Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vladislav Mašek a Jiří Urban
svatováclavská koruna
Výstavy

Vladislav Mašek a Jiří Urban

Na společné výstavě budou k vidění obrazy, skleněné plastiky, šperky a největším návštěvnickým lákadlem budou kopie panovnických korun z dílny Jiřího Urbana. Uvidíte například korunu svatováclavská, korunu římského krále nebo císařskou korunu Napoleona Bonaparta.
Od 2. září jsme pro vás v Muzeu a Pojizerské galerii Semily připravili výstavu dvou mistrů ve svém oboru, a to Vladislava Maška a Jiřího Urbana. Oba umělce spojuje několik oblastí tvorby. Vladislav Mašek vystudoval obor zlatník na Střední průmyslové škole v Turnově, věnuje se ale také dalším uměleckým směrům jako je kresba, malba, grafika a v neposlední řadě skleněná plastika. Pro bavorskou firmu Arakunst vyrobil modely egyptských šperků a zhotovil jednu z největších kolekcí kopií secesních šperků.

Jiří Urban se na střední škole věnovat také oboru zlatník – klenotník. Získal titul Mistr uměleckých řemesel u profesora Josefa Soukupa v Praze. Zabývá se výrobou kopií historických klenotů a volnou tvorbou šperků inspirovaných přírodou. Jeho díla jsou známá po celém světě, vytvořil například kříž pro papeže Jana Pavla II nebo granátovou soupravu pro britskou královnu. Jeho jméno je také neodmyslitelně spjato s volným seskupením malířů zvaným „Malíři Pojizeří“, které každoročně vystavuje svá díla v Pojizerské galerii.

Provozovatel

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p.o.

Husova 2
513 01 Semily
Tel.:
+420 481 622 528
Tel.:
+420 775 859 001
Email:
muzeum@muzeumsemi...
WWW:
www.muzeumsemily.cz
GPS:
50,603398 15,334904
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Semily
Tipy na výlet:
Semily a okolí
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 40 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Tradiční vánoční ozdoba

Jak vlastně vzniká skleněná ozdoba na vánočním stromečku? Přijďte se podívat do semilského muzea.
Semily, Liberecký kraj

Jan Kristofori – Návrat na místo činu

Představená kolekce z majetku rodiny představuje průřez tvorbou, jak plastické obrazy, tak grafiku; jak díla inspirovaná autorovými nelehkými životními osudy, tak i náměty velebící krásu žen.
Semily, Liberecký kraj

Internace v Semilech 1950 – 1953

Události spojené s tajným oddělením semilské nemocnice jsou asi nejzamlženějším a nejzáhadnějším tématem historie města, které si žádá, aby bylo objasněno.
Semily, Liberecký kraj

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dvacetiletou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.
Železný Brod, Liberecký kraj

Rodný dům Ivana Olbrachta

V centru Semil najdete památný jednopatrový dům čp. 2, který je rodným domem Ivana Olbrachta. Dnes zde sídlí Muzeum a Pojizerská galerie, které patří k významným kulturním centrům Semil.
Semily, Liberecký kraj

Muzeum a Pojizerská galerie Semily

V rodném domě Ivana Olbrachta v Semilech, který leží v centru městečka Semily v bezprostřední blízkosti Riegrova náměstí, najdete Muzeum a Pojizerskou galerii. Dům patří k nejstarším ve městě (r. 1760).
Semily, Liberecký kraj

Kino Jitřenka v Semilech

Kino Biograf fungující od roku 1920, jeho vznik umožnila i dotace Státního úřadu pro péči o válečné poškozence a Pomocného výboru legionářského. Roku 1928 byl biograf označený za nejlépe vedený v mladoboleslavské župě. Roku 1931 bylo kino přestavěno na zvukové.
Semily, Liberecký kraj

Elite Bohemia Semily – tradiční výrobce křišťálových lustrů

Společnost Elite Bohemia vznikla v roce 1996 jako jedna z prvních společností zabývajících se výrobou křišťálových ověskových svítidel v České republice. U jejího zrodu stáli a dodnes ji řídí lidé, kteří zasvětili svůj život sklu a mají s výrobou křišťálových lustrů bohaté zkušenosti.
Semily, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Obecní dům v Semilech

Již dlouho vytváří spolu s kostelem a radnicí typické semilské panorama. Pronikl do života několika generací jako vlídné prostředí pro chvíle radostí i smutku, třeba při setkání při příležitostech vojenských odvodů i pro příjemné posezení s přáteli.
Semily, Liberecký kraj

Pizzeria Da Giorgio – mnoho kulinářských zážitků a příjemně strávených chvil

Dopřejte si originální chuť Itálie v Česku a navštivte restauraci Da Giorgio v Semilech.
Semily, Liberecký kraj

Rodinný penzion Světlá

Penzion Světlá je rodinný podnik a nachází se v malebné oblasti Českého ráje u hory Kozákov ( 744 m n.m. ), která je známá především výskytem polodrahokamů a krásnou, rozmanitou okolní krajinou. Nabízí příjemné ubytování s kvalitní gastronomií a širokou možností výletů v Českém ráji.
Slaná, Liberecký kraj

Hotel Spálov u soutoku Jizery s Kamenicí

Hotel Spálov se nachází na krásném místě v Českém ráji, přímo na soutoku řek Kamenice a Jizery, tam, kde začíná Riegrova stezka. Mimo ubytování je zde restaurace a infocentrum s bistrem.
Semily, Liberecký kraj