ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akceVizovické zámecké kulturní léto Aloise Háby
Vizovické zámecké kulturní léto A. Háby - K. Englichová (2023)
V letošním roce se koná již 57. ročník tradičního cyklu komorních koncertů – Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. Program celého ročníku se již tradičně bude konat v reprezentačním sále a kapli státního zámku Vizovice.
Vizovické zámecké kulturní léto Aloise Háby 2024 - program:
 
31. května 2024
Jitka Čechová – klavír
Smetana – básník a virtuóz klavíru
200. výročí narození B. Smetany připomene program složený z jeho méně známých skladeb: Poklad melodií, Lístky do památníku, Črty a další. Mimochodem – stejným programem bude J. Čechová o týden pozděni zahajovat Mezinárodní hudební festival Kutná Hora.
 
14. června 2024
Martyna Pastuszka – housle
Krzysztof Firlus – viola da gamba
Jan Čižmář – barokní loutna
Losyana
Loutnová tria Jana Antonína Losyho, která vyjdou na CD u Supraphonu v květnu 2024, v podání členů souboru Orkiestra Historyczna.
 
28. června 2024
Bennewitzovo kvarteto (Jakub Fišer – 1. housle, Štěpán Ježek – 2. housle, Jiří Pinkas – viola, Štěpán Doležal -violoncello)
Daniel Bambas – recitace
Lístek růže od cizí paní
„V zámku shořel kyrys, psaní i lístek růže od cizí paní.“ je závěrečná věta básnické skladby R. M. Rilka Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka, které dal podobu koncertního melodramu v samotném závěru života v Terezíně skladatel Viktor Ullmann. Vyslechneme ho ve druhé polovině tohoto koncertu, v první polovině zazní smyčcové kvartety B. Martinů a letos rovněž jubilujícího L. Janáčka.
 
19. července 2024
Petrof Piano Trio (Jan Schulmeister – housle, Kamil Žvak – violoncello, Martina Schulmeisterová – klavír)
Pocta mistrům
Náš současný klavír se rozezní na koncertu souboru, který nese název jeho výrobce. Zazní skladby dalších letošních jubilantů: Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Doplní je hudba W. A. Mozarta.
 
26. července 2024
Radka Rubešová – zpěv
Michal Svoboda – kytara
Épigraphes françaises
Posluchačsky atraktivní, ryze francouzský program je složený z děl např. Georgese Bizeta, Françoise Couperina, Gabriela Faurého, Francise Poulenca, Rolanda Dyense a dalších.
 
9. srpna 2024
Vít Otáhal – trubka
Jiří Šon – varhanní pozitiv, klávesy
Trumpeta napříč staletíme
Procházka skladbami baroka, klasicismu a romantismu v komorním prostředí zámecké kaple v podání „domácích“ interpretů: Jiřího Šona jistě netřeba představovat, hlavním působištěm trumpetisty Víta Otáhala je Vojenská hudba Olomouc, ale spolupracuje s hudebními uskupeními všech žánrů, např.  Velkým dechovým orchestrem města Zlína či Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.
Koncert v zámecké kapli – mimo předplatné
 
23. srpna 2024
Alinde Quintet (Anna Talácková – flétna, Barbora Trnčíková – hoboj, David Šimeček – klarinet, Kryštof Koska – lesní roh, Petr Sedlák- fagot
Virtuózní dechy
Dechový soubor Alinde Quintet byl založen na začátku roku 2019 mladými hudebníky, kteří studovali na prestižních univerzitách v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně. Již krátce po svém vzniku soubor vyhrál 1. cenu v mezinárodní konkurenci dechových kvintet na Bucharest International Music Competition a zanedlouho také 1. cenu v komorní hře v ODIN International Music Competition a 3. cenu z Mezinárodní soutěže komorních souborů OPUS. Koncert z Listiny mladých Nadace ČHF. Program bude upřesněn, předpokládáme sklady A. Rejchy, P. Haase, W. A. Mozarta, S. Barbera a dalších
 
30. srpna 2024
Klavírní kvarteto Josefa Suka (Radim Kresta – housle, Eva Krestová – viola, Aneta Šudáková – violoncello, Pavel Zemen – klavír)
Alžběta Poláčková – zpěv
Nokturno
Soubor se do vizovického zámku vrací po čtyřech letech, tentokrát s pestrým programem, který rámují skladby pro kompletní kvarteto (J. Suk, A. Dvořák, případně G. Fauré nebo R. Strauss.) Mezi nimi se představí duo housle – viola (B. Martinů) a jako host sopranistka Alžběta Poláčková za doprovodu violoncella a klavíru v Notturnech J. B. Foerstera, skladbě, která dala programu název.
 
13. září 2024
Duo Matejča – Schulmeister (Daniel Matejča – housle, Jan Schulmeister – klavír)
Korunní princové houslí a klavíru
Daniel Matejča (*2005) a  Jan Schulmeister (*2006) se setkali jako soupeři v soutěži Concertino Praga 2020 v sólové kategorii, ale vzájemně si „sedli“ tak, že vytvořili duo, které tuto soutěž v kategorii komorní hra v roce 2023 zcela ovládlo stalo se nejenom držitelem 1. ceny, ale získalo také Cenu publikaCenu Nadace Bohuslava Martinů pro za nejlepší interpretaci skladatelova díla a Cenu Nadace Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové za nejlepší interpretaci skladby 20. či 21. století.

Speciální dětské prohlídky ve Vizovicích o letních prázdninách

Rádi byste vzali děti na prohlídku, aby poznali kus historie, ale bojíte se, že neunesou nápor letopočtů, malířů, umělců a jmen bývalých majitelů?
Vizovice, Zlínský kraj

Piknikový den ve vizovické zahradě

Jedna z nejoblíbenějších akcí hlavní návštěvnické sezóny ve Vizovicích ani letos nesmí chybět.
Vizovice, Zlínský kraj

Hradozámecká noc na zámku ve Vizovicích

Procházka potemnělým zámkem.
Vizovice, Zlínský kraj

Hudební terasy Vizovice

Koncerty v netradičním prostředí terasy Kulturního centra Vizovice, s posezením na schodech, na dekách, nebo jen tak, na stání.
Vizovice, Zlínský kraj

Hudební terasy Vizovice

Koncerty v netradičním prostředí terasy Kulturního centra Vizovice, s posezením na schodech, na dekách, nebo jen tak, na stání.
Vizovice, Zlínský kraj

Hudební terasy Vizovice

Koncerty v netradičním prostředí terasy Kulturního centra Vizovice, s posezením na schodech, na dekách, nebo jen tak, na stání.
Vizovice, Zlínský kraj

Masters of Rock 2024 Vizovice

Vizovice, malé městečko uprostřed zelených valašských kopců, čeká v létě velká sláva. Mezinárodní rock-metalový festival MASTERS OF ROCK slaví své významné jubileum – 20. let a do areálu likérky R. Jelínek se v půlce července sjedou fanoušci z celého světa.
Vizovice, Zlínský kraj

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.
Vizovice, Zlínský kraj

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.
Vizovice, Zlínský kraj

Kulturní centrum Vizovice

Kulturní centrum Vizovice zastřešuje aktivity bývalého domu kultury, kina, městské knihovny a turistického informačního centra. Konají se zde koncerty, divadla a filmová představení, výstavy, besedy, přednášky a jiné umělecké a společenské akce.
Vizovice, Zlínský kraj

Trasa pro vozíčkáře Vizovická černá

Trasa vozíčkářského okruhu vede nejbližším okolím Vizovic a je osazena lavičkami a mapovými tabulemi. Délka značeného okruhu je 5 470 m, celková délka s propojkami je pak 7 040m s převýšením 124 m. Trasa je těžká, proto je určena pro zdatné vozíčkáře s doprovodem dvou asistentů,
Vizovice, Zlínský kraj

Glass Atelier Morava – Ručně vyráběné skleněné výrobky ve Vizovicích

První soukromá sklářská huť v Čechách postavená po listopadu 1989. To je Glass Atelier Morava.
Vizovice, Zlínský kraj

Návštěvnické centrum Vizovice – Exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy Rudolf Jelínek jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů.
Vizovice, Zlínský kraj

Tjiwara muzeum ve Vizovicích

Muzeum mizející africké kultury ve Vizovicích nabízí k vídění více jak 340 exponátů – masek, soch, zbraní z období 1880–1890.
Vizovice, Zlínský kraj

Modulární EXPO pavilon 2015 ve Vizovicích

Nízkoenergetická inteligentní polyfunkční budova, v které se nachází galerie, kavárna, recepce, kancelářské prostory a obytná zelená odpočinková střecha s výhledem na Bílé Karpaty a výrobní areál firmy KOMA MODULAR.
Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Ochutnejte vynikající čokoládové speciality v Zámecké čokoládovně ve Vizovicích. Kromě čokoládových pralinek a figurek chuťovým buňkám zalahodí také horká čokoláda různých příchutí, výborná káva nebo originální poháry.
Vizovice, Zlínský kraj

Café Retro Vizovice

Nové prostory kavárny – restaurace Café Retro ve Vizovicích u Zlína kloubí originální prostředí s výbornou kuchyní a barem. Zároveň je vám k dispozici nadstandardní ubytování za standardní ceny v pěti klimatizovaných pokojích s celkovou kapacitou až 18 lůžek.
Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování ve VŠ koleji na náměstí T. G. Masaryka v centru Zlína

VŠ kolej se nachází v blízkosti centra Zlína. Nově rekonstruovaná budova nabízí kvalitní ubytování v buňkách pro 4 osoby. Ubytování pro veřejnost je možné po celý rok. VŠ kolej má k dispozici i 2 jednolůžkové imobilní pokoje.
Zlín, Zlínský kraj

Valašský šenk Vizovice

Areál Valašského šenku ve Vizovicích nabízí ubytování ve 13 pokojích s celkovou kapacitou 37 osob. Díky svému umístění v klidném prostředí a také kvalitní valašské kuchyni je Valašský šenk ideálním místem pro konání svateb, rodinných oslav či firemních večírků a školení.
Vizovice, Zlínský kraj

Kozí farma Vizovice

Kozí farma se nachází na úpatí Vizovických vrchů nedaleko restaurace Valašský šenk. Ve vlastní schválené a registrované mlékárně vyrábí kozí sýry, jogurty i populární zmrzlinu.
Vizovice, Zlínský kraj

Rekreační areál a penzion Revika

Rekreační areál Revika se nachází uprostřed krásné přírody Vizovických vrchů, 3 km jižně od Vizovic, brány Valašského Království. Areál je vhodný zejména pro ty, kteří hledají aktivní, ale i pasivní odpočinek a chtějí poznat kraj. V okolí se nachází dobře značené turistické stezky a cyklotrasy.
Vizovice, Zlínský kraj

Kemp Resort Dešná – prostor pro zábavu i odpočinek

Kemp nedaleko Zlína disponuje dostatkem prostoru pro pobyt ve stanech, karavanech i chatách. Dokáže se dokonale přizpůsobit potřebám a představám návštěvníků, ať už upřednostňují přírodnější formu noclehu (stany), vlastní zázemí (karavany) či komfort a odpovídající servis (chaty).
Slušovice, Zlínský kraj

Hotel Sirákov Vsetín

Hotel stojící mezi městy Zlín a Vsetín nabízí ubytování, masáže, whirpool, saunu, relaxaci, odpočinek, turistiku, cykloturistiku, lyžování, běžecké tratě. O vaše chuťové pohárky se postará skvělá vyhlášená kuchyně v čele se specialitami z Hlívy ústřičné.
Vsetín, Zlínský kraj