Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Veltlíny a ryzlinky z Wachau a červená vína z Toskánska ve Wine Gallery Gröbovka
Gastronomické akce

Veltlíny a ryzlinky z Wachau a červená vína z Toskánska ve Wine Gallery Gröbovka

Na středu 4.9. jsou pro vás připravena prvotřídní vína vinařství Weingut Alzinger z rakouského údolí Wachau a vína vinařství Motne Bernardi z italského Toskánska. Poprvé v ČR bude na této degustaci představeno růžové víno Monte Bernardi Rosé IGT 2011.
Přijďte si zpříjemnit začátek září do historického sklepení Wine Gallery Gröbovka a navíc ochutnat výtečné zahraniční sýry a sýry z domácí farmy z Krušných hor. Víno z Wachau se proslavilo díky svým Rieslingům a oblast se stala zřejmě nejslavnější rakouskou vinařskou oblastí. Terasovité vinice po obou stranách Dunaje se žulovým podložím vytváří pro vína z Wachau ideální podmínky, zejména pro Veltlínské zelené. Toskánsko, srdce Itálie, je jedním z nejkrásnějších vinařských regionů na světě.

Z Toskánska pochází největší a nejznámější italská vína. Zdejší mikroklima je vhodné především pro pěstování klasických evropských odrůd vinné révy.

Degustační menu:
Bílá vína
1. Grüner Veltliner "Frauenweingarten" Federspiel 2012
2. Grüner Veltliner "Hochstrasser" Federspiel 2012
3. Grüner Veltliner "Mühlpoint" Federspiel 2012
4. Grüner Veltliner "Steinertal" Smaragd 2012
5. Grüner Veltliner "Reserve" 2011
6. Riesling "Dürnsteiner" Federspiel 2012 7. Riesling "Dürnsteiner" Smaragd 2012
8. Riesling "Loibenberg" Smaragd 2012 Růžové víno
9. Monte Bernardi Rosé IGT 2011.

Červená vína
10. Retromarcia Chianti Classico DOCG 2009
11. Monte Bernardi Chianti Classico Riserva DOCG 2008
12. Tzingana IGT Supertuscan 2007

Občerstvení: mix zahraničních sýrů a domácích sýrů z Krušných hor, olivy, čerstvé pečivo s olivovým olejem 1. jakosti a provensálskými bylinkami Cena degustace s občerstvením 399,- Kč. Začátek degustace 19h. v prostorách sklepení ze 16. století Wine Gallery Gröbovka (vchod z Rybalkovy ulice). Rezervace nutná, lze zajistit emailem nebo tel. či sms na 720 192 461. Počet míst je na tuto degustaci omezen.

Provozovatel

Wine Gallery Gröbovka

Havlíčkovy sady 59/2120
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 720 192 461
Email:
winegallerygrobov...
GPS:
50,070770 14,444160
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 399 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Bruslení na Grébovce

Městská část Praha 2, připravila letos pro zájemce o bruslení opět kluziště na Grébovce. Od 1. prosince 2022 do 28. února 2023 je možné využívat ledovou plochu v Havlíčkových sadech.
Praha 2, Praha

Psychologie pohádek

Přednáška.
Praha 2, Praha

Nikola Tesla a umění imaginace – on-line

On-line přednáška.
Praha 2, Praha

Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa letní Prahy budou patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Havlíčkovy sady na Vinohradech – park Grébovka

Park inspirovaný italskou renesancí nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Viniční altán uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kuželkové dráhy ze 70. let 19. století.
Praha 2, Praha

Gröbeho vila – letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.
Praha 2, Praha

Kino Pilotů ve Vršovicích

Obnovené vršovické kino, jehož historie se začala psát už na začátku 20. století.
Praha 10, Praha

Modrý tygřík – centrum rodinných aktivit

Prostřednictvím našich kurzů a programů se snažíme nabídnout rodičům a jejich dětem radostnou hru ve vodě i na suchu. V naší nabídce najdete plavání od miminek až do 6 let, cvičení rodičů s dětmi, cvičení pro těhotné a maminky po porodu, kurzy, přednášky, hlídání dětí miniškoličku a mnoho jiného.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Tříhodinový dobový program s neomezenou konzumací staročeských jídel a pití. Zážitek s programem – v krčmě Anno Domini 1471 s se přenesete do středověku, dobová hudba a tanečnice, ohnivá show, středověké menu, falešný hráč, věštkyně budoucnosti, to vše v naší středověké krčmě.
Praha 2, Praha

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.
Praha 2, Praha

Cukrárna a kavárna Šlágr

Milé a útulné prostředí, zařízené ve stylu let první třetiny dvacátého století, a především podle receptů z kuchařek našich babiček zde upečené domácí zákusky, dorty, ale i bezlepkové dorty a zákusky, též i koláče. Objednat možno též narozeninové a svatební dorty.
Praha, Praha

Hostel Czech Inn Praha

Ubytování v krásně zrenovované budově z 19. století nabízí Hostel Czech Inn. V tomto hostelu na hranici Vinohrad si užijete atmosféru nejen tohoto domu, ale i celého okolí.
Praha 2, Praha