ÚvodKalendář akcíFestivalyFestival Případ pro sociálku 2025

Datum začátku akce: 24.11.2025.

Doba trvání akce: "24. listopad 2025 – 2. prosinec 2025".

Festivaly

Festival Případ pro sociálku 2025

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Divadlo Venuše ve Švehlovce pořádá od 24. listopadu do 2. prosince 11. ročník festivalu Případ pro sociálku, který se dlouhodobě věnuje sociálnímu umění a jeho schopnosti otevírat palčivá společenská témata.
Letošní ročník se zabývá fenoménem hromadění – materiálních věcí, vztahů, vzpomínek i zvyků – a provinilým potěšením, jež označujeme jako guilty pleasure. Hromadění je všude kolem nás. Někdy je výrazem péče, jindy úzkosti. A guilty pleasure je formou touhy, kterou si často tajíme před sebou samými.

Festival letos kromě divadelních představení nabízí přednášku s diskuzí, vernisáž, koncertní večer či premiéru krátkého filmu. Stejně jako každý rok proběhne Mikulášská sbírka pro děti z azylových domů, která je tradičním komunitním prvkem festivalu.

Festival zahájí profesionální vyklízeč Martin Mojžíš Ondruš přednáškou Přece se to nevyhodí, která se na hromadění dívá archeologicko-uměleckou optikou. Vernisáž Labyrint bezpečí Kláry Hartlové zve návštěvnictvo do vnitřního světa lidí, kteří s chorobným hromaděním žijí.

Zemětřes uvede představení Zahradník, v němž se hledání pravdy proměňuje v neustálé nacházení sebe sama. Soubor Dr.AmaS přispěje inscenací Městečko se probouzí – napínavou bajkou s krimi zápletkou.
 

Tři divadelní premiéry o tom, co ukrýváme

Guilty Pleasure (Playroom vol. 2) představí imerzivní laboratoř tužeb, které se běžně snažíme skrývat: zakázané chutě, drobná potěšení, úlety tělesné i myšlenkové.

Den v životě (Akolektiv Helmut) je esej o tvorbě umění a pracovní morálce nahlížený skrze perspektivu skupinky bobřích prepperů, kteří se připravují na zánik světa.

Představení Natalie Tiny Jelevy Jsem matkou tvých dětí, mami pak jako jeden z vrcholů festivalu otevírá témata rodinného traumatu a drogové závislosti formou surové osobní zpovědi.

30. listopadu 2025 proběhne tradiční Mikulášská nadílka pro děti z azylových domů organizovaná uskupením Co čumíš. Návštěvníci mohou přinést drobné dárky pro děti a jejich rodiče. Balíčky poputují do Domova svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou, Azylových domů v České Lípě, Dolním Podluží, Rumburku a Novém Boře a dále také na sídliště Šluknov.
 

Program Případu pro sociálku 2025:

  • 24. 11 18:00 Přece se to nevyhodí  (Břečťan & Venuše) přednáška + diskuze 20:00 Labyrint bezpečí (Klára Hartlová) vernisáž
  • 25. 11 18:30 Zahradník (Zemětřes) 20:00 Městečko se probouzí (Dr.amAS)
  • 27. 11 20:00 Guilty pleasure (Playroom vol. 2) – premiéra
  • 29. 11 20:00 Den v životě (Akolektiv Helmut) – premiéra
  • 30. 11 18:00 MMMM (hudba mladých autorů) koncert 21:00 Jsem matkou tvých dětí, mami (Natalia Tina Jeleva) – premiéra 9:00–18:00 Mikulášská nadílka – outdoor performance
  • 2. 12 19:00 & 20:00 Magdalenin seznam věcí, které mají smysl (David Fuxa) – film

Provozovatel

Venuše ve Švehlovce

Slavíkova 22
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 702 683 078
Email:
venuse.ve.svehlov...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.venuse-ve-sve...
GPS:
50,080669 14,446342
 
Region:
Praha
Městská část:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny