Úvod > Kalendář akcí > Řemeslo pod Blaníkem – výstava na zámku ve Vlašimi
Řemeslo pod Blaníkem – výstava na zámku ve Vlašimi
">
1.6.
29.8.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Řemeslo pod Blaníkem – výstava na zámku ve Vlašimi

Kdy 1. červen 2021 – 29. srpen 2021
Zapomenutá i novodobá řemesla a techniky, různé materiály od dřeva, kovu a skla přes látky a klubíčka až po papír, polymery a hlínu představí výstava nazvaná Ta umí to a ten zas tohle, která se uskuteční od 1. června do 29. srpna 2021 na zámku ve Vlašimi.
Pořádá ji nezisková organizace Spolek Fakt-Um spolu s Muzeem Podblanicka. Připraven je bohatý doprovodný program. Někteří tvůrci předvedou své umění naživo a vybrané techniky si budou moci návštěvníci také vlastnoručně vyzkoušet.

Součástí prodejní výstavy bude i Řemeslný jarmark na nádvoří vlašimského zámku. Několik desítek prodejců na něm bude 3. 7. nabízet originální rukodělné výrobky, návštěvníci se mohou těšit také na předvádění řemesel nebo kreativní dílničky.

Společným tématem výstavy je Blaník a blaničtí rytíři. Každý z vystavujících již dokončuje svůj blanický výrobek, který bude hrát důležitou roli v Blanické pátrací hře. Víc o ní se návštěvníci dozvědí na výstavě. A protože se výstava točí kolem hory Blaník a odpočívajících rytířů, po návštěvě výstavy se nabízí výšlap na rozhlednu na tomto bájném místě. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
24.9.
Noc vědců ve Vlašimi

Noc vědců ve Vlašimi

Vlašim, Střední Čechy
1.5.
30.9.
Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

Divišov, Střední Čechy
9.10.
Noční běh na Blaník

Noční běh na Blaník

Načeradec, Střední Čechy