Úvod > Kalendář akcí > Vinohradské vinobraní 2021
Vinohradské vinobraní 2021
"> "> Vinohradské vinobraní
10.9.
11.9.
Přidat foto
Společenské akce

Vinohradské vinobraní 2021

I letos budete moci zajít na sklenku vína na Jířák, protože v již tradičním termínu – druhý víkend v září – pro vás chystáme už 25. ročník Vinohradského vinobraní. Připomeneme si zašlé časy rakousko-uherské monarchie s nabídkou ochutnávky vín zemí, které kdysi tento mnohonárodnostní útvar tvořily.
Ojedinělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 10. a 11. září na milovníky dobrého vína a burčáku. Tradiční festival vína na náměstí Jiřího z Poděbrad letos oslavuje "zašlé časy rakousko-uherské monarchie". Vinobraní se tedy zúčastní vinaři z celé Evropy, včetně Rakouska, Slovenska, Maďarska, Itálie, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a Polska.

Na již 25. ročníku Vinohradského vinobraní budou moci ochutnat i vína z menších vinařství z Moravy a z Čech, která budou doplněna i o zahraniční jména a různé druhy oblíbeného burčáku.

Degustovat mohou návštěvníci víno jak z osvědčených vinařství, tak i rodinných malých podniků, kde se výrobci zaměřují na specifickou chuť. Gurmáni si tak mohou vychutnat řadu značek, které budou mezi sebou pomyslně soutěžit v jakosti, inkoustové nebo zlatavé barvě, opulentní chuti a v jemném koření. Nebudou chybět bílá, růžová, červená vína, fajnšmekři si přijdou na své i v katalogu exkluzivních vín. Pochopitelně bude k dostání na Vinohradském vinobraní také tradiční burčák.

Sortiment vína doplní různé laskominy jako bramborové spirály, valašské frgále, racletty, sýry, klobásy nebo oblíbené langoše. Kromě vína bude k dostání i mošt a další nápoje. Pro velké návštěvníky je připravena živá hudební produkce. Na malé návštěvníky čeká dětská zóna, soutěže a zábavné aktivity.
Zobrazit více