!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Případ pro sociálku
Festival Případ pro sociálku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
1.12.
5.12.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival Případ pro sociálku

  • 1. prosinec 2021 – 5. prosinec 2021
Divadlo Venuše ve Švehlovce pořádá sedmý ročník festivalu sociálního umění, probíhat bude od 1. do 5. prosince. Případ pro sociálku 2021 nabídne zahraniční hosty ze Slovenska a Litvy, benefiční operní koncert, talk-show a nebo mikulášskou nadílku pro děti z azylových domů.
Festival otevře ve středu 1.12. talk-show brněnského divadla Aldente, které propojuje autory s Downovým syndromem i ty bez něj. Neobyčejné rozhovory za doprovodu kapely moderuje herec Fillip Teller. V pátek 3.12. se představí první zahraniční hosté – Divadlo z Pasáže je profesionální komunitní divadlo a jako jediné svého druhu na Slovensku pracuje s lidmi s mentálním postižením. V Praze uvede první autorskou inscenaci režisérky Kristíny Chmelíkové. Lásky SHOCK otevřeně popisuje život s mentálním hendikepem a nebojí se tnout do omezené perspektivy „normálního“ okolí. Z největší dálky přijede zahrát 4.12. Litevský soubor Mr. Stagey. Divadlo pracuje s teenagery a ti si připravili hru inspirovanou známým románem Pán Much. Hlavním tématem inscenace FEAR je destrukce společnosti pramenící z každodenních strachů. Představení bude uvedeno v angličtině a je vhodné pro diváky od třinácti let.
 
Program je tedy žánrově i tematicky pestrý a kromě kulturních zážitků pořadatelé pokračují i v tradici konkrétní pomoci skrze festival. Místo vstupenky na koncert Mozartových operních melodií v režii RUNOPERUN, který se uskuteční 2.12., mohou diváci do Venuše přinést mikulášské balíčky. Ty pak poslouží jako nadílka pro děti z azylových domů 5.12. bude divadelní soubor CO ČUMIŠ tuto nadílku roznášet a veřejnost se může k této venkovní procházce s anděly bez domova připojit.
Zobrazit více

Provozovatel

Venuše ve Švehlovce

Slavíkova 22
130 00 Praha 3
Email:
venuse.ve.svehlov...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.venuse-ve-sve...
GPS:
50,080669 14,446342
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 3
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí