým startem do života, dětská univerzita rozvíjí talent a Bioskop: Líheň mladých vědců. A možná vás zaujmu i další příběhy: Badatelna ukazuje vědu s humorem, Univerzita je na dvou kontinentech, Bádá v Antarktidě, Boty, které léčí nohy, Přírodovědec, který pomohl k zákazu pokusných jaderných výbuchů nebo Zpátky do středověku ve středověké písařské dílně.
 
Vstup na výstavu je zdarma.
Navštívit ji můžete každý den od 9:00 do 18:00 hodin až do konce září
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí