!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Vrbovecké vinobraní 2020
Vrbovecké vinobraní 2020
"> "> Hroznový kozel "> Spolek prátel Hroznové kozy "> Cech vinaru Vrbovec
31.10.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Vrbovecké vinobraní 2020

Kdy 31. říjen 2020
Slavnostní vinobraní ve Vrbovci. Poslední říjnovou sobotu slavíme v naší sklepní uličce největší vinařskou událost – ukončení sklizně. Těšit se můžete na průvod vrboveckých radních v dobovém oblečení, lisování posledního hroznu, zvyky Hroznové kozy, burčák, mošt, mladé víno, zpěv a cimbál.
Vrbovečtí vinaři děkují za poledne svatému Urbanovi za letošní úrodu ve vinici U kapličky. Poté se vydává průvod Cechu vinařů společně s přáteli Hroznové kozy v dobových kostýmech sklepní uličkou k historickému lisu, kde bude vylisován "poslední hrozen". Čerstvý hroznový mošt nabídneme hostům. Hroznový kozel se ukládá na zimu k šenkýřce, která za něj po dobu zimních měsíců ručí, než bude na jaře opět vynesen do vinohradu.

Následně se otevírají sklepy návštěvníkům, kde mohou ochutnat místní vína a burčák spolu s domácími specialitami od jednotlivých vinařů. V uličce hraje cimbálová muzika a zazpívat si můžete s harmonikáři či mužáckým sborem.

Večer následuje zábava v místním hostinci.

Program:
- průvod Cechu vinařů Vrbovec a Spolku přátel Hroznové kozy od Pocty sv. Urbana k historickému kládovému lisu ve sklepní uličce
- slavnostní lisování posledního hroznu Vrboveckého vinobraní za doprovodu cimbálové muziky
- ukládání kozla na zimu do sklepa k šenkýřce
- obdarovávání vinařů a otvírání sklepů k ochutnávkám
- večerní zábava "Vinobraní" s tradičními zvyky a stylovou výzdobou
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 7. 2020