Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Východní Morava bude o koncertech, akcích pro děti a čtení
Akce pro děti

Východní Morava bude o koncertech, akcích pro děti a čtení

Koncerty, akce pro děti, cestovatelské přednášky. Taková je nabídka Východní Moravy v příštích dnech.
Ve středu 18. března se v salónku hotelu U Zlatého kohouta v Kroměříži uskuteční od 17:00 čtení úryvků z knih. Na akci s názvem Jarní příchutě noci je zvaný každý i s jeho oblíbenou knížkou.

Zámek Holešov si ve středu připomene 10. výročí od chvíle, kdy jej převzalo město. V rámci slavnostní připomínky budou předána ocenění, připraven je koncert festivalu Musica Holešov a zahájena bude výstava zaměřená na rekonstrukci zámku ve fotografiích. Program začne v 17:00.

Ve čtvrtek 19. března proběhne v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně beseda na téma Portugalsko. O zemi mořeplavců, fotbalu a portského bude od 17:00 přednášet Libor Bureš.

V pátek 20. března bude před Domem kultury v Uherském Brodě otevřeno planetárium. Návštěvníky čeká pozorování Slunce, jeho zatmění začíná v 9:38, maximální fáze poté v 10:48.

V pátek večer v uherskobrodském Domě kultury vystoupí zpěvačka Olga Lounová, akustický koncert začne v 19:00.

V night clubu Spa & Wellness hotel Alexandria v Luhačovicích v pátek zahraje skupina Jazzzubs ze Zlína. Koncert, který začne v 19:30, má název Dixielandu není nikdy dost.
V clubu Tři opice ve Vsetíně zazpívá v pátek Dan Bárta, známý například ze skupin Alice, J.A.R. nebo jazzového projektu Illustratosphere. Koncert začne v 20:00.
Památník Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště zve v pátek na noční povídání o upírech a vampýrech, zbloudilých nočních duších. Akce začne v 20:30.
V sobotu 21. března pořádá Klub českých turistů Kroměříž První jarní výšlap. Sraz je v 9:00 na loděnici Vodní motorismus Hradisko. Připraven bude táborák a občerstvení.
Muzeum Kroměřížska v Kroměříži připravilo na sobotu Tradiční velikonoční dílnu, která začne v 9:00 a potrvá do 16:00. Malí i velcí účastníci si budou moci vyrobit nejrůznější velikonoční dekorace. Vstupné stojí 40 Kč.

V areálu Kovosteel ve Starém Městě u Uherského Hradiště se v sobotu uskuteční zábavné odpoledne Jaro je tu! V programu, který začne v 14:00, vystoupí kouzelník Jiří Hadaš, Svatý Pluk, Hradišťánek a další.

V Luhačovicích v sobotu vystoupí legendární slupina Olympic, devadesátiminutový koncert se uskuteční v 19:30 v sále Rondo Městského kulturního domu Elektra. Vstupné stojí 400 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě,

V sobotu, ale i v neděli 22. března vystoupí v Klubu Mír v Uherském Hradišti kapela Krabathor. Jako hlavní suport vystoupí česká deathmetalová banda Brutally Deceased. Koncerty začnou vždy v 20:30, vstupné stojí 350 Kč.

Provozovatel

Městské kulturní středisko Holešov

nám. F. X. Richtra 190
769 01 Holešov
Tel.:
+420 571 160 880
Email:
zamek@holesov.info
WWW:
www.zamekholesov.cz
GPS:
49,332789 17,581316
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Kroměřížsko
Město:
Holešov
Tipy na výlet:
Holešov a okolí
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Hlavolamy

Výstava mapující známé i neznámé hlavolamy. Budete mít možnost potrápit své mozkové buňky.
Holešov, Zlínský kraj

Festival Holešovská regata 2023

Holešovská regata je opět tady!
Holešov, Zlínský kraj

Festival pro čolka

Festival o přírodě v krásném prostředí Kurovického lomu! Prožijte den plný zábavy a vzdělávání. Prozkoumejte faunu a floru, vyzkoušejte lukostřelbu, lanové lávky, projeďte se na lodi a tvořte s dětmi v kreativní dílně.
Kurovice, Zlínský kraj

Velikonoční zábava

Tradiční Velikonoční vzpomínková zábava.
Břest, Zlínský kraj

Chovatelský den v hřebčíně Tlumačov

Zemský hřebčinec v Tlumačově na Zlínsku zve na Chovatelský den. Tradiční akce začne v 10:00 hodin.
Tlumačov, Zlínský kraj

Útulkové jaro – studenti z FMK pomáhají Zlínskému útulku

Projekt Němá tvář pořádá tradiční akci Útulkové jaro, která se koná 1. dubna 2023 od 14.00 do 18.00 hodin v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Návštěvníci se mohou těšit vedle již tradičního venčení na bohatý kulturní program. Cílem akce je podpořit útulek.
Zlín, Zlínský kraj

Busfest 2023 –⁠ multižánrový hudební festival na palubách jedoucích autobusů

Multižánrový hudební festival Busfest v pátek 21. dubna 2023 přiveze do Zlína na parkoviště Gahurova u Star Club Flip již po 14. pořádnou porci kvalitní muziky a zábavy.
Zlín, Zlínský kraj

Vladimír Karfík a inspirace Amerikou

Výstava Vladimíra Karfíka a jeho inspirace Amerikou při praxi u architekta Franka Lloyda Wrighta a jeho projekty pro firmu Baťa.
Zlín, Zlínský kraj

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.
Holešov, Zlínský kraj

Židovský hřbitov v Holešově

Židovský hřbitov v Holešově má zřejmě svůj původ již ve 2. polovině 15. století. Nejstarší dochovaný identifikovaný náhrobek je přitom z roku 1646. Nynější židovský hřbitov se rozprostírá na původním pohřebišti.
Holešov, Zlínský kraj

Holešovský quest Po stopách předků – netradiční putování po památkách v Holešově

Zahrajte si zábavnou hru "Po stopách předků", která vás netradiční formou provede po holešovských památkách. Hrát může úplně každý, tak neváhejte a pojďte se pobavit s rodinou či přáteli!
Holešov, Zlínský kraj

Městské muzeum a galerie Holešov

Městské muzeum a galerie v Holešově pečuje o cca 12 502 sbírkových předmětů především z oblasti historie, etnografie, archeologie a výtvarného umění, většinou pocházejících z území mikroregionu Holešovsko.
Holešov, Zlínský kraj

Expozice sv. Jana Sarkandra v Holešově

V bývalé oratoři kostela sv. Anny v Holešově naleznete stálou expozici sv. Jana Sarkandra. Jsou zde k vidění artefakty připomínající Sarkandrovu dobu – písemnosti, obrazy a další inventář.
Holešov, Zlínský kraj

Šachova synagoga v Holešově

Šachova synagoga ze 16. století patří mezi nejvýznamnější památky nejen v Holešově a okolí, ale také v celé České republice. Jelikož je tato synagoga dnes už jedinou synagogou tzv. polského typu, která se takto v originále zachovala až dodnes, bývá označována dokonce jako světový unikát.
Holešov, Zlínský kraj

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Unikátní Černá kaple v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie byla postavena nad hrobkou rodu Rottalů a patří k nejvýznamnějším holešovským kulturním památkám. Černou se nazývá proto, že tato barva v kontrastech převládá při výzdobě, jež je kombinací imitovaného černého a šedého mramoru stěn.
Holešov, Zlínský kraj

Malé muzeum kovářství v Zemanově kovárně v Holešově

V zámecké Zemanově kovárně v Holešově je otevřená nová expozice Malého muzea kovářství. Prohlídka muzea se skládá ze tří odlišných částí, ve kterých se návštěvníci dozvědí něco z historie kovárny, dále o tradici kovářství v Holešově a prohlédnou si i předměty lidové kultury dvou sousedících regionů.
Holešov, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace V Podzámčí v Holešově

Dům, v němž sídlí restaurace, je kulturní památkou města Holešov. Jedná se o barokní měšťanský dům z první třetiny 18. století na starším základě s architektonicky značně náročnou fasádou.
Holešov, Zlínský kraj

Penzion Hana v Holešově

Penzion nabízí 6 dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem.
Holešov, Zlínský kraj

Restaurace U Černé Kaple Holešov

Víceúrovňová restaurace se stylovou vinárnou, která vám nabízí příjemné posezení s širokým výběrem jídel a pizz připravovaných na špičkové úrovni.
Holešov, Zlínský kraj

Cukrářství Eklér

Hana Valášková otevřela cukrářství s mámou Marií, ta mimochodem pracovala celý život v Nestlé, třeba i jako vedoucí výroby. A Hanka tam deset let dělala obaly čokoládových výrobků. Pak ale začaly proměňovat ve skutečnost svůj sen – otevřít si vlastní cukrářství.
Holešov, Zlínský kraj

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Stylový Hotel Tacl je koncipován velmi moderně, přesto s klasickým designem a nabízí vysoký standard ubytování za přijatelné ceny. Svou komplexností, designem a historií je hotel a restaurant Tacl jedinečný objekt v Holešově.
Holešov, Zlínský kraj

Tacl restaurant Holešov

Ochutnejte skvělé jídlo z kvalitních a čerstvých surovin, vyberte si ze široké nabídky točených piv, rumů a vín.
Holešov, Zlínský kraj

Restaurace Kanada Holešov

Restaurace Kanada v Holešově má pevně oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. Součástí je také letní terasa s 50 až 60 místy k sezení v pohodlných křesílkách. Nabízí rozsáhlou škálu specialit, minutek, těstovin, ryb, salátů, vyrábí 32 druhů různých pizz
Holešov, Zlínský kraj

Třebětická pekárna u Holešova

Jedním z výrobců, od kterých můžete ochutnat nejen skvělé koláčky, je Pekárna Třebětice u Holešova. Jejich Třebětický chléb vícezrnný byl oceněn značkou Regionální potravina Zlínského kraje.
Třebětice, Zlínský kraj