Hudební a divadelní akce

Viva Espaňa!

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Autentickou atmosféru ohnivého jihu do Krumlova přinesou španělští sólisté: kytarista Rafael Aguirre se slavným koncertem Concierto de Aranjuez, sopranistka Beatriz Díaz a tenorista Pablo García-López.
Kytarista Rafael Aguirre a španělští pěvci
Temperamentní španělská hudba v sobě snoubí folklorní bohatství kultur, které po staletí brázdily Pyrenejský poloostrov. Autentickou atmosféru ohnivého jihu do Krumlova přinesou španělští sólisté: kytarista Rafael Aguirre se slavným koncertem Concierto de Aranjuez, sopranistka Beatriz Díaz a tenorista Pablo García-López. V doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Manuela Hernándeze-Silvy zazní romantické i temperamentní zarzuely, tradiční melodie ze španělských lidových zpěvoher. Skladba Movimiento sinfónico „ Musas y resuello“, kterou napsal slavný trumpetista Pacho Flores, bude mít svou českou premiéru.
Koncert se koná pod záštitou Velvyslanectví Španělska.

Účinkující
Rafael Aguirre – kytara
Beatriz Díaz – soprán
Pablo García-López – tenor
PKF – Prague Philharmonia
Manuel Hernández-Silva – dirigent
Program
Pacho Flores: Movimiento sinfónico „ Musas y resuello“ (česká premiéra)
J. Rodrigo: Concierto de Aranjuez
přestávka
R. Soutullo: El Último Romántico – „Bella enamorada“
F. Moreno-Torroba: La Marchenera – „La Petenera“
M. Moreno-Buendia: Fuenteovejuna – „Amor, amor“(duet)
R. Chapí: La Revoltosa – Prelude
T. Barrera: Emigrantes (tenorová árie) „ Adios Granada“
R. Chapí: Las hijas del Zebedeo (sopránová árie Luisa) „Las carceleras“
G. Giménez: „La boda de Luis Alonso“- Intermezzo
F. Caballero: El dúo de la africana (duet a Jota, Giussepini, Antonella) 

Rafael Aguirre
Rafael Aguirre je jedním z nejvyhledávanějších světových kytaristů. Ke hvězdné kariéře ho předurčilo vítězství v 13 prestižních soutěžích jako např. Tárrega Competition a mnoho dalších ocenění např. v New York Pro Musicians. S repertoárem čítajícím více než 30 koncertů pro kytaru a orchestr vystoupil ve 40 státech na místech jako je Carnegie Hall v New Yorku, Concertgebouw v Amsterdamu, Verbier Festival, Konzerthaus ve Vídni, Čajkovského sál v Moskvě atd. V této koncertní sezóně připravuje turné po Spojených státech a debut s Pražskou komorní filharmonií. Premiérově uvede kytarový koncert Joana Valenta.

Beatriz Díaz
Od chvíle, kdy ji maestro Riccardo Muti pozval, aby zpívala Paisiellovu Missu Defunctorum na Salzburger Festspiele a Maggio Musicale Fiorentino, se její kariéra rozvinula po celém světě. Lyrická sopranistka Beatriz Díaz se stala absolutní vítězkou XLIV. Mezinárodní soutěže „Francisco Viñas“ a získala hlavní cenou na “ First Berliner International Music Competition“. Kromě zarzuel ji proslavily její operní výkony v La Bohème, Turandot, Carmen, L’elisir d’amore, Don Pasquale, Così fan tutte, Don Giovanni a dalších. od roku 2013 často spolupracuje s La Fura dels Baus jako sopranistka v Carmině Buraně a získala ohromující triumf ve Španělsku, Makedonii a na Tchaj-wanu.

Pablo García – López
Španělský tenorista Pablo García-López je jednou z vycházejících hvězd evropských operních a koncertních scén. Je oceňován pro „rozhodnou krásu svého lehce lyrického témbru, nezpochybnitelnou muzikálnost a komunikativnost“. V posledních několika letech debutoval v operních domech, jako jsou Opéra Royal de Wallonie v Liège, Královská opera v Muskatu, Palau de les Arts Reina Sofía ve Valencii a Theatre du Capitole v Toulouse. Spolupracoval mimo jiné se Zubinem Mehtou, Riccardem Chaillym, Jesúsem Lópezem-Cobosem a Omerem Meirem Wellberem. Vedle sólových koncertů se letos vrací do Opéra de Lausanne jako Basilio ve Figarově svatbě a Edgardo v Lucii di Lammermoor v Teatro Real Madrid a Gran Teatro de Córdoba.
 

Noc v Hollywoodu

Na koncertě Festivalu Krumlov zmapuje PKF – Prague Philharmonia pod vedením Jana Kučery vývoj filmové hudby. V Pivovarské zahradě zazní oscarové melodie Ericha Korngolda, Miklóse Roszy či Maxe Steinera ale i novodobých velikánů jakými jsou John Williams, Maurice Jarre či Jerry Goldsmith.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hravá opereta – hvězdný muzikál

Nejslavnější operety a muzikálové melodie z Broadwaye na Festivalu Krumlov zapějí domácí i světové hvězdy Michaela Gemrotová-Štiková, Morgan James, Daniel Matoušek a Hugh Panaro. V Pivovarské zahradě je doprovodí Severočeská filharmonie vedená dirigentem Janem Kučerou.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Shakespeare 460 – Romeo a Julie

Festival Krumlov zakončí koncert na počest 460 let od narození Williama Shakespeara a uvede téma jeho hry Romeo a Julie v pojetí čtyř hudebních skladatelů a doplněné baletní choreografií Jiřího Bubeníčka. PKF–Prague Philhamormonia provede Shakesperovským večerem dirigent Tomáš Brauner.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Grafický workshop – gázotisk

O víkendu 20.–21. července proběhnou v dílně Portu 1560 dva jednodenní grafické workshopy pod vedením výtvarnice a členky SČUG Hollar Zuzany Růžičkové.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Slavní čeští skladatelé v Portu 1560

Návštěvnické centrum Portu 1560 a Festival Krumlov srdečně zvou na výstavu oslavující známé české skladatele.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Expozice „Práce“ v Portu 1560 – prohlídka pivovaru

Expozice „Práce“ v Portu 1560 – Prohlídka historické Varny, současného provozu Pivovaru Krumlov a ochutnávka piva s průvodcem.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Expozice „Život“ v Portu 1560

Jak vypadal běžný den před sto lety? To se dozvíte v naší stálé interaktivní expozici nacházející se v nejstarší budově našeho areálu – v Paláci Anny z Rogendorfu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Výstava Bytosti v Portu 1560

Spolek výtvarných umělců grafiků Hollar připravil na červen až srpen 2024 pro návštěvníky galerie Port 1560 výstavu s tajemným názvem Bytosti. Kdo to ovšem jsou bytosti? Vždyť pod tímto názvem si každý představuje něco jiného...
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Budova Hvozdu v českokrumlovském Portu 1560

Budova Hvozdu je nedílnou součástí při výrobě piva. V tom našem se do technologií promítá umění vyvolávající dojmy ze snového světa.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Port 1560 v Českém Krumlově

V areálu bývalého schwarzenberského pivovaru se nachází kulturní a společenské centrum Českého Krumlova. Port znamená vstup, bránu, přístav. A datum 1560? Rok, kdy se v předhradí Českého Krumlova poprvé uvařilo pivo.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

3+ galerie – výstava ilustrací s programem pro děti

Vstupte do světa fantazie . 3+ galerie je místo, kde můžete snít s otevřenýma očima, kde jsou děti až na prvním místě, a kde objevíte sbírku těch nejkvalitnějších knižních ilustrací pro děti z celého světa.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Historická herna v českokrumlovských klášterech

Historická herna (interaktivní expozice) je tematicky zařízená místnost pro děti přibližují řemesla, tradiční znalosti nejen středověku a život šlechty v době gotiky a renesance.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Červená brána v Českém Krumlově

Červená brána se nachází při vstupu na I. nádvoří zámku Český Krumlov. Jedná se o dvoukřídlá dřevěná vrata se znakem rodu Schwarzenberků.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Latrán v Českém Krumlově

Latrán je jedna z historických částí města Český Krumlov a nachází se v severovýchodní části města.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Voroplavba Radka Šťovíčka

Vyhlídkové plavby srdcem Českého Krumlova na vorech s nezaměnitelnou atmosférou a to po celý rok!
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Náplavka v Českém Krumlově

Bistro Náplavka najdete v Chill zóně u řeky Vltavy. Vychutnáte si zde výběrovou kávu i pokrmy postavené na moderních gastronomických trendech.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Hotel Monastery Garden v Českém Krumlově

Designový hotel Monastery Garden naleznete v centru Českého Krumlova, v blízkosti zámku, náměstí Svornosti a kostela sv. Jošta. Hotel Monastery Garden nabízí velmi příjemné ubytování, bezplatné Wi-Fi, bar a terasu.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Historický pivovar Český Krumlov

Českokrumlovský pivovar připravuje pravidelné prohlídky svého zákulisí. Seznámíte se zde s tajemstvím výroby zlatého moku, který můžete i ochutnat. Tradice vaření piva ve městě sahá do roku 1560.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Pizzerie Nonna Gina v Českém Krumlově

Pizzerie Nonna Gina, to je tradiční italská kuchyně! Nechybí ani velký výběr nejlepších italských vín. Podnik vede rodilý Ital, který vám nabídne skvělou pizzu i domácí těstoviny.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Historická Pivovarská Restaurace Český Krumlov

Pivovarská Restaurace v Českém Krumlově je kouzelné místo, kde gastronomické zážitky doprovází místní kultura, kde lokální výrobci a tradiční produkty vzdávají hold naší bohaté historii a dědictví. Zámecký komplex či Klášterní areál jsou téměř za rohem. Parkoviště P2 přímo s areálem sousedí.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Apartments Latrán 43

Apartmány Latrán 43 nabízí moderní ubytování v sousedství zámku Český Krumlov v historické měšťanské budově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Krumlovská věž

Unikátní ubytování v historickém městě Český Krumlov nadchne kdejakého milovníka historie a kultury. Penzion z roku 1502 nabízí dva samostatné apartmány, se dvěma pokoji a vlastní koupelnou. Nechte se unést romantickým posezením s krásným výhledem na město.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Zámecká apartmá v Českém Krumlově

Přímo u krumlovského zámku v samém srdci města stojí hned tři středověké domy nabízející kvalitní ubytování: U trumpetisty, U tří havranů a U kominíka.
Český Krumlov, Jihočeský kraj