!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Vezmi cep, pojď na mlat na Veselém Kopci

Vezmi cep, pojď na mlat na Veselém Kopci

Kdy 15. srpen 2020 Historické a vojenské akce
Od 9:00 do 17:00 hodin se návštěvníkům nabídne jedinečná možnost ukázek zpracování tradičních zemědělských plodin, z nichž některé si budou moci také vyzkoušet.

V sobotu 15. srpna bude na Veselém Kopci u Hlinska připraven program nazvaný Vezmi cep, pojď na mlat věnovaný zemědělství na vesnici.

Dozvíte se například, jak se mlátilo cepem obilí a k čemu byly dobré říkanky, které se při tom používaly, jak se pletly košíky nebo peroutky. V sušce lnu vám ukážeme sušení a zpracování lnu, v olejně zase lisování oleje. V průběhu dne také spustíme stabilní motor a elektromotor, které budou pohánět mačkač ovsa.

U pozvaných lidových výrobců můžete zakoupit například bylinky a čaje, medové výrobky, přírodní mýdla, perníčky, výrobky z kozího sýru a další drobnosti.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinsko, Východní Čechy
Roubenka Melánka u Hlinska

Roubenka Melánka u Hlinska

Hlinsko, Východní Čechy
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Východní Čechy