!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Victoria Ensemble a En garde! Múza Versailles

Victoria Ensemble a En garde! Múza Versailles

Kdy 28. únor 2020 19:30 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Hudba a tance francouzského baroka.
Soubor Victoria Ensemble znovu navazuje spolupráci se skupinou historického tance En Garde!, s níž v minulosti vytvořil úspěšnou inscenaci renesanční madrigalové komedie l'Amfiparnaso.

Nyní společně přicházíme, abychom vám nabídli zcela novou koncepci propojení hudby a tance francouzského baroka. Členové taneční skupiny En Garde! se dlouhodobě věnují rekonstrukci barokního tance. V našem představení se však nově pokouší pracovat s jeho přesahem do současnosti – hrají si s pohybem, kroky, rytmem, s dechberoucím prostorem letního refektáře Strahovského kláštera, s vzájemnou energií a také se světlem. V rámci koncertu tak bude možné vidět upravené dobové zápisy choreografií i nově vytvořené celky.

Victoria Ensemble tentokrát představí jedinou pěvkyni s instrumentálním doprovodem, jeho uměleckou vedoucí Viktorii Dugranpere, jako onu "múzu Versailles". I ta se stane součástí promyšlené pohybové hry pětičlenné taneční skupiny.

Přijměte pozvání do barokního Versailles, které za vlády "krále Slunce" Ludvíka XIV. hýřilo hudbou, tancem, nádherou…

Na programu J. B. Lully, M. R. Delalande, M. Lambert, A. Campra, L.-N. Clérambault ad.
Viktorie Dugranpere/ soprán
Marie Vencourová/ flétny
Tereza Samsonová/ hoboj, theorba
Josefína Matyášová/ housle
Jakub Michl/ viola da gamba
Filip Dvořák/ cembalo
& En Garde! Barokní tanec
Kamila Dürich./choreografie a tanec
Jitka Pokorná/choreografie a tanec
Tereza Honzlová/tanec
Václav Krajc/tanec a scénografie
Martin Vaigl/tanec a rekvizity
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2020