Úvod > Kalendář akcí > Víno z blízka - seriál degustací
Víno z blízka - seriál degustací
"> "> ">
30.11.
+ Přidat foto

Víno z blízka - seriál degustací

Kdy 30. listopad 2019 Gastronomické akce
Začátek adventu se v Brně spojí s moravskými vinaři a jejich víny. Sedmý ročník zimního festivalu Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství spolu s 14 moravskými vinařstvími.
Návštěvníky vinaři přivítají v sedmi restauracích a vinárnách v centru města a také v prostorách hradu Špilberk. Akce se koná v sobotu 30. listopadu a kromě degustace a nákupu vín nabídne také prohlídku aktuálních výstav a stálých expozic Muzea města Brna na hradě.Zimní Víno z blízka přivede do Brna 14 vinařů, kteří zastupují všechny čtyři moravské vinařské podoblasti. Během jednoho dne mohou ochutnat třeba naturální vína autentisty Oty Ševčíka, suchá vína ze Znojemska od vinařského dua Piálek & Jäger nebo červená vína amerického typu z produkce Vinařství Stapleton & Springer. Svými víny se bude prezentovat také malé butikové Vinařství Václav, větší vinařství pak zastupují například Mikrosvín Mikulov nebo Vinařství Červinka.

Festival spojuje zážitek z vína s kulturou, uměním a gastronomií. V centru města hostují vinaři v restauracích a vinárnách různých stylů – od legendárního wine-shopu Petit Cru přes příjemnou kavárnu Podnebí, Café Morgal ve stylovém interiéru s nádechem baroka, gril La Bouchée, vyhlášenou restauraci Jedna báseň, italskou restauraci Castellana trattoria až po exkluzivní foyer hotelu Barceló Palace. V každém z podniků potkají návštěvníci jedno vinařství. První část od 11 do 15 hodin bude vlastně takové procházení mezi „sklepy“, akorát přímo v centru města. Od 13 do 17 pak navazují degustace sedmi vinařů na Špilberku, kde si kromě krásných výhledů na Brno a restaurovaných interiérů návštěvníci mohou prohlédnout i výstavy a expozice.

Návštěvníci budou mít možnost všechna ochutnaná vína také objednat a koupit. Usnadní jim to festivalový e-shop.

Základní vstupenka na degustaci vín stojí v předprodeji 550 korun a zahrnuje čtrnáct degustačních žetonů, za které návštěvníci dostanou čtrnáct degustačních vzorků. Další žetony bude možné dokoupit v průběhu festivalu. Se základní vstupenkou si mohou účastníci na Špilberku prohlédnout výstavu Branky Body Brno, mapující brněnské sportovní úspěchy. Pro zájemce o další výstavy a expozice Muzea města Brna na hradě je k dispozici rozšířená vstupenka za 700 korun. Na místě budou vstupenky o 50 korun dražší.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Brno-střed, Jižní Morava
Café Atlas

Café Atlas

Brno, Jižní Morava
Vinárna Garage Wine v Brně

Vinárna Garage Wine v Brně

Brno, Jižní Morava