!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Poslední příležitost k návštěvě Měnínské brány
Poslední příležitost k návštěvě Měnínské brány
">
26.12.
30.12.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Poslední příležitost k návštěvě Měnínské brány

Kdy 26. prosinec 2020 – 30. prosinec 2020
Dne 30. prosince bude naposledy otevřené Muzeum hraček na Měnínské bráně. Ta bude od ledna 2020 pro veřejnost uzavřená z důvodu plánované rekonstrukce. Muzeum hraček na Měnínské bráně se od 1. ledna 2020 pro veřejnost uzavírá.

Měnínskou bránu spravuje stejně jako hrad Špilberk Muzeum města Brna. Jde o jedinou dodnes dochovanou bránu z původní pětice městských bran, jež byly součástí hradeb. Od její poslední rekonstrukce uplynulo již víc než 4 desítky let, aktuální stav budovy se bohužel v poslední době rychle zhoršil. Stav inženýrských sítí je velmi špatný a akutně vyžaduje opravu. Muzeum proto musí co nejdříve přistoupit k rekonstrukci.


Znamená to konec pro stávající stálou expozici Muzea hraček. Zahrnuje na 3 a půl tisíce hraček ze sbírky brněnské výtvarnice, paní Milady Kollárové. Každá má svůj příběh, každá byla se svým původním majitelem svědkem dějinných událostí. Hračky, s nimiž si hrávali naši prarodiče, měly na Měnínské bráně svůj domov rovných 10 let – Muzeum hraček tam bylo otevřeno v roce 2010.

Od dubna příštího roku pracovníci muzea zahájí na Měnínské bráně průzkumné práce, které zjistí rozsah poškození budovy. Připraví také projekt oprav. I posléze bude Měnínská brána sloužit jako výstavní prostor.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 20. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí