Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Velikonoce v Zoo Brno
Akce pro děti

Velikonoce v Zoo Brno

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Akce pro děti v celé ČR.
Pestré Velikonoce si pro rodiny s dětmi připravují v Zoo Brno.
Pro rodiče s dětmi připraví Zoo Brno kreativní dílničky nebo zábavnou stezku. Velikonoční pondělí bude patřit hledání vajíček (v areálu zahrady bude schováno 1000 vajíček a kdo aspoň jedno z nich přinese, dostane odměnu) nebo ukázce stříhání ovcí.

Čtyři dny budou trvat oslavy Velikonoc v Zoo Brno. Bohatý program začne v pátek 7. dubna a nabídne speciální komentovaná krmení, dílničky pro děti, autogramiádu Těhotného kuchaře nebo oblíbené hledání vajíček v areálu zoo.

Hned v pátek přijede do brněnské zoo influencer Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, aby podpořil rekonstrukci expozice pro manuly. „V 11 hodin budu mít autogramiádu v Africké vesnici. Celý výtěžek z prodeje 100 kusů kuchařky ve výši 59.500 Kč půjde jako vklad na nový výběh. S sebou si zájemci můžou vzít samozřejmě i již koupené kuchařky. Na místě půjde platit hotově i kartou,“ uvedl Těhotnej kuchař. Zoo Brno navíc dárkem odmění každého, kdo na chov manulů přispěje během Velikonoc aspoň částkou 1.000 Kč.

Velikonoční komentovaná krmení začnou vždy v 10 hodin u medvědů kamčatských a budou pokračovat u takinů, voliér u Exotária, tinam a vari černobílých. Každý den si mohou zájemci rovněž projít vědomostní stezku, která začne vyzvednutím soutěžního lístku na pokladnách. Pokud lidé absolvují celou stezku nebo se v jednom dni zúčastní aspoň tří komentovaných krmení, mohou si u občerstvení na dolní točně vláčku vyzvednout sladkou odměnu.

Samozřejmostí je zdobení kraslic v Centru služeb nad restaurací U Tygra, naopak jinak bude probíhat pondělní hledání vajíček. „Letos jsme udělali v této oblíbené aktivitě velkou změnu. Už žádná plastová vajíčka, s těmi je definitivně konec. Po zahradě tentokrát opět schováme 1000 malých vajec, ale budou dřevěná. Návštěvníci pak mají dvě možnosti, co s nimi udělat. Buď si je prostě vezmou domů, nebo s nimi zajdou do Kamčatské chalupy v Beringii a přímo tam si je ozdobí v naší dílničce,“ řekla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Kromě toho ale budou v areálu schovaná také vajíčka tinamy koroptví ve speciálních hnízdech. Příznivci zoo to mohou brát jako malý dárek od nás, šťastní nálezci si je budou moci odnést domů. Jihoamerické tinamy jsou ptáci příbuzní pštrosům. Vejce, na kterých sedí samci, mají zrcadlový lesk a bývají popisována jako jedna z nejkrásnějších. Tinamy koroptví (Nothoprocta perdicaria) chovají pouze tři zoologické zahrady v Evropě.
Pondělní program doplní už tradiční stříhání ovcí, které se uskuteční v 11:00; 12:00; 13:00 v Dětské zoo.

Důležitou informací pro návštěvníky je i to, že od čtvrtka do pondělí bude v provozu vláček a od pátku do pondělí bude otevřený sezónní vstup.

Program Velikonoc v Zoo Brno
Pátek–neděle
Speciální komentovaná setkání a krmení
10.00 – medvěd kamčatský
11.00 – takin indický
13.00 – venkovní voliéry pavilonu Exotárium
14.00 – tinama
15.00 – vari černobílý
Vědomostní stezka STOPY (areál zoo)
Kraslice (centrum služeb nad restaurací U Tygra)

Pátek
11.00 – Těhotnej kuchař v Zoo Brno! Autogramiáda a prodej knihy (vzdělávací místnost v Africké vesnici)

Pondělí
Hledání velikonočních vajíček (dřevěná do dílniček i speciální vajíčka tinamy)
Tvořivé velikonoční dílničky – zdobení nalezených vajec (srub Beringie)
Velikonoční perníčky (Exotárium)
Stříhání ovcí – 11:00, 12:00, 13:00 (Dětská zoo)
Přednáška o programu na ochranu dudka chocholatého na jižní Moravě – 14:30 (přednáškový sál správní budovy)

Aktuality

Maškarní bál v Zoo Brno

Sobotní odpoledne 24. února od 14 do 16 hodin bude v brněnské zoo patřit nápaditým maskám a pořádné zábavě! Vezměte dětem masky zvířátek a přidejte se k zábavnému karnevalovému reji.
Brno, Jihomoravský kraj

ČEZ RunTour Brno 2024

Proběhni se s námi na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů, nebo si vyzkoušej štafetu v super pohodovém prostředí Brněnské přehrady.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Vokolo Priglu 2024

I letos se uskuteční klasický běžecký závod Vokolo Priglu. Start závodu bude kolem 10:55 ve vlnách. Délka trasy je 14,1 km.
Brno, Jihomoravský kraj

Koncert filmové hudby ke 30. výročí Na počátku

Prožijte obohacující, pohodový večer se známými filmovými a muzikálovými hity. Zazpívají Vendula Příhodová a Sára Milfajtová, hudební doprovod zajistí Kuf Band.
Brno-Žabovřesky, Jihomoravský kraj

Zimní táborák

Udělejte si výlet s cílem – s opečením buřta nad ohněm. Zveme na poslední zimní táborák.
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Jihomoravský kraj

Ariel v českých zemích v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně otevřelo novou výstavu s názvem „ Ariel v českých zemích“, která na ploše 600 m² představuje návštěvníkům anglickou značku motocyklů, jež se vyráběla už od roku 1901 a od dvacátých let 20. století byla dovážena i do českých zemí.
Brno, Jihomoravský kraj

Enigma – tajný svět šifer v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum v Brně připravuje jedinečnou výstavu, kterou se poprvé na území České republiky představí legendární šifrovací stroj ENIGMA, model M3. Jedná se o výstavu zapůjčenou ze Slovenského technického múzea, které uvedený stroj do svých sbírek získalo v roce 2020.
Brno, Jihomoravský kraj

Fotografie pod vodou v Technickém muzeu v Brně

Technické muzeum připravilo unikátní výstavu komorního charakteru s názvem „Fotografie pod vodou“. Návštěvníci se seznámí s fotografickou technikou pro fotografování a natáčení pod vodou a uvidí řadu fotografií a videí takto pořízených.
Brno, Jihomoravský kraj

Tropické království v Zoo Brno

Součástí brněnské zoologické zahrady je i stálá expozice Tropické království, která svým návštěvníkům představuje akvária se sladkovodními i mořskými živočichy, tropické plazy, jako jsou varani, leguáni, krajty, anakonda či mnoho druhů želv. Nechybí však ani šelmy a primáti.
Brno, Jihomoravský kraj

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!
Brno, Jihomoravský kraj

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ojedinělý zážitek – Virtuální expedici. Pomocí speciálních brýlí se přenesete do různých koutů planety, ve kterých budete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.
Brno, Jihomoravský kraj

Lanáček v zoo Brno – dětské lanové centrum

V areálu zoo Brno je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vaše děti.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Safari výběh v Zoo Brno

Rozlehlý výběh pro africké kopytníky v brněnské zoologické zahradě si vysloužil název Safari.
Brno, Jihomoravský kraj

Obora Holedná v Brně

Obora se nachází mezi sídlišti Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. Jedná se o účelové myslivecké zařízení sloužící obornímu chovu mufloní a dančí zvěře.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Dětské hřiště Mraveniště

Dětské hřiště Mraveniště, to je místo pro fantazii vašich dětí. Venkovní areál nabízí nafukovací atrakce, trampolíny, příjemné posezení pro dospěláky, občerstvení a zábavné programy.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Pěší trasa Za pověstmi Drahanské vrchoviny

Nově otevřená pěší trasa ve Studnicích s 12 infopanely, které jsou zpracovány do dřevěných soch znázorňujících postavy či děj z pověstí. Dále jsou na trase 3 odpočinková místa a rozcestník s 12 směrovkami se jmény a vzdálenostmi k obcím Drahanské vrchoviny.
Studnice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Santon Brno

OREA Resort Santon**** Brno je situován uprostřed zeleně na břehu Brněnské přehrady. Nový moderní design pokojů představuje spojení okolní přírody s relaxací. Kromě aktivního odpočinku se můžete uvolnit v hotelovém spa s bazénem a saunovým světem. Do centra Brna dojedete pohodlně tramvají.
Brno, Jihomoravský kraj

Cukrárna Aida v Brně

Každý den vám v cukrárně Aida příjemný personál nabídne širokou škálu zákusků a dortů vlastní výroby spolu se skvělou italskou kávou. Zdejší palačinky byly vyznamenány jako nejlepší v Brně od posluchačů rádia Kiss Hády.
Brno, Jihomoravský kraj

Veřejné grillpointy u Brněnské přehrady a v Brně

Na plážích Brněnské přehrady jsou k dispozici tři veřejná místa pro grilování – v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Můžete si zde rozdělat oheň, připravit si na grilu svou specialitu nebo opéct špekáčky. Cílem je zvýšit přitažlivost této vodní nádrže.
Brno, Jihomoravský kraj

Wellness & Hotel Atlantis

Načerpejte novou energii v hotelu Atlantis Brno – Rozdrojovice! Dopřejte si moderní Wellness s ubytováním v jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojích na Brněnské přehradě.
Rozdrojovice, Jihomoravský kraj

Bratrs bistro v Brně

Recepty z celého světa, ale suroviny lokální, to je Bratrs bistro. Brno. Bystrc. Rodinné bistro. Slowfood Fastfood. Předchutiny, chutiny i pochutiny k zakoupení.
Brno, Jihomoravský kraj

Maximus Resort v Brně

Hotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 20 minut od centra Brna. Disponuje širokou nabídkou aktivit a služeb: ubytování, restaurace, kongresové centrum, bowling, fitness, wellness & spa. Vše na jednom místě.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel garni Čichnova

Dobrá dostupnost do centra Brna ale i do jeho okolí.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Palacký

Hotel Palacký Brno nabízí levné ubytování a pronájem nedaleko centra Brna, s výbornou dostupností výstaviště BVV, okruhu MOTO GP a dálnice.
Brno, Jihomoravský kraj