Úvod > Kalendář akcí > Voňavé a chutné workshopy
Chtěli byste si vyzkoušet, jak vyrobit domácí kosmetiku a drogerii, jak upéct kváskový chléb, vyrobit sýry nebo využívat volně rostoucí bylinky? Zajímáte se o to, co obsahují výrobky, které doma používáte a chcete i ušetřit? V klidu a pohodě se do toho můžete pustit s námi!
Na každém workshopu si sami vyrobíte několik věcí, veškerý materiál a pomůcky Vám poskytneme. Workshopy doporučujeme také jako originální dárek, určitě znáte někoho, koho taková pozornost potěší!

Vždy v čase od 18:00 do 20:00 se můžete těšit na:

28. 4. 2022 – Domácí kosmetiku
Chcete se naučit vyrábět vlastní balzám na rty, pleťový krém nebo deodorant? Budete přesně vědět, co tato kosmetika obsahuje a přizpůsobíte si na míru její konzistenci, vůni a jednotlivé složky. Na workshopu se seznámíte s širokou škálou ingrediencí – vše si očicháte, vyzkoušíte a dozvíte se, jak je lze kombinovat. Hotové výrobky si samozřejmě odnesete domů.

12. 5. 2022 – Kváskový chléb
Láká vás představa čerstvého kváskového chleba bez „éček“ a přídavných látek? Naučíme vás, jak si obstarat žitný kvásek, přikrmovat ho nebo zasušit. Vyzkoušíte si, jak správně zpracovat těsto, jak hníst těsto a vypracovat bochník. Dozvíte se, proč je kvásek zdravější, než droždí a spoustu dalších zajímavostí o chlebu. Odnesete si od nás kvásek, abyste si vše mohli doma vyzkoušet, a vykynuté těsto k dopečení.

26. 5. 2022 – Domácí drogerii
Jak si doma vyrobit přípravky na praní, mytí nádobí a čištění domácnosti, které nebudou obsahovat spoustu chemie, budou levnější, než ty kupované a jako bonus budou vonět přesně podle vašich představ? Vyzkoušíte si vyrobit třeba „sliz“ na praní nebo šumivé bomby na čištění toalety. Seznámíte se s ingrediencemi, které se používají pro výrobu domácí drogerie, i s těmi, které se přidávají pro krásnou vůni. Hotové výrobky si odnesete domů a můžete je vyzkoušet při nejbližším úklidu.

9. 6. 2022 – Výrobu sýrů
Farmářka Tereza vás provede celým procesem výroby několika druhů domácích sýrů – čerstvého sýra, pařeného i zrajícího. Dozvíte se, jak zpracovává mléko od nadojení až po zabalení hotového výrobku. Naučíte se některé typy sýrů vyrábět i v domácích podmínkách. Zjistíte, jak sýry a další mléčné výrobky ochutit, aby byly pokaždé trochu jiné. A samozřejmě – všechno ochutnáte! Od čerstvého mléka přes syrovátku, po mnoho různých fantastických domácích sýrů.

23. 6. 2022 – Bylinky a domácí lékárnu
Prozkoumáme společně naší zahradu i blízké louky a les, nasbíráte si bylinky, které se dají použít v kuchyni i v domácí lékárně. Dozvíte se, jak připravit domácí léčivé sirupy, tinktury a masti. Možná zjistíte, že některé z rostlin, které jste dosud jen přehlíželi, se skvěle uplatní ve vaší kuchyni.

Provozovatel

Muzeum Říčany

Rýdlova 271/14
251 01 Říčany
Tel.:
+420 722 074 782
Tel.:
+420 323 603 161
Email:
jana.svandova@muz...
GPS:
49,992897 14,663033
 
 

Vstupné

Cena: 600 Kč

Poznámka:Cena je za jeden workshop.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktivity v okolí

Muzeum Říčany

Muzeum Říčany

Říčany, Středočeský kraj
Regenerační centrum Na Fialce Říčany

Regenerační centrum Na Fialce Říčany

Říčany, Středočeský kraj
Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Říčany, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Gabi café

Gabi café

Říčany, Středočeský kraj
Pekárna Okýnko v Říčanech u Prahy

Pekárna Okýnko v Říčanech u Prahy

Říčany, Středočeský kraj
Villa Vojkov 1907

Villa Vojkov 1907

Tehovec, Středočeský kraj
Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Středočeský kraj