Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Virginie Woolfová: Orlando – premiéra
Focení plakátu k inscenaci
Hudební a divadelní akce

Virginie Woolfová: Orlando – premiéra

Poslední premiéra letošní sezóny divadelní společnosti Masopust v režii Anny Petrželkové.

Divadelní společnost Masopust chystá na půlku června poslední premiéru letošní sezóny, tentokrát v režii Anny Petrželkové. 15. 6. 2014 poprvé uvedeme v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí scénické setkání s názvem Orlando, inspirované stejnojmennou hrou Lenky Lagronové a románem Virginie Woolfové. Orlando patří mezi nejpronikavější z románů Virginie Woolfové.

Fantaskní biografie mladého šlechtice Orlanda, napsaná autorkou v roce 1928, je zřídlem nespoutané imaginace, která předčí i nejodvážnější postmoderní díla. Režijního vedení inscenace se ujala Anna Petrželková, výrazná osobnost česko-slovenské režie a dcera J. A. Pitínského, která má na svém kontě opakovanou nominaci na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku, stejně tak na slovenskou obdobu ocenění – DOSKY. Anna Petrželková má za sebou spolupráci například s ostravským Divadlem Petra Bezruče či Národním divadlem moravskoslezským, s brněnskou Husou na provázku, HaDivadlem i Národním divadlem Brno, režírovala také v pražském A studiu Rubín nebo Švandově divadle.

Divadelní společnost Masopust v lednu 2014 přesídlila na stálou scénu v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, mezi její spolupracovníky patří významné osobnosti českého divadla (Štěpán Pácl, Jan Frič, Pavla Beretová, Ivana Uhlířová, Miloslav König, Magdaléna Borová, Lukáš Příkazký, Patrik Děrgel, Anežka Kubátová a mnozí další). Inscenace Masopustu Vytrvalý princ zároveň reprezentovala české divadlo na mezinárodním festivalu DIVADLO 2013.

Virginia Woolfová je jednou ze zásadních autorek 20. století. V jejích rukách se začala klasická próza měnit v introspektivní dobrodružství s mnoha silnými smyslovými obrazy, které dovolují nečekaně ostrý vhled do nitra postav.

Román Orlando v sobě nese několikerá tajemství, která svádějí k jevištnímu rozluštění. Tajemství spánku, tajemství proměny a tajemství času. Dotýkáme se jich s vědomím toho, že nejen my čteme knihu, ale i ona čte nás!

Vánoční koncert

Vánoční koncert, který se uskuteční 17. prosince 2022 od 18h v Muzeu Bedřicha Smetany, Novotného lávka 1, Praha 1. Na koncertě vystoupí vynikající houslistka Silvie Hessová, přední česká violista Kristina Fialová a japonská klavíristka Yukie Ichimura.
Praha 1, Praha

Lampář na Karlově mostě

Stejně jako v minulých letech máte opět možnost v předvánočním čase potkat na Karlově mostě lampáře, který bude rozsvěcet plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče. Každý den od neděle 27.11.2022 do pátku 23.12.2022.
Praha 1, Praha

Divadlo Lucie Bílé – Milionový údržbář

Komedie Milionový údržbář s Petrem Nárožným a Veronikou Freimanovou v hlavní roli na scéně Divadla Lucie Bílé.
Praha 1, Praha

Divadlo Lucie Bílé – Třináct u stolu

Divadlo Lucie Bílé uvádí novou komedii se Simonou Stašovou a Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Na zábradlí

Divadlo Na zábradlí je jedno z nejznámějších menších divadel v Praze a představuje přední scénu současných divadelních tendencí.
Praha 1, Praha

Divadlo Masopust v Eliadově knihovně na pražské Malé Straně

Divadlo Masopust je nezávislým divadlem, působícím od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Od ledna 2014 má svou stálou scénu v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí.
Praha 1, Praha

Kořenářství U Salvátora v Praze

Už přes čtyřicet let funguje v centru Prahy vyhlášený krámek s kořením U Salvátora. Každý rok se v něm prodají zhruba čtyři tuny koření. Přivonět si k tajuplné exotice či chuti české kuchyně můžete také vy, pokud zavítáte do Starého Města v Praze.
Praha 1, Praha

Karlovy Lázně nabízí celých 5 pater hudby

Karlovy lázně jsou se svými pěti hudebními kluby v pěti patrech největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Každé z pěti pater tohoto klubu nabízí jiné rytmy a songy – od dance/trance přes pop až k oldies.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Mozart Prague

Hotel The Mozart Prague je bývalou rezidencí hraběte Karla Pachty a kdysi v něm při svém pobytu ve městě přespával Mozart; palác se pyšní nádhernými nástěnnými malbami, klenutými stropy, sochami a krby.
Praha 1, Praha

The Prague Beer Museum – ochutnávky speciálních piv v Praze

V Praze je možné navštívit pivní par The Prague Beer Museum neboli Pražské muzeum piva. Klasický interiér pivního baru nabízí přátelskou a neformální atmosféru. K dispozici je hostům 80 míst k sezení, více než 30 míst ke stání a v létě pak zahrádka.
Praha 1, Praha

Atmosphere café pub

Zastavte se v Atmošce na nový drink růžový gin s tonikem a čerstvými jahodami.
Praha 1, Praha

Hotel Leonardo – butikové ubytování v Praze

Užijte si pobyt v jedinečných a elegantních pokojích v budově z 15. století na pražském Starém Městě. Každý pokoj v hotelu Leonardo je jedinečný.
Praha 1, Praha