Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vydejte se na výstavy, koncerty a přednášky na Východní Moravě
Výstavy

Vydejte se na výstavy, koncerty a přednášky na Východní Moravě

Možnost příjemně strávit volný čas nabízí řada akcí na Východní Moravě. A to hned v příštích dnech.
Jak bude vypadat po rekonstrukci park Komenského v centru Zlína, to bude zjistit na výstavě v Galerii 2. patro, která se nachází v budově radnice. Nabídne řadu vizualizací budoucího vzhledu parku i přilehlé ulice Školní. Navštívit ji bude možné od pondělí 13. ledna do pátku 24. ledna. Zajímavou výstavu nabídne od středy 15. ledna i krajská galerie ve Zlíně.

V přízemí 14. budovy 14|15 Baťova institutu bude k vidění retrospektivní výstava významného zlínského malíře Svatopluka Slovenčíka. „Představí stěžejní momenty autorova rozsáhlého díla. K nim náleží zejména stylizované, věcně a v plochách cítěné obrazové kompozice části interiérů a ateliérových zátiší, které Slovenčík začal vytvářet již na sklonku svých studií na pražské Akademii. Reflektována budou i závěrečná léta autorovy tvorby, která reprezentují takzvané monochromy a eternity spolu s malířsky pojednanými térovými papíry či obrazové kompozice s neonovými trubicemi,“ řekla Marika Blažková z Krajské galerie výtvarného umění.

V kavárně Domu kultury ve Vizovicích se uskuteční ve čtvrtek 16. ledna přednáška Marka Císaře nazvaná Cesta kolem světa – Irán, která začne v 17:30. Nabídne fotografie s vyprávěním cestovatele, který svojí dlouhou cestu kolem světa započal v krásné Persii. Vstupné bude dobrovolné. T klub v Rožnově pod Radhoštem nabídne ve čtvrtek pořad pražského písničkáře, cestovatele, spisovatele a televizního moderátora Jana Buriana s názvem Ekologie duše aneb písničky a vyprávění o tom, jak se nezbláznit z naší civilizace. Pořad začne v 19 hodin, vstupné stojí v předprodeji 110 Kč, na místě 130 Kč.

Alternativa ve Zlíně zve v pátek 17. ledna od 18 hodin na koncert kytaristy Romana Krejčího. Ten již koncertoval v několika evropských zemích, v současnosti působí jako pedagog na hudební akademii Maastricht v kytarovém oddělení, jako asistent Carla Marchione. Vstupné stojí 70 Kč, studenti a senioři zaplatí 25 Kč. Lístky je možné zakoupit v informačním středisku na radnici nebo v Alternativě před koncertem. Kavárna LH Palace v Luhačovicích nabídne v pátek Koktejl mix, večer operetních a muzikálových melodií a evergreenů v podání sólistů Městského divadla Brno M. Vitkové a M. Křížky za doprovodu klavíristky Š. Králové. Začne v 19:35.

V sobotu 18. ledna se můžou děti a jejich rodiče vypravit z Uherského Brodu na Výpravu za poznáním na Lopeník Holý vrch. Čeká je pozorování, odlévání stop zvěře a zdobení stromečku pochoutkami pro zvířátka. Sraz účastníků je v 8 hodin u vlakového nádraží, odjezd bude autobusem. Návrat je plánován na 12:50. „S sebou si vezměte jablíčka, mrkve, suchý chléb, vhodné je teplé vhodné oblečení a obuv, pláštěnka, velká svačina a čaj v termosce,“ vzkazují organizátoři. Za účast se platí 50 Kč, termín k podání přihlášky k účasti je do úterý 14. ledna.

Kdo rád tancuje, neměl by si nechat ujít v sobotu Taneční večer v night clubu hotelu Alexandria v Luhačovicích. Parket bude volný od 19:30. Nedělní odpoledne 19. ledna bude možné strávit na Karnevalu pro děti ve Společenském domě Sušil v Bystřici pod Hostýnem. K tanci a dětským radovánkám zahraje hudební skupina Radostrock. Účastníky čekají hry, soutěže a občerstvení. Výtěžek bude věnován na adopci na dálku. Program začne v 14 hodin.

Provozovatel

Alternativa - kulturní institut Zlín

Osvoboditelů 3778
760 01 Zlín
Tel.:
+420 604 220 473
Email:
alternativa@zlin.eu
WWW:
www.vychodni-mora...
GPS:
49,222695 17,669566
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 
 

Živý betlém ve Zlíně

Po dvouleté pauze srdečně zveme na 11. ročník Živého Betléma, který se uskuteční v pondělí 26. prosince v 16 hodin na náměstí Míru ve Zlíně.
Zlín, Zlínský kraj

Festivalový půlmaraton Zlín

Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v roce 2023 uskuteční ve standardním termínu Zlín Film Festivalu, a to v neděli 4. června. Jedná se silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu.
Zlín, Zlínský kraj

Koncert Ewy Farne na 63. Zlín film festivalu

Ve čtvrtek 1. června 2023 se uskuteční v rámci 63. Zlín Film Festivalu koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, stříbrné České slavice 2022 – Ewy Farne.
Zlín, Zlínský kraj

Festival Zlín 700

Akce na oslavu výročí se budou konat celý rok, začaly novoročním ohňostrojem a skončí vánočními trhy na závěr roku. Hlavní atrakcí bude třídenní multižánrový festival, který se uskuteční na konci června na více místech Zlína.
Zlín, Zlínský kraj

Městské lázně Zlín

Městské lázně ve Zlíně byly postaveny a zprovozněny už v roce 1952 na místě bývalé cihelny firmy Baťa. Svým návštěvníkům nabízejí velký bazén 50m, střední bazén 25m, dětský bazén, parní kabiny, finskou saunu, vodoléčbu, aquaaerobik, posilovnu a možnost masáže.
Zlín, Zlínský kraj

Koupaliště Zelené ve Zlíně

Letní koupaliště, tobogán, dvojskluzavka, dětský bazén a relaxační bazén, vířivka, dvě hřiště pro plážový volejbal – to vše nabízí Zelené koupaliště ve Zlíně. Odpočívat můžete na trávě i pevných lehátkách. Nechybí zastřešené posezení se stolky ani dostatek stromů na tolik potřebný stín.
Zlín, Zlínský kraj

Plavání kojenců a dětí – Nekky Baby Club Zlín

Už 19 let pomáháme rodičům a dětem objevovat svět ve vodě i na suchu. Naše odborně školené instruktorky vás v kurzech provedou celým krásným obdobím od miminka a jeho prvního kontaktu s vodou, po pokročilejší plavání a spoustu dalších herních, psychomotorických a rozvojových aktivit.
Zlín, Zlínský kraj

Kurzy jógy v centru Zlína

Kurzy i samostatné lekce jógy na Orlovně v centru Zlína, Malenovicích, Jižních svazích, Želechovicích a Vizovicích. Cvičí se v dopoledních i odpoledních hodinách. Přijďte na sobě pracovat.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na VŠ koleji Štefánikova ve Zlíně

VŠ kolej Štefánikova se nachází v centu města Zlína. Nabízí kvalitní ubytování za příznivou cenu zpravidla ve 2lůžkových pokojích s chladničkou a připojením k internetu.
Zlín, Zlínský kraj

Bůrger

Martin Terč byl stavař, ale když skončil v nemocnici na JIP, rozhodl se udělat ve svém životě tlustou čáru.
Zlín, Zlínský kraj

Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa je značková hospoda Pivovaru Staropramen.
Zlín, Zlínský kraj

Kafö Zlín

Kavárna s výběrovou kávou ve Zlíně, kde si vyberete z něčeho malého k zakousnutí, vychutnáte si lahodnou kávu od prvotřídních baristů.
Zlín, Zlínský kraj