!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Vesnické procházky ve městě Plzeň
Vesnické procházky ve městě Plzeň
"> ">
10.2.
30.6.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Vesnické procházky ve městě Plzeň

Kdy 10. únor 2021 – 30. červen 2021
Vydejte se v Plzni na příjemnou procházku a zároveň menší průzkum vesnických památkových rezervací. Najdete zde místa a čtvrti, které stojí za to objevovat.
Procházka z Koterova
Vycházku začněte v Koterově, vesnické památkové rezervaci, která se může pochlubit jednou z nejhezčích a nejzachovalejších venkovských návsí na Plzeňsku, což svědčí o zámožnosti zdejších sedláků a o jejich citlivém vztahu k odkazu minulých generací. Je to o to zajímavější, že Koterov je obec příměstská, která byla a stále je svázána s průmyslovou Plzní. Nejzajímavější je ale z Koterova bezpochyby staré historické jádro, jež je vzácnou památkou lidové architektury. Památkově chráněných objektů najdeme v Koterově dvanáct, včetně kaple a moc pěkné Sokolovny.

Přes Božkov do Lobezského parku
Z Koterova se vydejte podél řeky naučnou stezkou Údolím Úslavy do Božkova, další zajímavé vesnické památkové rezervace, která stojí za návštěvu. Doporučenou cestou dojdete až k Božkovskému náměstí, kde stojí celá řada zajímavých vesnických stavení. Městská čtvrť Božkov totiž není známá jen tím, že se tu ve firmě Stock vyrábí oblíbený Tuzemák nebo Fernet Stock. Omkrněte skvostné, památkově chráněné objekty, kterých v Božkově dvanáct najdeme, včetně kaple a kapličky. Tuto nenáročnou vycházku doporučujeme zakončit v Lobezském parku, který je příjemným místem k odpočinku. Celá procházka je dlouhá 5,5 km, vede nenáročným terénem a zvládne ji opravdu každý.

Procházka z Černic
Historické centrum Černic, původně samostatné obce, bylo postavené v 1. polovině 15. století, kdy už patřilo k Plzni. Dnes turisticky atraktivní památková rezervace „Selská náves“ hodně žije, a to hlavně díky pivovaru Purkmistr s pivními lázněmi. I tato rezervace má svůj zdroj kvalitních nápojů! Jakmile se pokocháte lidovými klasicistními stavbami, můžeme se od barokních božích muk vydat příjemnou procházkou před Radobyčice do Hradiště.

Přes Hradiště na Homolku
Hradiště sice není vesnickou památkovou rezervací a nedisponuje pivovarem ani likérkou, ale i tam najdete překrásná vesnická stavení a užijete si příjemný relax u vody. Plovárna Hradiště je božím místem zejména v létě, kdy tu funguje letní kino a řeka Úhlava láká k osvěžení, ale rozhodně doporučujeme vydat se tam i teď. A pokud se budete vracet do města přes Slovany, určitě se zastavte v parku Homolka. Od jara tam bude fungovat kavárna Smetanka. Tahle pohodová procházka čítá 6 km, a pokud bude i s občerstvením…?
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 2. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Vienna House Easy Pilsen

Vienna House Easy Pilsen

Plzeň, Plzeňsko a Český les