Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Veteran rallye Ostrava 2015
Historické a vojenské akce

Veteran rallye Ostrava 2015

Veteran Rallye Ostrava 2015, XVII. Ročník Memoriálu Ing. Františka Procházky a Sraz Italských Automobilů Ostrava. Ozdobou rallye budou letos také dobově oblečené posádky.
Další ročník Veteran Rallye Ostrava (rallye historických vozidel) je pořádán jako Memoriál Ing. Františka Procházky a Sraz Italských automobilů Ostrava.

Připravena je pro vás opět zajímavá trasa, která vás nejprve zavede na zámeček do Studénky, k prohlídce vagonářského muzea a úžasného modelu železniční sítě. Na obědě v Pustějově ochutnáte pár kousků domácí zabíjačky a k vytrávení se projdete do skvostného barokního chrámu Nejsvětější Trojice ve Fulneku. Zájemci si mohou také prohlédnout místnosti, kde žil a pracoval Jan Amos Komenský.

Milovníci sportovních zážitků se mohou projet na bobové dráze v HEIParku v Tošovicích a obdivovatelé přírody budou okouzleni údolím Odry u "Mariasteinu" pod Spálovem. Všem udělá radost několik hudebních vystoupení během zastávek, vč. koncertu v cíli rallye.

Dobově oblečené posádky budou ozdobou Veteran Rallye Ostrava 2015. Navíc pořadatelé, na základě vašeho zájmu, rozdělili kategorii poválečných automobilů na dvě.

NN Night Run Ostrava

10.ročník – Memoriál Stanislava ŠPOKA.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Veletrh Dovolená 2023

Veletrh cestovního ruchu opět v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pokojový orloj v Ostravském muzeu

Chloubou Ostravského muzea je pokojový orloj od Jana Maška, který byl technikem ve Vítkovických železárnách v Ostravě v letech 1924 -1935. Byl také amatérským astronomem a svůj technický um zdokonaloval i po práci, a tak vznikl nejoriginálnější pokojový orloj.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Absintový klub Les Ostrava

V ostravském undergroundovém Absintovém klubu Les, který vznikl v roce 2013, se už dlouhou dobu neholduje jen oblíbenému francouzskému destilátu. Dnes je z něj kulturní centrum pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravské muzeum

V historickém interiéru budovy Staré radnice na Masarykově náměstí v Ostravě se nachází stálá expozice Ostravského muzea. Expozice je rozdělena do tří celků, a to prezentace společenskovědných a přírodovědných sbírek, historie města a historie okolní přírody.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Středisko pro rozvoj umění Viridian v Ostravě

Pořádání výtvarných kurzů pro dospělé zaměřené na kresbu, malbu a grafiku. Nabídka kurzů sochařství, štukatérství a modelování.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurant Stračena City Ostrava

Restaurant s výrobou domácích italských těstovin a ingerdiencí. Italský bufet s možností si namíchat oběd podle vlastní chuti. Vynikající steaky nejen z naší farmy Klokočov. Otevřená pekárna a kuchyně, rotující pípa (až 7 druhů piv) a nabídka kvalitních italských vín.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj