Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2019
Výstavy

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2019

Turistické informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní cestovatelské přednášky, zajímaví hosté a bohatý doprovodný program nabídne od čtvrtka 19. do soboty 21. září veletrh cestovního ruchu ITEP ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech.
Kromě klasické nabídky vás čeká spousta novinek. Vůbec poprvé se na festivalu představí region Banátu. Hvězdárna v Rokycanech a v Plzni chystá výstavu k 50. výročí přistání na měsíci.  Muzeum řemesel a techniky v Kolovči představí kompletně vybavený kadeřnický salon ze třicátých let. V zahradě u malíře si budete moci namíchat vlastní bylinkový čaj. Se Zlatou stezkou si zasoutěžíte o ceny. Samozřejmě nebudou chybět ani ochutnávky regionálních potravin. Těšit se můžete i na zabijačkové hody i degustace piva i vína. Aktuální informace a novinky z Plzně získáte u stánku Visit Plzeň.

Program pro děti
Na veletrhu se bude líbit i dětem.  Čeká tu na ně celá interaktivní hala plná překvapení, vědomostních soutěží, pohybových aktivit, tvořivých dílen a další zábavy. Nebudou chybět ani pohádky, ukázky práce hasičů a záchranářů, dětská jóga nebo fotokoutek. O zábavu budou mít na víc než pár hodin ITEPu postaráno všichni členové rodiny.

Vydejte se na jízdu historickým autobusem
S ITEPem se můžete vydat i na výlet. Organizátoři pro vás připravili reprízu jízd historickým autobusem po industriálních památkách a historii těžby kaolinu severního Plzeňska.  Podobně jako na festivalu Industry Open se s průvodcem vydáte k Hromnickému jezírku i na vyhlídku nad kaolinový důl v Kaznějově. Vrcholem jízdy pak bude návštěva nově zpřístupněného kaolinového dolu v Nevřeni.  Na cestu se můžete vydat ve čtvrtek, pátek i sobotu vždy v 11 hodin od haly TJ Lokomotiva. Vstupenky jsou v prodeji online nebo v Turistickém informačním centru vedle radnice na náměstí Republiky.
 

Slovo i veletrhu

Veletrh ITEP je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice a Plzeňský kraj jej každoročně pořádá již déle než jednu dekádu. V průměru navštěvuje ITEP 10 000 lidí a zúčastňuje se ho na více než 140 tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Pro velký zájem je rozšířen do více hal, nabízí více možností inspirace a interaktivní aktivity pro děti i dospělé. Velký důraz je kladen na doprovodný program během něhož jsou na veletrhu vedeny debaty s cestovateli,vystupují regionální hudební kapely a vrcholem každého dne je  pořad Křeslo pro hosta, kde vystupují známé osobnosti.

Autismus na stojáka

Autismus na stojáka je zábavně osvětová akce v rámci World Autism Awareness Day. Jde již o V. ročník akce.
Plzeň, Plzeňský kraj

31. Hudební ceny Žebřík

Vyhlášení 31. ročníku proběhne 31. března opět v DEPO2015 v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Workshop o jarních bylinách

Workshop o jarních bylinách, přírodním barvení vajec a výrobě jarního věnce.
Plzeň, Plzeňský kraj

Maker Faire Plzeň – přehlídka inovátorů a vynálezců

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Plzně! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si nevšední projekty a experimenty z oblastí nových technologií, řemesel, 3D tisku, ale i vyšívání, elektroniky, designu, dronů, modelářství a mnoho dalších.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sportovní hala města Plzně na Slovanech

Městská sportovní hala se může pyšnit naprostým monopolem, na západě Čech se jedná o největší a nejkvalitnější sportovní plochu. Hlavní hrací plocha je díky svým rozměrům a kvalitou využívána jak tradičními sporty (basketbal, fotbal, volejbal), tak těmi netradičními (florbal, ultimate frisbee).
Plzeň, Plzeňský kraj

Plavecký areál Plzeň – Slovany

Zajímavý plavecký areál s množstvím atrakcí, který za návštěvu určitě stojí! Je zde krytý i venkovní bazén a saunu, tobogán, divoká řeka, relaxační bazén, malý dětský výukový bazén, vířivky a parní komory pro muže a ženy.
Plzeň, Plzeňský kraj

Zapůjčení čtyřkolek v Plzni

Nabízíme pro vás zajímavé jízdy na čtyřkolce.
Plzeň, Plzeňský kraj

Sportovní centrum Kotelna Slovany

Přijďte si zasportovat, protáhnout tělo a vyzkoušet nejen tradiční sporty, ale i poslední novinky. Uvnitř plně klimatizovaného sportovního centra jsou dva sály pro aerobní sporty, při kterých vás budou provázet naši instruktoři. V přízemí se nachází Profi ring box pro box a jiná bojová umění.
Plzeň 2-Slovany, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a bistro Ústředna DEPO v Plzni

Báječná káva, jedinečná kuchyně a neotřelé umění... to je Ústředna v DEPO2015.
Plzeň, Plzeňský kraj

Penzion Jitka Hlinková v Plzni

Penzion vhodný pro rodinnou rekreaci i služební cesty v klidné části Plzně. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, ledničku a Wi-fi připojení. Domácí mazlíčci jsou se svýmí páníčky ubytováni zdarma.
Plzeň 4, Plzeňský kraj

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.
Plzeň, Plzeňský kraj

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.
Plzeň, Plzeňský kraj