Úvod > Kalendář akcí > Videomapping Lidé lidem na Historickou budovu Národního muzea
Historické a vojenské akce

Videomapping Lidé lidem na Historickou budovu Národního muzea

Národní muzeum se zapojuje do projektu Lidé lidem a vyjadřuje tak podporu všem, kteří jsou nejvíce zasaženi současnou nelehkou situací.
V úterý 5. května, na který připadá i světová akce #GivingTuesdayNow, bude v čase 21.00–23.00 hodin na Historickou budovu Národního muzea promítán krátký videomapping zakončen srdcem v barvách trikolory a fontána před budovou bude také zářit v národních barvách.

Projektem Lidé lidem děkuje česká umělecká scéna všem v první linii. Zdaleka však mezi tyto osoby nepočítá jen pracovníky záchranných složek. Poukazuje i na to, jak těžká je současná situace pro všechny, kteří přišli například o zaměstnání či o celé firmy a musí se tak potýkat se ztrátou svých jistot. Pandemie se podepsala na mnoha profesích a ani prostředí umělecké scény se jí nevyhnulo. A právě umělci chtějí nyní prostřednictvím několika akcí poděkovat všem, kteří se snaží, abychom společně zvládli tuto nelehkou výzvu.

Česká umělecká scéna se za tímto účelem semknula a natáčí umělecké video, kterým srdečně děkuje všem, kteří každý den pomáhají nebo kteří prostě jen zvládají situaci tak, jak sami mohou. Toto video, které se natáčí za účasti nejlepších tanečníků v bílých kostýmech na pražských střechách, bude virálně dostupné všem médiím a sociálním sítím. Druhou částí projektu Lidé lidem bude promítání srdce a české trikolory na budovy kulturních institucí, které projekt podpořily.

Provozovatel

Národní muzeum

Václavské náměstí 1700/68
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 497 111
Email:
nm@nm.cz
GPS:
50,079843 14,430417
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

3,0 hodiny