!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Vyšehradský voříšek
Festivaly

Vyšehradský voříšek

Kdy 3. říjen 2020 9:00 - 17:00
Vyšehradský voříšek je slavnostní den pro psy, jimž se osud obrátil k lepšímu. Vítáni jsou adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že skočili na špek. V doprovodných soutěžích se mohou předvést i psi s průkazem původu.
Vyšehradský voříšek se koná v areálu Letní scény na pražském Vyšehradě. Smyslem zábavné psí přehlídky je propagovat adopci psů z útulků a ukázat, že i voříšci jsou šikovní a dají se vychovat i vycvičit. Akce se přímo účastní psi z několika útulků, kteří jsou právě volní k adopci. Pokud někomu z účastníků volný pejsek padne do oka, mohou spolu rovnou odejít domů.
 
Doprovodné soutěže:
Podoba pán a pes, Piškotový slalom, Pes šikula, hlasování publika o Útulkového šviháka

Doprovodný program nabídne workshopy, ukázky, infostánky i prodejní stánky.
 
Novinkou 9. ročníku Vyšehradského voříška bude RELAXAČNÍ ZÓNA ZYLKENE, kde si páníčci se svými pejsky mohou oddychnout od festivalového ruchu, natáhnout se do beanbagu či na deku, využít veterinární poradnu nebo vzdělávací koutek Psichologie.cz.

Komu je akce určena?
Majitelům, kteří se chtějí pochlubit, co jejich voříšek umí. Těm, kdo uvažují o pořízení pejska a nejsou si třeba jisti, jestli je pes z útulku správná volba. Dětem, které touží po pejskovi a měly by se dozvědět, co všechno péče o psa obnáší. Všem, kdo mají rádi psy a rádi se na ně přijdou podívat.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2020