Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Valentinská degustace sektů z vinice sv. Kláry
Gastronomické akce

Valentinská degustace sektů z vinice sv. Kláry

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Gastronomické akce v celé ČR.
Vyrazte se svou oblíbenou osobou oslavit svátek sv. Valentýna na netradiční ochutnávku exkluzivních sektů z Vinice sv. Kláry, které běžně v prodeji rozlévané nenabízíme nebo si užijte řízenou degustaci ve společnosti trojských vín.
Unikátní vinařský zážitek, který si nesmíte nechat utéct. Botanická zahrada hlavního města Prahy pro vás připravila degustaci sektů ve vinotéce sv. Kláry. Sekty budou v nabídce během středy 14. 2. 2024 po celou otevírací dobu vinotéky. Pokud byste rádi sekty ochutnali v doprovodu našeho sommeliéra, je možné se přihlásit na některou ze dvou degustací.

Kdo na sv. Valentýna zavítá do botanické zahrady a do Vinotéky sv. Kláry, bude mít jedinečnou možnost ochutnat naše šumivá vína, která zrála v láhvi celých 15 měsíců. Vína jsme vyrobili ve spolupráci s firmou Proqin ve Velkých Němčicích. Ochutnáte tak novinku našeho sklepa, dozvíte se informace o výrobě sektů, zajímavosti i historii Vinice sv. Kláry. Degustace se konají ve vinotéce sv. Klára, uprostřed vinice v areálu Botanické zahrady Praha.

Sekty budou v nabídce během středy 14. 2. 2023 po celou otevírací dobu vinotéky, tedy od 10:00 do 16:30. Můžete se těšit na rozlévané sekty:
  • Ryzlink rýnský blanc, brut nature, s obsahem 0,2 g/l zbytkového cukru, 8,6 g/l kyselin a 11,5 % alkoholu.  
  • Rulandské modré rosé, brut nature, s obsahem 0,8 g/l zbytkového cukru, 8,5 g/l kyselin a 12,5 % alkoholu. 
  • Prodejní cena: 590 Kč (0,7 l), 110 Kč (0,125 l).


Kde se bude degustovat:

  • Degustovat se bude ve Vinotéce sv. Kláry v areálu v části "Ornamentální zahrada"
  • Nejrychlejší cesta vede skrze "Kozí stezku" od zastávky autobusu č. 112 a 234 "Zoo Praha – Troja" a vstoupit pokladnou u skleníku Fata Morgana nebo procházkou přes vinici vstupem u pokladny Kovárna v ul. Trojská u stejnojmenné zastávky autobusu č. 112 a 234.

Jednotlivé sekty jsou zpoplatněny dle nápojového lístku ve Vinotéce sv. Kláry, řízená degustace sektů je zpoplatněna zvlášť.
 

Řízená degustace sektů

Degustace je pro všechny, kteří rádi objevují a chtěli by si s námi udělá pěkný valentýnský večer u dobrého vína. Ochutnávka probíhá stylem řízené degustace, kdy každý vzorek hodnotíme zvlášť. Degustací vás provede sommeliér Jakub a dozvíte se nejen historii či zajímavosti o víně, ale třeba i historky ze zákulisí vinice a vinného sklepa.

Degustace budou probíhat v čase:
od 17:00
od 20:00

Cena 650 Kč/osoba
Počet míst je omezen, nutná rezervace formou e-mailu na vinoteka@botanicka.cz.

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 234 148 122
Email:
vinoteka@botanick...
WWW:
www.botanicka.cz
GPS:
50,121935 14,412520
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Cena

Cena: 180 Kč

Poznámka:Studenti 120 Kč, důchodce nad 60 let 95 Kč, nad 70 let 1 Kč. Řízená degustace 650 Kč/osoba.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Přednáškový cyklus v Botanické zahradě hlavního města Prahy

Přednáškový cyklus 2024 v prostorách Botanické zahrady hl. m. Prahy je zaměřen na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Ve čtvrtek 8. února poodhalíte tajemství skleníku Fata Morgana, jeho historie a zázemí.
Praha 7, Praha

Přednáškový cyklus v Botanické zahradě hlavního města Prahy

Přednáškový cyklus 2024 v prostorách Botanické zahrady hl. m. Prahy je zaměřen na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Ve čtvrtek 8. února poodhalíte tajemství skleníku Fata Morgana, jeho historie a zázemí.
Praha 7, Praha

Přednáškový cyklus v Botanické zahradě hlavního města Prahy

Přednáškový cyklus 2024 v prostorách Botanické zahrady hl. m. Prahy je zaměřen na cestování do tropických a vůbec exotických oblastí. Ve čtvrtek 8. února poodhalíte tajemství skleníku Fata Morgana, jeho historie a zázemí.
Praha 7, Praha

Vinobraní na Vinici sv. Kláry 2024 v Troji

Vinice sv. Kláry připravuje pro milovníky vína tradiční vinobraní. Sklizeň vína na trojské vinici bude možné oslavit o víkendu 14. – 15. září 2024. Během vinobraní se představí místní vinařská produkce i produkty dalších českých a moravských vinařů.
Praha 7, Praha

Výstava dýní a dýňových aranžmá v botanické zahradě v Troji

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrací oblíbené plody podzimu – dýně. Tradiční výstava je tentokrát inspirována asijskou kulturou. Na velké i malé návštěvníky čekají dýně různých tvarů, barev i velikostí, uspořádané do působivých aranžmá.
Praha 7, Praha

Motýli ve skleníku Fata Morgana v Troji

I letos se můžete těšit na výstavu živých tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě. Výstava Motýli na cestách se uskuteční 19. dubna až 2. června.
Praha 7, Praha

Výstava pro všechny smysly – Za kořením a slávou

Botanická zahrada Praha uvede od 1. do 17. března Výstavu pro všechny smysly – Za kořením a slávou. Výstava pro všechny smysly je uzpůsobená i potřebám osob s hendikepem. Vystavené exponáty bude možné si osahat, k některým přivonět, nebo je dokonce ochutnat.
Praha 7, Praha

Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 25 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.
Praha 7, Praha

Rozárium v pražské Botanické zahradě

K nejvoňavějším rostlinám patří bezesporu růže. Nové rozárium najdete v severní části areálu trojské botanické zahrady.
Praha 7, Praha

Laboratorní učebna Botanické zahrady hl. m. Prahy

V laboratorní učebně mohou učitelé a žáci využívat mikroskopickou techniku, která je na vyšší úrovni než standardní školní vybavení. Kromě špičkových mikroskopů a projekční techniky jim bude k dispozici i stereoskopický mikroskop s kamerou nebo senzory pro měření CO2, O2, pH, teploty.
Praha 7, Praha

Naučná stezka přírodním areálem Botanické zahrady v Troji

Na trase naučné stezky budete procházet zachovalou příměstskou, v minulosti intenzivně obhospodařovanou, zemědělskou krajinou s usedlostmi, kolem kterých se dosud nachází fragmenty zahrad, sadů, vinic a pastvin. Celé území je cenné ekologicky, biologicky, geomorfologicky a také historicky.
Praha 7, Praha

Pivoňková louka v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Pivoňky odpradávna zaujímají roli královen květin. Botanická zahrada hl. m. Prahy se pyšní jednou z nejlepších sbírek těchto rostlin v Evropě a kolekce těch dřevitých je nejrozsáhlejší, jakou je možné v České republice zhlédnout.
Praha 7, Praha

Stezka osobností v Trojské botanické zahradě

V Botanické zahradě hlavního města Prahy je unikátní stezka, kterou tvoří téměř osmdesát vzácných rostlin a dřevin, které od roku 2009 v zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysazují významní představitelé českého, ale také zahraničního kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.
Praha 7, Praha

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.
Praha 7, Praha

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Botanická na talíři

Na místě bistra vyrostla dočasná budova Vinotéky sv. Kláry. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení.
Praha 7, Praha

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára je do odvolání uzavřena. Děkujeme za vaši přízeň a včas vás budeme informovat o znovuotevření restaurace.
Praha 7, Praha

Restaurace Salabka v Troji – skrytý klenot Prahy

Usedlost Salabka je místem, v němž se budete cítit jako na jihofrancouzském venkově, nikoli na okraji vibrující metropole. Koncept zdejší kuchyně nejlépe definuje výraz současná gastronomie. I když zde tradiční česká jídla nenajdete, o to víc si vychutnáte produkty od českých dodavatelů.
Praha 7, Praha

Apartmány Salabka – do Prahy nejen za vínem

Přijeďte netradičně za vínem do Prahy na největší pražskou vinici Salabka, prohlédněte si zde výrobu vína od pěstování keřů vinné révy až po špuntování lahví a ochutnejte místní víno ale i slunce na talíři, které nabízí naše Cuisine du Soleil! Nebo se ubytujte v netradičních apartmánech ve vinici.
Praha 7, Praha

Vinice Salabka v Praze Troji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Troji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.
Praha 7, Praha

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v areálu Ornamentální zahrady na místě bistra. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení – horké a studené nápoje, sýrové a uzeninové talíře a sezónní obložené chleby.
Praha 7, Praha

Restaurace Gaston v Zoo Praha

Restaurace Gaston prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její plocha se významně zvětšila, součástí je také cukrárna a gril.
Praha 7, Praha

Bistro Karel

Přímo v zahradě zámku Troja, v původním zahradníkově domku, se nachází útulné Bistro Karel. Atmosféra evokuje středomořský venkov, kuchyně je založena na konceptu pomalého stolování a lokálních a sezónních produktech od malých dodavatelů.
Praha 7, Praha