Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Výroba zápisníku – švýcarská vazba
Kurzy a workshopy

Výroba zápisníku – švýcarská vazba

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Kurzy a workshopy v celé ČR.
Přijďte na workshop do knihařské dílny. Poloměkká švýcarská vazba není technologicky náročná a přitom plní funkci složitějších a odolnějších vazeb. Vzhled obálky, vnitřní rozvržení zápisníku bude jen na vás.
Poznámky z přednášky, program porady nebo třeba osobní cíle, kam to všechno zapsat? Přece do zápisníku, který si sami vyrobíte z papíru, co už dosloužil, ale ještě nechce do sběru. Poloměkká švýcarská vazba není technologicky náročná a přitom plní funkci složitějších a odolnějších vazeb. Vzhled obálky, vnitřní rozvržení stran bude jen na vás. Z workshopu si tak odnesete blok, který vytvoříte sobě či někomu blízkému přesně na míru!

Co vás na workshopu čeká?
1. Představení projektu Reformát
2. Výběr papírů, příprava složek a obálky
3. Sešití složek řetízkovým stehem
4. Zaklížení knižního bloku (zalepení hřbetu lepidlem)
5. Ořez knižního bloku na stohové řezačce
6. Dokončovací práce (přidání gumičky, tvorba kapes, dekorování vnitřních listů…)

Proč na workshop k nám?
Přistupujeme k tvorbě udržitelně, upcyklujeme nevyužité materiály. Veškerý papír v naší dílně pochází z druhé ruky.
/ V prostorách naší knihařské dílny se potkává historie s novými technologiemi. Během workshopů máte možnost pracovat s knihařskými stroji novými i těmi, které jsou staré několik desítek let.

Lektorka MgA. Kamila Nováková
Na Sutnarce prošla ateliéry Kniha a tvarování papíru a Grafický design. Diplomovala příručkou ručně šité vazby Kniha, nůžky, papír. Výchozím bodem její tvorby je vždy materiál, a zajímá ji při tom jeho různorodost a řemeslné zpracování. Vedení workshopů a kurzů vnímá jako partnerskou výměnu zkušeností a přístupů.

Provozovatel

Reformát

U Studánky 241/29
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 774 455 750
Email:
dilna@reformat.cz
WWW:
https://reformat....
GPS:
50,101591 14,424731
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Cena

Cena: 790 Kč

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Degustace ing. Jiří Hort

Přijďte si užít večer s vinařem Jiřím Hortem a krásnými víny z jeho vinařství  Vino Hort v Hodonicích u Znojma. Nekorunovaný král rosé vín opět v Praze! Pojďte koštnout legendární Francesku, Merlot rosé či Pinot v růžovém kabátu.
Praha 7, Praha

Krystyna Skalická, Michaela Kalašová, František Kostlán – Salónní recitál

Budou hrát spolu i zvlášť vlastní písně.
Praha 7, Praha

Dan Trantina "Beach Topography" – prodejní výstava

Vernisáž 11. 4. 2024 v 18h
Praha 7, Praha

Jana Koubková & Ondřej Kabrna – Salónní Jazz

Jana Koubková (*1944) je česká jazzová zpěvačka a bývá označována za nestorku českého jazzu. Ondřej Kabrna (*1976) studoval od roku 1994 na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor klavír.
Praha 7, Praha

Jan Burian – salónní recitál

Jan Burian (*1952) je písničkář, muzikant, hudební skladatel, básník, publicista, spisovatel a televizní moderátor.
Praha 7, Praha

Jiří Dědeček – salónní recitál

Jiří Dědeček (*1953) je básník, prozaik, muzikant, publicista, autor dětských knih, překladatel.
Praha 7, Praha

Martin Houdek – viloloncello – Johann Sebastian Bach

Martin Houdek, DiS. (*1999) je český violoncellista a absolvent Pražské konzervatoře. V současné době působí v Dánsku, kde studuje na Královské dánské hudební akademii ve třídě profesora Tokeho Møldrupa.
Praha 7, Praha

Jan Gabler – "Záznamy"

Vernisáž čtvrtek 23. 5. 2024 v 18h
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Spa spa v Holešovicích

Nově otevřené privátní wellness nabízí klientům odpočinek v naprostém soukromí. V nabídce máme tři privátní wellness zóny, kdy každá disponuje soukromou saunou a moderně zařízeným prostorem pro odpočinek, dva pokoje mají privátní vířivku.
Praha 7, Praha

Seberozvojové workshopy – Pohyb bez bolesti

Pro tělo, mysl a hlavně pro sebe.
Praha 7, Praha

Dětské hřiště s herními prvky Olbrama Zoubka

V pražské Stromovce si mohou děti pohrát na zrekonstruovaném dětském hřišti s herními prvky ze 60. let, jejímiž autory je umělecká dvojice Eva Kmentová a Olbram Zoubek. Sám autor rekonstrukci přihlížel.
Praha 7, Praha

Jóga a pilates Letná

Jógové studio uprostřed Letné, Prahy 7. Jóga pro začátečníky, jóga pro rodiče s dětmi, jóga pro bolavá záda a mnoho dalšího. Poznejte moderní prostor, kvalitní lektory, zajímavé lekce a workshopy pro všechny věkové kategorie. Uvolněte se, protáhněte a načerpejte novou energii.
Praha 7, Praha

Tvořivá textilní dílna odAodZ

Naučte se ruční tisk na textil. Vyrobte originální dárek pro přátele a příbuzné v textilní dílně v Praze 7.
Praha 7, Praha

Endless Pool – jediný tréninkový bazén s protiproudem v Praze

Luxusní tréninkovou pomůcku profesionálních sportovců si teď může vyzkoušet každý. Skupina školených trenérů otevřela na Praze 7 největší specializovaný obchod pro triatlonisty EnduranceLab, ve kterém mimo jiné nabízí jediný bazén s protiproudem v České republice určený pro širokou veřejnost.
Praha 7, Praha

Radava – bowling v centru Prahy

Bowling Radava je jedno z největších bowlingových center s 12 profesionálními dráhami s vynikající dopravní dostupností odkudkoliv z Prahy.
Praha 7, Praha

Tajemství porcelánu

Malování čínskými solemi (chloridy kovů) v kombinaci s kobaltem, vtavnou barvou na přežahový porcelán. Tvorba uměleckých ručně malovaných kusů servírovacího jídelního a kávového nádobí.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.
Praha 7, Praha

Bistro Milada

Za nevšedním kulinářským zážitkem se vypravte do Šmeralovy ulice na Letné do bistra Milada, ve kterém je spolumajitel proslulý michelinský šéfkuchař La Degustation Oldřich Sahajdák.
Praha 7, Praha

Bistro & Bar Koule

Jediné místo na světe, kde si spolu s čepovanou plzní můžete vychutnat až 17 druhů smažených sýrových koulí.
Praha, Praha

Bloudící kavárna VeloBloud

Bloudící kavárna VeloBloud je stylová kavárna s kvalitní kávou ve formě trojkolky, na způsob cyklozmrzlinářů minulého století – zaměstnanci jsou ale lidé bez domova.
Praha 7, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 7, Praha

Argentinská restaurace Rotisería Cruz na pražské Letné

Tradiční streetfood z Jižní Ameriky ochutnáte v restauraci Rotisería Cruz, kterou v polovině roku 2023 otevřel rodák z Argentiny. Důraz je kladen na čerstvé suroviny.
Praha 7, Praha

Bistro Závitkárna na Letné – asijské závitky mnoha chutí

Závitkárna sídlí na Letné a nabízí čerstvé závitky, které jsou zdravé, chutné a plné kvalitních surovin. Ideální, pokud máte chuť jen na něco menšího k zakousnutí. Kromě závitků podnik nabízí také poke bowls.
Praha 7, Praha

Kavárna a pražírna kávy Dos Mundos

Na pražské Letné se nachází kavárna Dos Mundos s velice originálním interiérem, kterému dominuje výrazná grafika za barem. Pohodovou atmosféru dotvářejí výlohy, jež jsou vyplněny houpačkovými systémy v červené barvě. O designovou stránku se zde zasloužil Architektonický ateliér +arch.
Praha 7, Praha