Úvod > Kalendář akcí > Veligrad 2021 – historická bitva z doby Velké Moravy
Veligrad 2021 - historická bitva z doby Velké Moravy
"> "> "> ">
7.8.
8.8.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Veligrad 2021 – historická bitva z doby Velké Moravy

Šestnáctý ročník našeho velkomoravského festivalu se uskuteční ve dnech 7. – 8. 8. 2021 v areálu Archeoskanzenu Modrá. Během tohoto víkendu se můžete vrátit do doby Velké Moravy.
Během víkendu se návštěvníci vrátí do doby Velké Moravy, zažijí historickou bitvu, dobový jarmark nebo nahlédnou pod ruky šikovných řemeslníků. Na území České republiky jde o bezkonkurenční akci živé historie: pořadatelé očekávají až 200 účinkujících z historických skupin, část z nich pojede také na koních.
 
Archeoskanzen v Modré je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů, které se nachází na značené trase Cyrilometodějské stezky – Kulturní stezky Rady Evropy. Ta je první stezkou zaměřenou na slovanské kulturní dědictví, s původem v České republice. Stezka nabízí řadu zajímavých tras a cílů, které vedou prostřednictvím zážitků po stopách příběhu Konstantina a Metoděje.
 
V průběhu obou dnů je připraven v areálu Archeoskanzenu v Modré bohatý program. Nebudou chybět bojové ukázky, lukostřelba, vystoupení na koních nebo soutěže pro děti i dospělé. V samotné rekonstrukci velkomoravské bitvy uvidí diváci až dvě stovky účinkujících, z toho stovka bude bojovníků. Někteří z nich pojedou i na koních.
 
Lidé tak Velkou Moravu doslova zažijí na vlastní kůži. Do ukázek středověkého života Velkomoravanů se ve skanzenu zapojí v dobových oděvech muži, ženy i děti z historických skupin, z nichž část přijede také ze sousedního Slovenska a dalších států. Oproti předchozím ročníkům nám bude ale chybět tradiční sokolnické vystoupení ze Slovenska, neboť na ně se právě vztahují přísnější protiepidemická opatření.

Program v sobotu začne v 11:00 hodin, bitva se uskuteční v 16:00 hodin, v neděli je bitva naplánována na 14:30 hodin. Vstupné pro dospělé je 150 korun, snížené vstupné pro děti 100 Kč.
 
V okolí Archeoskanzenu mohou lidé zavítat také do Živé vody nebo do Centra slováckých tradic. Odtud je to pak jen kousek na hlavní poutní místo s odkazem soluňských bratří – do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě. Tuto část trasy lze navštívit pěšky i na kole, obě místa propojují kvalitní cyklostezky a trasy vedoucí mimo frekventované silnice.

Provozovatel

Archeoskanzen Modrá

Modrá 170
687 06 Velehrad
Tel.:
+420 724 178 591
Email:
archeoskanzen@ema...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.archeoskanzen.cz
GPS:
49,109294 17,402905
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Velehrad
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Velehradu

Hotel U Velehradu

Velehrad, Zlínský kraj
Slivovicová stezka ve Skanzenu Modrá

Slivovicová stezka ve Skanzenu Modrá

Velehrad, Zlínský kraj
Hotel Skanzen ve Velehradě

Hotel Skanzen ve Velehradě

Velehrad, Zlínský kraj