!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prohlídka Vyšehrad – na skále hrad
Prohlídka Vyšehrad – na skále hrad
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
16.1.
+ Přidat foto
Společenské akce

Prohlídka Vyšehrad – na skále hrad

  • 16. leden 2022 14:00 - 16:00
Procházka areálem Vyšehradské pevnosti s návštěvou zdejšího hřbitova. Pojďte zakončit rok nebo ho naopak uvítat návštěvou této národní památky.
"Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat," pravila prý kněžna Libuše, když z vyšehradské skály věštila slávu Prahy. Odtamtud také údajně ze své lázně shazovala do řeky "použité" milence a o něco později pak měl přibližně ze stejného místa skočit na Šemíkovi do Vltavy Horymír, čímž si paradoxně zachránil život... 

Asi málokteré místo v Praze se může chlubit tolika událostmi, které se pravděpodobně nikdy nestaly, jako tento druhý pražský hrad.

Na druhou stranu, na málokterém místě na světě odpočívá takové množství osobností, které "ač zemřely, ještě mluví".

Během procházky Vyšehradem si užijeme jeho atmosféru a dozvíme se spoustu věcí nejen o něm, ale i o objektech, které se nacházejí v jeho areálu a jeho blízkosti. Stejně tak o osobnostech, které ve zdech Vyšehradského hřbitova našly svůj poslední odpočinek. 

Na co se těšit: Na několik pověstí, na Táborskou a Leopoldovu bránu, rotudu sv. Martina, na krásné výhledy, na baziliku sv. Petra a Pavla, na Čertův sloup, na sochu z Václavského náměstí, na procházku hřbitovem a na spoustu jeho slavných obyvatel (M. Horákovou, K. Čapka, M. Alše, B. Němcovou, J. Nerudu, B. Smetanu a mnoha dalších)... 

PRAKTICKÉ INFORMACE:
Sraz: Před Táborskou branou (ulice Na Pankráci)
Délka: ± 2 hodiny
Určeno pro menší skupinky o maximálně 15 zájemcích.
Průvodce: Kristian Mejstřík

REZERVACE NUTNÁ! (Tu je možno udělat online nejpozději 15 minut před začátkem procházky.)​
Zobrazit více