Úvod > Kalendář akcí > Toulavá sobota: Kati a vrazi staré Prahy
Komentované prohlídky

Toulavá sobota: Kati a vrazi staré Prahy

Středověk a raný novověk, to byla doba nemilosrdná… politické spory se mnohdy řešily vraždou a obyčejní zloději či lapkové běžně sahali po dýce nebo meči. Při neobvyklé vycházce Starým Městem se seznámíte s příběhy, které byly něčím výjimečné a často mívaly dopad na celé království.
Když se takového zlodějíčka podařilo chytit a usvědčit, končíval většinou v rukou mistra popravčího. A právě této profesi i jejím "obětem" je věnována tato vycházka.Praha stejně jako jiná města popravčího potřebovala, ale zároveň jím opovrhovala. Nemůžeme tedy nezmínit ani toho nejznámějšího z nich – Jana Mydláře, který zastínil své další kolegy. I na ty však vzpomeneme... víte, kde směli bydlet, kam chodit na pivo a kam se pomodlit?

Zmínka bude jak o dramatické popravě 27 představitelů stavovského odboje na Staroměstském náměstí, tak i o "drobnějších" prohřešcích. Jak asi skončil lékárník Tomáš z nedalekého Malého rynku, který sehnal jed pro krále Vladislava Jagellonského? A pak tu máme další méně významné, avšak velmi zajímavé příběhy "ze života". Zjistíte, že od dob středověku se myšlení člověka zas tak moc nezměnilo. Pořád prahne po bohatství, slávě a úspěchu... a pro výstrahu těm, kteří by si chtěli přilepšit nekalým způsobem ukážeme jednu uťatou a časem velmi zašlou paži...

Rezervace míst nutná!