Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Víkend s irským tancem
irský step
Kurzy a workshopy

Víkend s irským tancem

Nechte se okouzlit a zažijte tradici irského tance. Během jednoho víkendu si můžete nezávazně vyzkoušet až 4 různé styly irského tance.
V lekcích společenského tance je cílem představit základní krokové kombinace ve vybraném rytmu, prostorovou orientaci, a dále nově nabité znalosti vyzkoušet v tanci. Pokud máte zájem se věnovat v budoucnu irským společenským tancům aktivněji, nebo se chystáte na irskou tancovačku, jsou tyto lekce ideálním začátkem. V lekcích sólového tance věnujeme prostor základům celosvětově oblíbenému irskému step dancingu, který hodně zpopularizovali tanečně-hudební show jako jsou například Riverdance nebo Lord of the Dance. Irský step dancing se dělí na dva odlišné styly – tanec v soft shoes připomíná balet a tanec v hard shoes je druh rytmického tance – irský step.

Lekce povedou Tereza Bernardová (CZ) a Alison Kelly (IRL).

Workshop je možný absolvovat celý, nebo jen vybrané lekce.
Uzávěrka přihlášek je v pondělí 3.10. 2022. 

Adventní galakoncert v Hudebním divadle Karlín

Slovenské pop-operní trio GIOIA ve složení Peter Ševčík, Martin Vetrák, Matej Vaník a Eva Urbanová, operní pěvkyně a sólista Národního divadla v Praze.
Praha, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Kruhy na vodě

Bez vody není života a bez života není umění. I takto se můžeme podívat na jeden ze základních živlů. Umělci na svých obrazech zachycují vodu z mnoha pohledů – střídání ročních období, voda a hra světel, voda a život kolem. Každá krajina má svá specifika, a to i ta česká.
Praha 8, Praha

Cécile Da Costa: Zero etc.

Vhodné pro děti od osmi let!Můžeme si vyprávět krásné příběhy, i když čelíme katastrofě? Performance-dialog Cécile Da Costa, její osmileté dcery Thelmy a performera Lukáše Karáska.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Galerie Archa vůní

Galerie představuje vonné látky celého světa v jejich přírodní podobě i ve formě éterických olejů, vzniklých destilací a extrakcí čerstvých květů, listů, pryskyřic.
Praha 8, Praha

8gallery v Praze

Karlínská galerie se věnuje prezentaci tvorby významných českých autorů od poloviny 20. století až po současnost.
Praha 8, Praha

Hudební divadlo Karlín

Třetí nejstarší divadlo v Praze bylo otevřeno 15 dnů po požáru Národního divadla v roce 1881. Z původně spíše cirkusové arény, kde se pořádala kouzelnická, cirkusová či liliputská představení, divadlo vyrostlo do dnešní renomované muzikálové a operetní scény.
Praha 8, Praha

Kino Atlas v Praze

Tradiční pražské kino zrekonstruované v roce 2013 se zaměřuje na novinky z české i zahraniční produkce.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

In Loco Florenc restaurant

Restaurace In Loco Florenc nabízí poctivou českou i mezinárodní kuchyni.
Praha 8, Praha

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha

Gate Restaurant

Moderní stylová restaurace nabízí mnohem víc než jen kvalitní jídla české a zahraniční kuchyně i velký výběr nápojů a vín. Je zde také velmi příjemné prostředí a personál, pro který je důležitá především spokojenost hostů.
Praha 8, Praha

Hilton Prague

Vyrazte letos do stověžaté Prahy, plné parků, historie a nových cool míst – přímo k luxusnímu pobytu vás zve 5* hotel Hilton Prague u Vltavy. Odpočiňte si v prostorném moderním pokoji, užijte si wellness a originální koktejly na terase střešního baru Cloud 9. Parkování je zdarma po celé léto.
Praha, Praha