Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Východní Morava: koncerty, zumba i kosení lúk
Hudební a divadelní akce

Východní Morava: koncerty, zumba i kosení lúk

Východní Morava žije, léto zde jede naplno. Nabídka akcí je více než lákavá.

Ve středu 18. června se bude od 18:00 v kroměřížském Domě kultury bubnovat v rámci už XX. Percussion show. Akce nabídne monster koncert 30 bubeníků na pódiu, světelnou show a profesionální zvuk.

Ve čtvrtek 19. června se ve zlínském Kongresovém centru uskuteční benefiční koncert pro Handicap, začátek je v 19:00. Vedle Filharmonie Bohuslava Martinů a kapely F-dur Jazzband představí tito zpěváci: Dasha, Petr Bende, Zuzana Sapárová, Roland Hamaj, dále ZUŠ Zlín dětský a taneční soubor a také zástupci sdružení Handicap. Doprovodný program začne už v 18:00. Vstupenky stojí 230 Kč a 260 Kč.

Na Lázeňském náměstí v Luhačovicích zahraje ve čtvrtek Hudba Hradní stráže a Policie ČR, k vidění budou i ukázky čestné jednotky Hradní stráže. Začátek je v 19:00.

V pátek 20. června zažije Květná zahrada v Kroměříži Multižánrový piknik. Začne v 14:00 a potrvá do 22:00. Bude ve znamení „Roku české hudby“ a prezentovat se na něm budou místní a regionální soubory hrající a zpívající různé žánry.

Náměstí Míru ve Zlíně bude v pátek hostit od 15:00 do 19:00 akci Hurá prázdniny, která je určená nejen pro školáky, ale pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nabídne například Dětskou farmu, zumbičku, Super zumba show, soutěže a odměny a také koktejly pro děti i dospělé.

V sobotu 21. června zažije Expozice karpatského salašnictví v Držkové na Vsetínsku folklórní akci Kosení lúky a Svatojánský oheň. .

Ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm pořádají od 21:00 Svatojánský večer, tedy oslavu slunovratu. Ve Valašské dědině budou účinkovat soubor Soláň, společnost Historika z Rožnova pod Radhoštěm a folklorní skupina Hájíček z Chrenovce – Brusna. Po skončení programu bude následovat večerní zábava s cimbálovou muzikou Bača z Valašského Meziříčí.

V neděli 22. června nabídnou Luhačovice tradiční Kolonádní koncert, tentokrát i s Českou promenádou. Představí se Komorní dechová harmonie a Luhačovický okrašlovací spolek Calma, program začne v 15:00 na Lázeňském náměstí.

V zahradě Panského domu v Uherském Brodě se v neděli představí od 17:00 legendy československého country a folku Honza Vančura se skupinou Plavci a Irena Budweiserová, známá z kapely Spirituál Kvintet. V programu zazní nejen staré Plavecko – Rangerské hity, ale i nové country písničky, blues a spirituály. V případě deště se akce uskuteční v Domě kultury. 

Provozovatel

Dům kultury

Tovačovského 2828
767 01 Kroměříž
Tel.:
+420 573 500 592
Email:
pokladna@dk-krome...
GPS:
49,298485 17,399182
 
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Vánoční trhy v Kroměříži – Šťastné a veselé

V nové sváteční podobě, na Velkém náměstí po celý advent. Program i na stříbrnou a zlatou neděli. V sobotu 10. prosince videomapping a večerní koncert Davida Kollera. . Trhy budou probíhat od 10. 12. do 22. 12. 2022.
Kroměříž, Zlínský kraj

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Od 26. 11. do 18.12. pořádáme adventní prohlídky vyzdobenými Reprezentačními sály – celkem osm sálů bude vyzdobeno v duchu konkrétního svátku. Květinové vazby a dekorace tak budou symbolizovat např. odkaz sv. Ondřeje, sv. Barbory či sv. Lucie.
Kroměříž, Zlínský kraj

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Od 26. 11. do 18.12. pořádáme adventní prohlídky vyzdobenými Reprezentačními sály – celkem osm sálů bude vyzdobeno v duchu konkrétního svátku. Květinové vazby a dekorace tak budou symbolizovat např. odkaz sv. Ondřeje, sv. Barbory či sv. Lucie.
Kroměříž, Zlínský kraj

Bařinkův mechanický betlém v Muzeu Kroměřížska

Mechanický betlém ze sbírky Muzea Kroměřížska.
Kroměříž, Zlínský kraj

Pomník kroměřížským obětem holocaustu

Pomník kroměřížským obětem holocaustu je zároveň připomínkou jedné ze tří kroměřížských synagog, postavené začátkem 20. stol. známým vídeňským architektem J. Gartnerem. Tu vyhodili do vzduchu nacisté roku 1942. Pomník je dílem sochaře Olbrama Zoubka, který jej zhotovil roku 1994.
Kroměříž, Zlínský kraj

Lunety Maxe Švabinského v Kroměříži

Pět mozaikových lunet, původně určených pro výzdobu Národního divadla v Praze původně zdobilo Colloredovu kolonádu v Podzámecké zahradě, v roce 1999 byly přeneseny do bývalého františkánského kláštera, do míst, kde Max Švabinský strávil dětství.
Kroměříž, Zlínský kraj

Železniční muzeum KMD v Kroměříži

Železniční muzeum se nachází v areálu lokomotivního depa a točny na vlakovém nádraží v Kroměříži. Staňte se alespoň na chvíli železničářem a přijďte si vyzkoušet práci signalisty, postavte cestu svému vlaku nebo si prodejte svou vlastní jízdenku.
Kroměříž, Zlínský kraj

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Stálá expozice rodáka a písničkáře Karla Kryla v suterénu opraveného Starého pivovaru bude otevřena 12. září 2014. A není to jen tak ledajaké muzeum plné vitrínek a nezáživných faktů – čeká vás v něm doslova procházka Krylovými písničkami.
Kroměříž, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel a restaurant Octárna

Celý komplex bývalého františkánského kláštera ze 17. století zahrnuje kapli sv. Kříže, restauraci a konferenční sál. Je to uzavřený ostrov klidu a pohody, velmi stylový a citlivě rekonstruovaný. Oáza klidu v srdci Kroměříže!
Kroměříž, Zlínský kraj

Hotel La Fresca – romantika s vůní slavné minulosti

Na tradici prvorepublikového ubytování a gastronomických služeb uprostřed Velkého náměstí v Kroměříži navazuje Hotel La Fresca. Jedná se o nový, citlivě zrekonstruovaný hotel, který prošel náročnou více než dvouletou rekonstrukcí.
Kroměříž, Zlínský kraj

Velo Café v Kroměříži

Kavárna v centru města s jednoduchou filosofií postavenou na nabídce špičkové kávy a domácích produktů připravených z kvalitních surovin, dle tradičních receptur.
Kroměříž, Zlínský kraj

Pražírna Kávy Kroměříž

Přijďte ochutnat netradiční kávy z celého světa. Připravíme vám i luxusní cibetkovou kávu Kopi Luwak nebo kávu Hawai Kona.
Kroměříž, Zlínský kraj