Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Víkend na jezeře Milada – otevření jezera pro veřejnost
Sportovní akce

Víkend na jezeře Milada – otevření jezera pro veřejnost

První červnový víkend proběhne třetí ročník akce Víkend na Miladě s doprovodným programem pro dět i dospělé, cyklo a běžeckým závodem. Dovolí-li to počasí, budete si moci vyzkoušet dračí lodě nebo paddleboard.
Rádi sportujete a trávíte čas venku v přírodě? Přijďte se inspirovat na zahajovací víkend jezera Milada v Ústeckém kraji. Sportovní akce s doprovodným programem je vhodná pro celou rodinu.

V rámci 3. ročníku akce se můžete opět těšit na oblíbené cyklozávody, běžecký závod a spoustu doprovodného programu pro děti. Nebude chybět ani nejoblíbenější atrakce minulého ročníku – projížďky po vodě na člunech.

Doprovodný program na hlavní pláži bude připraven mezi 10. a 17. hodinou. Čekají vás hry a soutěže, ukázky práce záchranářů na břehu i na vodě, indiánské divadlo a zapálení ohně a indiánský tanec.

V rámci doprovodného programu budou prezentovány záchranářské techniky, děti se mohou těšit na interaktivní indiánskou stezku, dospělí mohou vyzkoušet poznávání léčivých i jedovatých bylin, překážkovou slepeckou dráhu a přímo na vodě veslování na dračí lodi nebo paddleboard.

Odstavné plochy pro vozidla budou na příjezdových místech ve směru od Ústí nad Labem, Trmic, Chabařovic, Zalužan a Roudníka. Parkování je bezplatné.

Z důvodu konání akce „Víkend na Miladě 2017“ na severních a východních březích jezera Milada a z důvodů bezpečnosti veřejnosti nebude dne 3.6.2017 a 4.6.2017 možné využívat vstupy do vody na severních a východních březích za účelem provozování kitingu.

Miladatlon – triatlon a kvadriatlon 2023

6. ročník závodů. Motto „To dáš!“ platí, protože tu svojí distanci si vybere každý. Rovněž máte možnost absolvovat závod formou štafety.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Akva-Tera burza Teraristika Ústí

Výstavní a prodejní setkání chovatelů exotických zvířat, akvaristů a flory v Ústí nad Labem. Přijďte navštívit tuto burzu zvířat, která se koná 12x do roka (včetně prázdnin) v Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, vždy v neděli od 09:00h. do 12:00 hod.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Flaška – od demižonů k ruinám aneb 150 let největší lahvárny v monarchii

Novou výstavou s lakonickým názvem „Flaška“ připomene Muzeum města Ústí nad Labem nejen její stopadesátiletou historii, ale i skleněnou lahev coby fenomén mezi obaly.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Advent v muzeu

Tradiční předvánoční setkání v muzeu, jehož součástí bude tvořivá dílna, prezentace výrobků s vánoční tematikou a další doprovodný program.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Jezero Milada – nový rekreační cíl v České republice

Rekreační oblast Milada leží nedaleko měst Ústí nad Labem, Teplice, Chabařovice, Trmice. Bývalá těžební oblast prošla rekultivací a návštěvníky láká především velkým jezerem, které dostalo své jméno po původním hlubinném dole.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Paddleboardy a wingsurfy na jezeře Milada

Jedno z největších jezer severních Čech s krásně čistou vodou a občasnými vlnami. Jezero Milada se pomalu stává arenou vodních sportů, proto ani paddleboard a wingsurf nesmí chybět. Půjčit ji je můžete ve zdejší půjčovně, která vám je zapůjčí i v noci.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Airsoftové hřiště – ČFA park Chabařovice

Airsoft je moderní druh sportu, ve kterém po sobě hráči střílejí malými lehkými plastovými kuličkami se stlačeným vzduchem poháněných zbraní, které svým vzhledem zpravidla napodobují zbraně reálné.
Chabařovice, Ústecký kraj

Parní mlýn Josefa Popela v Chabařovicích

Původně vodní mlýn později přestavěný na parní průmyslový areál dlouho chátral Od roku 2022 probíhá jeho přestavba na multifunkční obchodně společenský prostor. Bude zde centrum služeb, kanceláře i kavárna.
Chabařovice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Piknik Ústí

Evropa na dece? Tohle je ústecký Piknik! Anglická snídaně, belgické vafle, francouzské quiche a vína, španělské tapas, český cider. A to všechno opravdu na dece na velké zahradě za bistrem Piknik.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Cup – coffeeup

Lidi na super kavárnu v Ústí čekali, takže palce šly okamžitě nahoru. Lukáš Slavík a jeho tým vytvořil útulné prostředí ze suterénu činžáku. A protože je to město na cestě do Berlína, headbarista, bratr Lukáše, Ondra Slavík, střídá pražírny pražské a berlínské.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Hotel Vladimir Ústí nad Labem

Nabízíme 86 komfortně vybavených pokojů i rodinné apartmány.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Tortuga Bay

Nejste někde v docích, kde v lokálu drsní chlápci dělají burgery? Ne, jste v Ústí, kde se v únoru 2018 dva vousatí týpci v klobouku rozhodli, že své letité zkušenosti s pitím karibských rumů a pojídáním burgerů zúročí ve svém bistru.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj