Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Víno a burčák z otevřených sklepů 2021 v Mikulčicích
Gastronomické akce

Víno a burčák z otevřených sklepů 2021 v Mikulčicích

Zveme vás na akci otevřených sklepů, na které vám nejen svá vína představí zdejší malovinaři, ale zažijete i kouzelnou atmosféru zdejšího bohatého kulturního a folklorního života.
Návštěvnící mohou navštívit a ochutnat vína místních malovinařů v lokalitě „Těšické búdy“, „Čertovka“ a ve sklepních uličkách v areálu u myslivecké chaty. K přemísťování mezi sklepy budou, jako každoročně, zajištěny koňské povozy.

Chybět nebudou také krajové speciality, připravené místními Gurmány. Jedná se o spíše komornější akci, kdy mohou návštěvníci ochutnat široký výběr vín jak od místních malopěstitelů, tak i od profesionálních vinařů. V průběhu celého dne vyhrává cimbálová muzika, jsou nabízeny tradiční místní pochutiny a je otevřeno „Vinařské muzeum“. Závěr celého dne bývá zakončen besedou u cimbálu před mysliveckou chatou.

VSTUPENKA
Zakoupením vstupenky v předprodeji ušetříte 100 Kč. Cena na místě bude 800 Kč (předprodej 700 Kč). Vstupenka zahrnuje vstupné do areálů otevřených sklepů, taštičku na sleničku, skleničku s logem, katalog s informacemi a mapkou, propisku, 30 ks degustačních lístků a vstup na večerní besedu u cimbálu.
Vždy se zakupuje komplexní balíček vstupného!

DEGUSTAČNÍ LÍSTKY
Degustační lístky jsou vyměnitelné v jednotlivých vinných sklepech za degustační vzorky nabízených vín (0,5dl). Každý vinař si sám ohodnocuje jednotlivá nabízená vína. Po předložení platné vstupenky je možné degustační lístky samostatně dokoupit na pokladnách akce. Cena je 5Kč/ks. Přebytečné kupóny lze využít na nákup vína v lahvích.

VINAŘI
Vinařství Petr Marada, Vinařství Ilčík, Vinařství Petr Hubačka, Vinařství Jaroslav Hrabčík, Vinařství Radomil Kotásek, Vinný sklep a penzion u Konečků, Rodinné vinařství Bartoníkovi, Vinařství Pavel Mikulica, Vinařství Maršálek, Vinařství Výmola a syn, Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o., Vinařství David Vavrys, Vinařství Josef Koneček, Vinařství Oldřich Matúšek, Vinařství Martin Bělohoubek, Vinařství Radek Blecha, Vinařství Výmola, Vinařství Maláník – Osička, s.r.o.

Provozovatel

Turistické informační centrum Mikulčice

U Kostela 238
696 19 Mikulčice
Tel.:
+420 731 159 010
Tel.:
+420 731 490 390
Email:
infomikulcice@sez...
Email:
penzionmikulcice@...
WWW:
penzionmikulcice.cz/
WWW:
vinomikulcice.cz/
GPS:
48,801526 17,014024
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Mikulčice
Tipy na výlet:
Mikulčice a okolí
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

Poznámka:v předprodeji, na místě 500 Kč

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Vánoční jarmark v Hodoníně

Vánoční jarmark Hodonín: 10.-22.12. na náměstí i s bohatým kulturním programem.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Prohlídky v Habánských sklepích

Návštěvníky jižní Moravy čeká v létě jedinečná možnost poznat původní habánské sklepy a seznámit se s vinařstvím stejného jména. Prohlídky, zakončené degustací, budou trvat přibližně devadesát minut a návštěvníci se při nich dozvědí více o historii i současnosti Habánských sklepů.
Velké Bílovice, Jihomoravský kraj

Slavnosti břeclavského piva

Pivní festival plný dobré hudby – pátek a sobota na nádvoří břeclavského zámku.
Břeclav, Jihomoravský kraj

Kouzelné obrázky Kornelie Němečkové

Výtvarnice Kornelie Němečková je autorkou legendárního motivu televizního pořadu Zpívánky. Papírová vystřihovánka ve tvaru dívky v kroji provázela tento pořad po několik generací. Letos autorka slaví 90. narozeniny retrospektivní výstavou v Havlíčkově vile v Břeclavi.
Břeclav, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi

Původní gotický kostel z druhé polovině 13. století zbourán roku 1770, ponechána pouze věž. V letech 1771–1773 postaven nový kostel.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní kolonie Výmol, Zátiší a U trati tvoří zlatý kříž zdejšího vinařského společenství.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Jezero Neoveské jámy v Moravské Nové Vsi

Jezero o rozloze asi 120 hektarů tu zůstalo po těžbě štěrkopísku. Jeho břehy jsou dnes osázeny různými druhy dřevin, a tak přirozeným způsobem zapadají do krajiny a bezprostředně navazují na přilehlý lužní les.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Sklípek U Terezy a Jakuba

Večer ve vinném sklepě s degustací vína, občerstvením a večeří s možností cimbálové muziky. Nejen rodinné, společenské nebo firemní akce, školení a soustředění.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Velkomoravské stezky Mikulčice

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní?
Mikulčice, Jihomoravský kraj

Rodinné vinařství Bartoníkovi

Rodinné vinařství Hana Bartoníková a penzion U Kostela v Mikulčicích je součástí rodinné firmy s dlouholetou tradicí v oblasti vinohradnictví a vinařské turistiky.
Mikulčice, Jihomoravský kraj

Vinaříček – netradiční vinařské zážitky

Vinaři a milovníci vína, kteří z lásky k tomuto nápoji a kultuře s ním spojené založili občanské sdružení Vinaříček. Sdružení pořádá zážitkové akce pro přátele a obdivovatele vína.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj

Vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi

Vinařství nabízí víkendové, týdenní ubytování spojené s degustací vína ve vinařské vesnici Moravská Nová Ves, na jihu Moravy mezi městy Břeclav a Hodonín.
Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj