Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Východní Morava ožije fotbalem, festivaly i Janem Husem
Společenské akce

Východní Morava ožije fotbalem, festivaly i Janem Husem

Osobnosti, přednášky, reprezentační fotbal nebo nevšední zážitky na festivalech – taková bude Východní Morava příštích dnů.
V úterý 16. června bude možné se vydat na originální prohlídku nočního Uherského Hradiště v doprovodu průvodce. Sraz účastníků bude ve 20:00 na Mariánském náměstí u Mariánského sloupu. Počet míst na prohlídce je omezen prostorovými možnostmi interiérů, proto je účast možná pouze na základě předchozí rezervace v MIC Uherské Hradiště.

V Domě kultury ve Vsetíně se v úterý představí populární herec a vypravěč Miroslav Donutil se svým pořadem Cestou necestou, který tentokrát pořádá ve prospěch místní Charity. Začne v 19:00, vstupné stojí 190, 250 a 290 Kč. Předprodej byl už zahájen. Startuje Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let a hrát se bude i v Uherském Hradišti. Pro fanoušky bude od středy 17. do středy 24. června připravena Fanzóna na Masarykově náměstí. Vstup bude zdarma. 

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně si ve středu 17. června připomene 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Zve proto na přednášku Pavla Soukupa s názvem Jan Hus a odpustková aféra, která se koná od 17:00 hodin v sále B, ve 2. podlaží budovy 15.
Od čtvrtka 18. do soboty 20. června bude hostit areál Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí 33. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček. Letos nabídne dva úvodní koncerty, jichž se zhostí Vladimír Mišík se speciálním koncertem věnovaným 40. výročí založení skupiny Etc, a meziříčská kapela Mňága a Žďorp.

V pátek 19. června zažije Výstaviště Floria v Kroměříži Beauty Show, které začne v 18:00. Nabídne kolekce mladých návrhářů, konfekční kolekce Mohito, originální hair and make up show, společenské a svatební šaty salonu Juliana a spoustu dalšího. Základní vstupenka na akci stojí 250 Kč. Show a afterparty s rautem potrvá do půlnoci.
V luhačovické Elektře vystoupí v pátek oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek. Jejich repertoár zahrnuje pestrou paletu žánrů od lidové hudby, přes evergreeny, country až po současnou populární hudbu, i vlastní tvorbu. Koncert začne v 19:00, vstupné stojí v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč.

Tvrz v Hluku na Uherskohradišťsku zve v pátek na poutavou besedu s archeologem Luďkem Galuškou na téma, jakou mělo toto sídlo roli za Velké Moravy. Začne v 19:00, vstupné je dobrovolné. V pátek v 19:00 bude Velká Morava tématem i v Památníku ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Uskuteční se zde komentovaná módní přehlídka velkomoravského odívání s názvem Šaty dělaj Velkomoravana.

V sobotu 20. června se v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku uskuteční hudební minifestival Putování za hudbou, který opět přináší různé koncerty a vystoupení po celém městě. Program odstartují děti z CM Pramének spolu s dětmi z MŠ Sídliště, které vystoupí v 9:30 před Hostincem Pod Lipami. Současně zde bude rovněž zpřístupněna výstava fotografií, která mapuje dlouhou historii ostrožského fotbalu. Odpoledne pak bude patřit ZUŠ Uherský Ostroh. Jejich koncert populárních melodií se odehraje od 15:00 ve velkém parku v místní části Ostrožské Předměstí. Večerní program se poté přestěhuje blíže centru města – od 20:00 vystoupí na místním fotbalovém hřišti skupina Čmeláci.

V bazilice na Svatém Hostýně se v sobotu uskuteční první pouť schól. Setkání mladých poutníků začne společnou mší svatou, která bude v 10.15 hodin. Odpoledne v 13:30 hodin se bude konat přehlídkový koncert schól na venkovním pódiu na Svatém Hostýně. V případě nepříznivého počasí by se konala tato nesoutěžní přehlídka v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. V 19:30 hodin začne večer chval. V neděli 21. června vystoupí v kostele nanebevzetí Panny Marie s sv. Jana Nepomuckého Moravští madrigalisté. Koncert začne v 19:00.
 

Provozovatel

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

Vavrečkova 7040
760 01 Zlín
Tel.:
+420 573 032 400
Email:
info@kfbz.cz
WWW:
www.kfbz.cz
GPS:
49,224455 17,656144
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Maker Faire Zlín – přehlídka inovátorů a vynálezců

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Zábavný program je plný interaktivních a vzdělávacích projektů pro celou rodinu.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční čas v galerii, muzeu i knihovně

V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.
Zlín, Zlínský kraj

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum ve stálé zlínské expozici "Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" představuje tři velká témata svázaná se zLínem, a zároveň se světovým přesahem: firmu Baťa, zlínský film a cestovatele Hnazelku a Zikmunda.
Zlín, Zlínský kraj

Cykloturistika v okolí Zlína

Cykloturistika na horském kole nabízí v okolí Zlína více možností. Můžete jet po značených cyklotrasách nebo využít turistické stezky, ale také použít neznačené cesty a chodníčky, procházející hostýnské a vizovické vrchy.
Zlín, Zlínský kraj

Baťův Obchodní dům ve Zlíně

Stavba Obchodního domu ve Zlíně byla podle návrhu dvorního baťovského architekta Františka Lydie Gahury byla předána k užívání o Vánocích 1931. V průběhu let se budova stala dominantou Zlína a vyhledávaným centrem pro nákupy obyvatel Zlína a širokého okolí.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pálenky Martenz – unikátní malinovice

Firma Martenz ze Zlína se zabývá produkcí pálenek, a to ne ledajakých! Vybrala si snad nejtěžží „disciplínu“ v tomto oboru, a to výrobu malinovice. Unikátní destiláty si rychle získaly oblibu a slaví úspěchy doma i v zahraničí. Kromě malin zpracovává Matenz také třeště a švestky.
Zlín, Zlínský kraj

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace potěší příznivce hravých chutí a čerstvých, kvalitních surovina je rozšířena o nové druhy specialit. Naší múzou jsou nutričně vyvážené pokrmy pro každý den. Věříme, že "zdravé" a "chutné" jdou ruku v ruce.
Zlín, Zlínský kraj

Jedním tahem: kavárna, bar a galerie ve Zlíně

Industriální prostor centra Zlína, hravý, volný a otevřený skrývá kavárnu, bar a galerii s názvem Jedním tahem.
Zlín, Zlínský kraj

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Restaurace nabízí nevšední kulinářské zážitky tradičních, ale i světových specialit připravovaných na otevřeném ohništi, klasickou českou kuchyni i stylové prostředí pro slavnostní příležitosti. Především si tu užijete nezapomenutelnou atmosféru při pravidelných večerech živé hudby.
Zlín, Zlínský kraj