Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Vyrobte si vlastní skleněné figurky pod taktovkou Jitky Havlíčkové
Do Šestky za skleněným dárkem
Kurzy a workshopy

Vyrobte si vlastní skleněné figurky pod taktovkou Jitky Havlíčkové

Našli jste zalíbení ve skleněných figurkách? Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit? Přijďte v sobotu 10. prosince nebo 17. prosince od Obchodního centra Šestka. Do tajů výroby skleněných figurek vás zasvětí zkušená umělkyně Jitka Havlíčková tvořící ze skla 20 let.
Vůně skořice, hřebíčku, badyánu, vanilky. Lesk kouliček, řetězů a světýlek. Atmosféru Vánoc nádherně doplňují také nápadité skleněné figurky, které si budete moci prohlédnout, osahat i vyrobit v Obchodním centru Šestka. V soboty 10. prosince a 17. prosince od 11:00 do 16:00 se pro vás otevře dílna skleněných figurek Jitky Havlíčkové. Na co se můžete těšit?
 
„V sobotu 10. prosince uvidíte práci u figurkářského kahanu a také si budete moci sáhnout na skleněné tyčinky, z nichž se figurky vyrábí,“ láká samotná umělkyně Jitka Havlíčková, která studovala výrobu skleněných figurek na sklářské škole v Železném Brodě a také absolvovala na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 2001. „Na tuto akci bude navazovat workshop, který proběhne o týden později, v sobotu 17. prosince. Na něm si budete moct vyzkoušet skleněnou figurku sami vytvořit. A originální dárek bude na světě.“
 
Pokud vás nějaké výrobky z dílny Jitky Havlíčkové zaujmou, můžete si je zakoupit na místě. Kromě drobných unikátních figurek ze skla si budete moci odnést i jiný originální dárek – závěsné mechové planety s čumily, mechária s miniaturními obyvateli, skleněné náušnice a korálky dle vlastního výběru. V neposlední řadě budete mít možnost zadat výrobu dárku – „vánoční last minute“. Jestliže vás díla zaujmou, můžete nakouknout do autorčiných uměleckých archívů a knih o historii a současnosti skleněných figurek.
 
Přijďte se podívat do Obchodního centra Šestka, jak se rodí sklenění figurky. V sobotu 10. prosince nahlédnete pod ruce zkušené sklářky Jitky Havlíčkové a dozvíte se teorii o výrobě skleněných figurek. Tu pak můžete přenést do praxe o týden později, v sobotu 17. prosince, kdy si budete oblíbené postavičky ze skla vytvářet sami. Workshopy se konají v 1. patře mezi obchody Humanic a New Yorker, přímo nad SKY GALLERY ŠESTKA.

Figurky ze skla – workshop Jitky Havlíčkové

Je náročné vyrobit skleněnou figurku? Odpověď najdete v sobotu 11. února od 10:00-17:00 v dílně sklářky Jitky Havlíčkové v Obchodním centru Šestka v Ruzyni. Umělkyně vám pomůže zábavnou formou vytvořit si vlastní skleněný šperk nebo postavičku. Můžete jimi někoho obdarovat třeba na Valentýna.
Praha 6, Praha

Maškarní ples v Řepích

Hraje skupina Motovidlo, soutěž o nejlepší masku, bohatá tombola.
Praha 17, Praha

Brutalistická architektura – komentovaná procházka do Vokovic

Už po šesté vás historička umění Markéta Čejková provede krásami brutalistické architektury. Naším cílem budou tentokrát Vokovice, kde nás čekají tři monumentální budovy realizované od počátku 50. let až do roku 1990.
Praha 6, Praha

Happy Dog Show 2023

Happy Dog Show je určena pro všechny milovníky psů, kteří chtějí pomoci psům v nouzi a užít si báječný den se psy a lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Happy Dog Show je vhodná také pro děti a lidi, kteří se chtějí dozvědět něco nového psech.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Indoor-cycling ve fitcentru Gymstory v OC Šestka

Přírodní scenérie v podobě horských horizontů francouzských Alp nebo pláží v Miami, neopakovatelná atmosféra při každé lekci, perfektní vzduchotechnika a jedinečná technologie, kterou u nás jinde nenajdete. V OC Šestka ve fitcentru Gymstory si můžete zajezdit na kole na lekcích indoor-cyclingu.
Praha 6, Praha

Kryokomora v OC Šestka – mrazivá terapie pro imunitu, omlazení i dobrou náladu

Už jste byli v mínus 130 stupních Celsia? Pro někoho nemožné, pro jiné zase způsob, jak podpořit regeneraci svalů a kloubů, imunitu, hubnutí, omlazení i psychiku. Zkuste kryokomoru.
Praha 6, Praha

Muzeum her v OC Šestka

Více než 300 her na téměř 200 unikátních herních zařízeních, vše k vyzkoušení.
Praha 6, Praha

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Najděte si chvilku a navštivte vyhlídkovou terasu, kde uvidíte letadla jako na dlani. Odměněni budete nevšedním pohledem na letištní plochu a letadla na ní.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Budweiser Budvar a Kavárna Caffè l’attesa – odpočinek na letišti

Na dohled obou letištních terminálů letiště v Praze Ruzyni můžete využít chvilky posezení v Restaurantu Budweiser Budvar nebo ve vedlejší Kavárně Caffè l’attesa. Obě zařízení nabízí služby pro pohodlné cestování – wifi free a obrazovka s odlety a přílety všech leteckých spojů.
Praha 6, Praha

Restaurace Dívčí skok v Šárce

Restaurace Dívčí skok se nachází nedaleko koupaliště Divoká Šárka, zhruba na půl cesty od konečné tramvaje na Evropské a Jenerálkou. V nabídce je jednoduché občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje.
Praha 6, Praha

Penzion Větrný mlýn – ubytování v Praze

Vyražte na výlet do Prahy a ubytujte se v krásném penzionu Větrný mlýn. Příjemné a klidné prostředí, bohatá snídaně, dobré spojení do centra města. Ubytování v Praze nemusí být jen v činžáku – objevte Penzion Větrný mlýn – ubytování v klidné části Praha 6.
Praha 6, Praha

Pivovar Liboc u Divoké Šárky

Hostinec Nad Šárkou a Libocký pivovar je klasický rodinný podnik s příjemným interiérem, salónkem a zahrádkou. Čepuje se zde především pivo, které pro vás sládci vaří od roku 2013 přímo v objektu. Přijďte ochutnat některé ze svrchně i spodně kvašených piv bez filtrace a pasterizace!
Praha 6, Praha