Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival Případ pro sociálku
Festivaly

Festival Případ pro sociálku

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Divadlo Venuše ve Švehlovce pořádá devátý ročník festivalu sociálního umění, probíhat bude od 27. listopadu do 3. prosince. Odprezentuje autorské projekty se sociální tématikou na pomezí umění, dokumentu či true crime.
Divákům se představí soubory, ve kterých tvoří a hrají lidé s hendikepy nebo performativní platforma, jež dala impulz pro vznik skupiny přeživších sexuálního násilí. Pozvání přijaly také inscenace italsko-britských a srbských umělkyň, ty otevřou téma migrace a nevyřešené vraždy válečné reportérky. Festival zakončí benefiční koncert skupiny We Are Domi. Festival si klade za cíl zbavit diváky ostychu a ukázat jim, že je sociální umění disciplínou, která má své nenahraditelné místo a navíc zažívá boom.

Překonávání jazykových a kulturních bariér se dotýká inscenace Shapeshifting rodilé Italky Lary Parmiani. Další zahraniční inscenací je Dada. Jedná se o rekonstrukci třicet let  nevyřešeného zločinu, jehož oficiální verzí tehdejšího srbského režimu byla sebevražda. 

Přehlídku zahájí 27. listopadu brněnské Divadlo Aldente, do Prahy přiveze inscenaci Nevěsty. Erbenova Kytice je plná ženských hrdinek, ke kterým osud k bývá nemilosrdný a divadlo Aldente je plné mladých herců s Downovým syndromem, kteří touží po lásce se šťastným koncem. Další soubory, ve kterých tvoří herci a herečky žijící s hendikepem, se představí 30. listopadu. Zemětřes z Kociánky Brno odehraje autorskou inscenaci Léčitel, soubor Dr.amAS, který byl založen při Národním ústavu pro autismus, přiveze na žižkovská prkna hru Co je za Oráčovem?

Poslední festivalový den nabídne safe-space a dále benefiční koncert kapely We Are Domi na podporu rodin v azylových domech. Aby se diváci dostali na koncert, musí přinést již tradiční mikulášský balíček pro děti.

Herečky divadla Co Čumiš odvezou 3. prosince diváckou nadílku do Domova svaté Máří Magdalény, který je určený pro všechny matky s dětmi, které se ocitly v těžké životní situaci spjaté se ztrátou bydlení, domácím násilím či handicapem. Jako jeden z mála se také zaměřuje na matky se sníženými mentálními schopnostmi.

Diváci mají možnost mikulášské balíčky nosit po celou dobu festivalu. Za mandarinky, pomeranče, jablka, sušené plody, ořechy, adventní kalendáře, čokoládky, bonbony, sušenky, perníky a další sladkosti dostanou VIP vstupenku na kterékoliv představení. Ale pozor, na benefiční koncert We Are Domi se jinak než s mikulášským balíčkem nedostanou.

Co se ještě dá přinést do sbírky?

Ovoce v jakékoli podobě (i sušené), zelenina v jakékoli podobě (čerstvá, sterilovaná, mražená), mléčné výrobky, masové konzervy, kondenzovaná mléka, pečící tuky, olej, brambory a kořenová zelenina, luštěniny, lupínky/musli pro děti, prací, mycí a úklidové prostředky, vlhčené dětské ubrousky, toaletní papír, paraleny pro dospělé, ibalgin či ibuprofen, vitamíny pro dospělé, knížky pro děti i pro dospělé, a pokud máte doma i třeba voňavku nebo kosmetiku, kterou nepoužíváte a zabírá vám místo, můžete se jí u nás zbavit též. Do sbírky přijímáme i oblečení, ideálně zimní, pro maminky a děti od jednoho roku.

Program festivalu Případ pro sociálku
27.11. Nevěsty (Divadlo Aldente)
28.11. Shapeshifting (LegalAliens Theatre, IT)
30.11. Léčitel (Zemětřes-Kociánka) od 19h
30.11. Co je za Oráčovem? (Dr.amAS) od 20h
1.12. DADA (Krsmanović Tasić, SRB)
2.12. Návod na přežití: Projekce a diskuze (Rayner, Tobolová) od 17h
2.12. WE ARE DOMI (benefiční koncert) od 20h
1. – 2. 12., 10-17h Workshop Lary Parmiani

27.11. – 3.12. Mikulášská sbírka a nadílka pro děti v sociální tísni (Co Čumiš)

Provozovatel

Venuše ve Švehlovce

Slavíkova 22
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 702 683 078
Email:
venuse.ve.svehlov...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.venuse-ve-sve...
GPS:
50,080669 14,446342
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Přehlídka Divadla Nie

Palác Akropolis uvede 11. – 13. prosince přehlídku tvorby světově uznávaného Divadla Nie. Inscenace otevřou citlivá témata jako sebevražda, kindertransport a uprchlictví.
Praha 3, Praha

Farmářské trhy na Jiřáku 2023

Trhy na Jiřáku pokračují další sezónou. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální a sezónní potraviny.
Praha 3, Praha

Mizuno Neon Run Praha

31.08.2024 Hvězda.
Praha, Praha

Mizuno Neon Run Olomouc

11.10.2024, Výstaviště Flora.
Olomouc, Olomoucký kraj

Adventní trhy na Jiřáku

Tradiční adventní trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Nenechte si ujít příjemné trhy s atmosférou Vánoc.
Praha 3, Praha

Kluziště pod Žižkovskou věží

Bruslařská zimní sezóna je tady! Přijďte si zabruslit přímo pod Žižkovskou věž – Ice Park Tower Park Praha je připraven! Tradičně nechybí ani dobroty z přilehlého Miminoo a tak se znovu můžete těšit na tradiční a lahodné horké nápoje.
Praha 3, Praha

Vánoce v Oblacích

Vánoce jsou neodmyslitelně i v dnešní době spojené s mnoha tradicemi a zvyky. Ty se často týkají vánočního stolu a v rodinách po celém světě se tak dědí z generace na generaci osvědčené recepty na vánoční dobroty.
Praha 3, Praha

Silvestr na Žižkovské věži

Letošní oslava příchodu Nového roku bude na Žižkovské věži ve znamení výhledu na stovky ohňostrojů po celé Praze s hudebním doprovodem, luxusní gastronomií a skvělou zábavou. Zářící neopakovatelná atmosféra noční metropole z 66 metrové výšky na Žižkovské věži.
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

147. PS Galaxie – organizace pro děti s využitím volnočasových aktivit v Praze

Zabýváme se pestrou činností pro děti od 1. třídy až po žáky 9. tříd. Nabízíme oddílové schůzky každý týden, jezdíme na srazy a oddílové výlety. O letních prázdninách pořádáme tábory. Specifikem těchto táborů je cestování strojem času do různých historických epoch.
Praha 3, Praha

Laichterův dům na Vinohradech

V Chopinově ulici s výhledem do Riegrových sadů stojí od roku 1909 dům nakladatele Jana Laichtera. Je postavený podle návrhu předního českého architekta počínající moderny Jana Kotěry.
Praha 2, Praha

Signal AR – zážitek v rozšířené realitě v Praze

Signal Festival můžete zažít i během dne a v průběhu celého roku díky virtuální sbírce uměleckých děl ve veřejném prostoru Signal AR. Díla v rozšířené realitě lze objevovat pomocí aplikace denně od 8 do 19 hodin.
Praha 3, Praha

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.
Praha 3, Praha

Nau Gallery v Praze – galerie současného umění

Prostor pro prezentaci současných mladých umělců vznikl z potřeby podílet se na definici aktuální výtvarné scény a jejího veřejného obrazu.
Praha 3, Praha

Mazement Escape Rooms

Únikové hry jsou inteligentní zábava, která uchvátila celý svět. O co jde? Při hře jsou hráči zavřeni v místnosti a musejí důmyslně použít nalezené předměty a indicie k tomu, aby z místnosti unikli v časovém limitu.
Praha 4, Praha

Mahlerovy sady se starým židovským hřbitovem na Žižkově

Mahlerovy sady se nacházejí přímo pod Žižkovským vysílačem, v těsné blízkosti židovského hřbitova. Park vznikl koncem 50. let na úkor části tohoto hřbitova. Později potkal i sady podobný osud, a to, když v jejich středu byl vybudován Žižkovský vysílač.
Praha 3, Praha

Starý židovský hřbitov na Žižkově s památníkem z dlažebních kostek

Starý židovský hřbitov na Žižkově v Mahlerových sadech byl založen v roce 1680 jako morové pohřebiště pražské židovské obce a je významnou historickou památkou. Bylo zde pohřbeno na 40 000 osob, mezi nimi řada významných rabínů a učenců.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Japonská restaurace Sumi Garden v Praze

Japonská restaurace na Žižkově vás provede těmi nejlepšími zážitky japonské gastronomie. Využijte tak jedinečnou příležitost si vychutnat tradiční street food speciality, které pro vás zdejší kuchaři objevili přímo v těch nejrušnějších ulicích Japonska.
Praha 3, Praha

Kavárna Coffeepark

Přijďte si vychutnat kávu a k ní některý z cukrářských a pekařských výtvorů našeho týmu!
Praha 2, Praha

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.
Praha 2, Praha

Restaurace Akropolis

Restaurace Paláce Akropolis je oblíbeným místem nejen pro obědy, večeře a drinky, ale též pro různá jednání, schůzky, oslavy a pracovní meetingy.
Praha 3, Praha

U Mariánského obrazu

Restaurace U Mariánského obrazu kousek od. Žižkovské věže podává tradiční českou i steakovou kuchyni.
Praha, Praha

Cukrárna Pod věží v Praze na Žižkově

Cukrárna Pod věží vznikla jako rodinný podnik se záměrem vyrábět a nabízet dorty, zákusky a čokoládové výrobky podle poctivých receptur. Vychutnat si zde můžete domácí dorty a zákusky z poctivých surovin, italskou kávu Trombetta, bio mošty a domácí limonády. Maminky s dětmi ocení dětský koutek.
Praha 3, Praha

Mr G's Asian

Asijské bistro s velkým thajským vlivem, společný koncept šéfkuchaře a restauratéra Riccarda Lucque a šéfkuchaře Grega Haynese.
Praha, Praha

Bukowski's Bar na Žižkově

Tak trochu netypický bar amerického majitele leží v samotném srdci Žižkova.
Praha 3, Praha