ÚvodKalendář akcíVýstavyVernisáž výstavy Methexis – Ilona Koralova & Ordo Amoris
Vernisáž výstavy Methexis – Ilona Koralova & Ordo Amoris
Výstavy

Vernisáž výstavy Methexis – Ilona Koralova & Ordo Amoris

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Výstava
Methexis, termín nesoucí hluboký filosofický význam, před námi odhaluje složitý 'tanec' existence. V tkáni reality osvětluje dynamickou vzájemnou hru mezi bytím a stáváním, odhaluje propojenost, která tká strukturu našeho světa. Methexis hovoří o symbiotickém vztahu, o společném účastnictví na velké scéně existence. Nabádá nás, abychom uznali, že každá entita, každá myšlenka, každý okamžik není izolovaným zlomkem, nýbrž účastníkem velké kosmické choreografie. Skrze methexis zahlédneme ozvěny jednoty rezonující napříč zdánlivě různorodými formami a myšlenkami.

V symposiu metafyzických konceptů je methexis pozváním ke zdolání mezí oddělení. Nabádá nás, abychom vnímali, že podstata bytí není nalezena pouze v jednotlivci, nýbrž vychází z komunie prvků, energií a myšlenek. Je to uznání toho, že žádná entita nestojí osamocena, nýbrž je spojena nitmi propojení, které přesahují čas i prostor. 

Methexis je mostem mezi konečným a nekonečným, zvoucím nás, abychom se věnovali oblasti existence s pokorou a úžasem. Při zvažování tohoto konceptu nás napomíná, že naše vnímání jsou pouhými pohledy do většího kosmického tance, neustále probíhajícího vyprávění, kde každá entita přináší svou unikátní melodii do symfonie bytí.

Nakonec methexis nabízí možnost přijmout složitost existence a oslavit společné účastnictví na věčném rozvinování reality. Je to výzva, abychom uznali, že v tomto tanci methexis nejsme pouze diváky, nýbrž aktivními účastníky úžasné tkáně života.

Výstava obrazů Ilony Korálové a Ordo Amoris nabízí juxtapozici vzájemných proměn slov v obrazy a myšlenek ve formy se zachycením oné vzácné chvíle, kdy se abstraktní koncepty neznáma mění v jevový svět, neustále nabízející svobodu proměn. Každé dílo je pozváním k rozpoznání, že všechno má své místo a podílí se na tvorbě v tomto nepřetržitě měnícím se dialogu bytí.

Přijďte navštívit výstavu, která nás zve k uvažování nad tím, co znamená být součástí tohoto velkolepého světa existování jako nekonečného tvoření. V methexis můžeme nalézt nejen inspiraci, ale i hlubší porozumění síle propojení, která nás spojuje i za podmíněností času a prostoru.

Datum výstavy: 11. 9. – 31. 10. 2023
Místo: Ye’s Kafe Wine Karlín + Ye’s Kafe Studio Letná 
Vernisáž: 11. 9. od 18:00 v Ye’s Kafe Wine Karlín
Vzácný host: Michal Skořepa 

Těšíme se na setkání s Vámi na této výstavě s vernisáží 11. 9. v Ye’s Kafe Wine Karlín, kde se hranice filozofie a umění rozpouští a otevírají náměty k zamyšlení a diskuzi. Přijďte nahlédnout do tajů methexis, vzácného projevu existence, který nás spojuje, přesahuje a nekonečně inspiruje.

Provozovatel

Ye's Kafe Wine Karlín

Za Karlínským přístavem 699/18
Karlín
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 725 583 380
Email:
yeskafewine@gmail...
WWW:
https://www.ordoa...
GPS:
50,096293 14,451754
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Red Bull Showrun v Praze

Formule se vrací do Prahy, tentokrát v rámci akce Red Bull Showrun. Tým Red Bull Racing ti přímo do ulic centra našeho hlavního města přiveze jeden z nejdominantnějších vozů motorsportu, monopost RB7.
Praha 8, Praha

4 Rockeři s operní pěvkyní

Prožijte souznění rockových hlasů s operním.
Praha 7, Praha

Nomad Beer Festival 2024

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 4. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Praha 7, Praha

Komentovaná procházka Holešovice – industriál v objetí Vltavy

Poloostrov v záplavové oblasti, kde byla dlouhou dobu jen pole a dvě vesnice –⁠ Holešovice na severu a Bubny na jihu, se po připojení k Praze, právě i díky dostatku vody, stal náhle velice vhodným místem k výstavbě továren „za městem“.
Praha 7, Praha

Karlínský vor

Po dobu jednoho roku od 14. května 2024 obohatí prostředí Holešovické tržnice instalace Karlínský vor od umělce Adama Kovalčíka.
Praha 7, Praha

Lovci znaků v Praze

Poprvé v Praze ožívá svět znaků, symbolů a šifer v interaktivní světelné expozici plzeňské kulturní produkce DEPO2015. Rodinná expozice plná dobrodružství na vás čeká od 20. 2. do 31. 8. v Holešovické tržnici.
Praha 7, Praha

Prague Coffee Festival 2024

Zveme vás na další ročník Prague Coffee Festivalu, na kterém se pravidelně potkávají odborníci ze světa kávy i nadšenci z řad laické veřejnosti. 12. ročník akce proběhne v Holešovické tržnici v Praze.
Praha, Praha

Komentovaná procházka – Karlín – přístav a enkláva

Původní území Špitálska bylo záplavovou oblastí za městskými hradbami, kde nemělo smysl nic stavět, a tak zde byla jen pole a zahrady pražských měšťanů.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Přístav 18600

Během celé sezony u nás můžete navštívit řadu kulturních, komunitních a vzdělávacích akcí pro celou rodinu. V přírodních kulisách pod širým karlínským nebem chceme naše návštěvníky nejen bavit, ale i motivovat k větší odpovědnosti k prostředí, ve kterém žijeme
Praha 8, Praha

Mountainboard – snowboard s kolečky

Půjčovna mountainboard vybavení v Praze. Nabízíme zapůjčení mountainboardů pro landkiting (jízda s drakem) nebo downhill (sjezd – prkno s brzdou). Nebo jen tak pro aktivní vyžití kdekoliv.
Praha 8, Praha

Lezecká stěna Boulder Karlín

V industriálních prostorech bývalé karlínské autotovárny, v samém srdci Prahy, najdete parádně vybudovanou, aktuálně největší, boulder arénu v Praze – s velkorysým prostorem, moderním zázemím, a hlavně se stovkami metrů parádního lezení.
Praha 8, Praha

LivingWell Health Club & Spa v hotelu Hilton Prague

Sportovní a relaxační klub v pražském hotelu Hilton klade důraz na individuální přístup ke každému klientovi, s respektem k jeho soukromí. Krédem LivingWell klubu je zajistit maximální spokojenost hostů v příjemném prostředí s širokou nabídkou kvalitních služeb a s kvalifikovanými zaměstnanci.
Praha 8, Praha

Štvanická lávka – lávka HolKa přes Vltavu z Holešovic do Karlína

Lávka z pražských Holešovic do Karlína slouží pěším a cyklistům, kterým usnadňuje cestu na ostrov Štvanice. Od července 2023 propojuje lávka páteřní cyklostezky vedoucí na obou březích Vltavy.
Praha 7, Praha

Arkhe.Space

Showroom v nové budově BLOCK Karlín se stává novou destinací pro milovníky interiérového designu. Otevřeli jsme arkhe.SPACE – místo pro inspiraci, setkávání a interiérový design. Multifunkční prostor, který dokonale odráží vizi našeho studia.
Praha 8, Praha

Plovárna Baden Baden na pražské Štvanici

Na pražský ostrov Štvanici se po letech vrátila tradiční plovárna. Návrat ke koupání ve Vltavě, oblíbeném zvláště v 19. a 20. století, umožnilo mimo jiné i zlepšení kvality vody v řece. Pro návštěvníky jsou k dispozici lehátka, paddleboardy, toalety, sprchy a občerstvení.
Praha 7, Praha

Skauting v Praze

Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou, hrou a zároveň způsobem, jak poznávat nové věci. Skauting dává do života řadu sociálních dovedností.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Royal Prague

Nový boutique hotel v Praze – Karlín. Dbáme především na eleganci a styl.
Praha 8, Praha

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Praha 8, Praha

Café Martin v Karlíně – začtěte se u kávy

Tréninková kavárna Café Martin v pražském Karlíně je novým místem, které přitahuje milovníky literatury a čtení. Můžete zde ochutnat výtečnou kávu, kousek domácího dezertu či sklenku čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy.
Praha 8, Praha

Polévkárna v Praze

Mnozí tento podnik nazývají královnou matkou pražských polévkových podniků. Nejenže je téměř nejstarší, ale navíc se jedná o dlouhodobou jedničku, co se týká kvality jídla.
Praha 8, Praha

Kavárna Tika

Vůně kávy a vůně květin. To je kavárna Tika v pražském Karlíně.
Praha 8, Praha

Mlsná kavka

Mlsná kavka je klidná kavárna v hektickém Karlíně, kde najdete duševní balanc i něco dobrého na zub.
Praha 8, Praha

Seasons restaurace v hotelu Hilton Prague

Stylová restaurace Seasons oslavuje bohaté evropské kulinářské tradice s českým nádechem a nabízí také variace jídel na rostlinné bázi v meníčku, které se mění dle ročního období.
Praha 8, Praha

Pohostinec Karlín – sobotní rodinný brunch

Nechte se pohostit a užijte si rodinný brunch se svými blízkými každou sobotu u nás v Karlíně.
Praha 8, Praha