Úvod > Kalendář akcí > Víra, Naděje, Láska – jubilea světců spjatých s brněnskou diecézí
Sv. Klement Maria Hofbauer, socha z Prosiměřic
"> Sv. Klement Maria Hofbauer, socha z Prosiměřic
26.6.
4.10.
Přidat foto
Výstavy

Víra, Naděje, Láska – jubilea světců spjatých s brněnskou diecézí

V letošním roce si připomínáme významná výročí tří světců spjatých s brněnskou diecézí. Diecézní muzeum Brno proto zve na výstavu věnovanou sv. Zdislavě, sv. Janu Sarkanderovi a sv. K. M. Hofbauerovi, která reflektuje jejich duchovní odkaz a představuje umělecká díla z období 17.-20. stol.
Letos je tomu 800 let, co se v Křižanově narodila sv. Zdislava (cca 1220‒1252), patronka rodin, která vynikala láskou a dobročinností. Uplynulo také 400 let od mučednické smrti sv. Jana Sarkandera (1576‒1620). Tento skromný kněz a horlivý kazatel byl umučen krutým způsobem pro pravdu a dodržení zpovědního tajemství. Kněžské svěcení přijal v kapitulním chrámu sv. Petra a Pavla na Petrově. Třetím jubilujícím světcem je sv. Klement Maria Hofbauer CSsR (1751‒1820) pocházející z Tasovic u Znojma. Vstoupil do kongregace redemptoristů a působil ve Varšavě a ve Vídni, zakládal školy a pečoval o nemocné a sirotky. Na Vídeňském kongresu v roce 1815 také významně zasáhl do směřování církve v rakousko-uherské monarchii.

Výstava reflektuje život a duchovní odkaz těchto mimořádných osobností a představuje umělecká díla z období 17. ‒ 20. století jako výraz úcty a obdivu k jejich svatému životu.

Otevřena je v kryptě brněnské katedrály od 26. června do 4. října 2020 denně mimo pondělí, a to od 10 do 17 hodin, ve čtvrtek do 16:15.

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Air Cafe

Kavárna Air Cafe

Brno, Jihomoravský kraj
Podnik café bar v Brně

Podnik café bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Palazzo Restaurant v Brně

Palazzo Restaurant v Brně

Brno-střed, Jihomoravský kraj