Úvod > Kalendář akcí > Vegefest - vegetariánský festival pro šest smyslů 2019
Vegefest - vegetariánský festival pro šest smyslů 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
27.9.
29.9.
+ Přidat foto

Vegefest - vegetariánský festival pro šest smyslů 2019

Kdy 27. září 2019 - 29. září 2019 Gastronomické akce
Festival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný udržitelnému a soběstačnému způsobu života.
Hlavní program devátého VEGEFESTu bude sestávat hlavně z přednášek a workshopů z oblastí permakultury, přírodního stavitelství, zdravého stravování, domácí výroby, zero waste, alternativních zdrojů energií, lokální ekonomiky, komunit, osobního rozvoje a dalších. VEGEFEST otevírá prostor jako pro nové informace a vzdělávání, tak pro sdílení již nabytých zkušeností ze soběstačného života.

Přednáškový program bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18h, v blocích o délce 1 – 3 hodiny,  souběžně v sále Starého Purkrabství, v komunitním stanu, pod plachtou v parku nebo přímo na stáncích.

Zahájení festivalu a úvodní koncert letos nově proběhnou již v pátek 27. září 2019 od 17h. Hlavní program devátého VEGEFESTu bude sestávat hlavně z přednášek a workshopů z oblastí permakultury, přírodního stavitelství, zdravého stravování, domácí výroby, zero waste, alternativních zdrojů energií, lokální ekonomiky, komunit, osobního rozvoje a dalších. VEGEFEST otevírá prostor jako pro nové informace a vzdělávání, tak pro sdílení již nabytých zkušeností ze soběstačného života.

Přednáškový program bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18h, v blocích o délce 1 – 3 hodiny,  souběžně v sále Starého Purkrabství, v komunitním stanu, pod plachtou v parku nebo přímo na stáncích.

Hlavní program bude doplněn zdravým vegetariánským i veganským občerstvením a doprovodným programem – letos nově bude probíhat tanečně-hudební program ve stanu Sacred Dance, a během celého víkendu bude návštěvníkům k dispozici dětský koutek s dílničkami, cvičení pod širým nebem, masážní stan, cyklo fresh bar, výměnný koutek, červený stan, divadlo pro děti, projekce filmu a prodej doplňkových produktů s důrazem na BIO a lokální výrobky.
 

Přednášky a workshopy:

 • Ostrovní elektrárna – systémy od 30 do 300tis. Kč (Pavel Černý)
 • Zero Waste (Jakub Novotný)
 • Osobní dům a rodová zahrada (ing. arch. Petr Hájek)
 • Zahradník ve městě (Ivana Mertová, Permakultura CS)
 • Ovocný strom – nejstarší kulturní dědictví, Zakládání soběstačné ovocné zahrady (PagoPago)
 • Jak s příchodem dítěte neztratit svůj život (Martina Elterlein)
 • Ekologické pohřebnictví (Ke kořenům)
 • Kouzlo přírodní kosmetiky (Holky bez silikonů)
 • Jak se zbavovat věcí a minimalizovat je (Marcela Sobotová)
 • Zakládáme ekovesnici, workshop sociokracie  (Spolek Zeměsouznění)
 • Poradní kruh (Natural Spirit)
 • Ochutnávka vytváření společenství podle Scotta Pecka (Honza Nejedlý, SoMA)
 • Představení projektu BOSQUE MEDICINAL (Radim Ondříšek)
 • Představení projektu Prales dětem (Aneta Tonzarová)  


Koncerty a speciality programu:

pátek v 19h: ADRIAN ATMA – koncert ve spolupráci se Sacred Chants
sobota v 15h: MÓDNÍ PŘEHLÍDKA 2019 // UPCYCLE & RECYCLE
sobota v 19h: WHAT WE EAT MATTERS – projekce filmu
sobota v 19h: DANIT TREUBIG – koncert ve spolupráci se Sacred Chants
neděle ve 14h: TANEČNÍ CESTA ZA SVATÝM GRÁLEM S GUYEM BARRINGTONEM (hudební doprovod Vojta Violinist, Štěpán Štochl, Viktor Vlk) - ve spolupráci se Sacred Chants
neděle v 15h: KONFERENCE „SOBĚSTAČNOST VE MĚSTĚ“
 
PRŮBĚŽNÉ DÍLNY NA STÁNCÍCH:
NABOSO: VÝROBA SANDÁLŮ HUARACHE
INBIO: TVORBA Z OVČÍ VLNY
MALOVALO.CZ: MALOVÁNÍ NA BIO TEXTIL
HERBÁRIUM: VÝROBA OSOBNÍHO PARFÉMU
CESTA KE ZMĚNĚ: MĚŘENÍ METABOLISMU A HYDRATACE PLETI
DĚTSKÉ TÝPÍ: RECYKLAČNÍ DÍLNA "JÁ NA TOM DĚLÁM"

Hlavním cílem posledních dvou ročníků, i letošního, je přivést pozornost k neohleduplnému nakládání se zdroji planety, na které žijeme, k neudržitelné ekologické stopě, kterou západní společnost vytváří a inspirovat návštěvníky k pozitivním změnám, které lze v tomto ohledu učinit v každodenním životě.

Festival Soběsta(te)čnosti se stal platformou i pro další události propagující soběstačný a udržitelný způsob života. Na přelomu července a srpna (29. 7. - 4. 8 2019) se konal 2. ročník týdenního, prakticky zaměřeného festivalu na Sklenářce, na který tamtéž navazují podobně laděné víkendy konané během podzimu a jara.

Vegefest aktivně pokračuje v koncepci ZeroWaste nejen na místě, ale i během přípravy festivalu. Všichni prodejci se stejně jako v předchozích letech zavázali k použití ekologického nádobí. I letos bude probíhat třídění odpadu na místě před očima návštěvníků, s komentářem odborníků k jednotlivým materiálům a postupům recyklace.

Na festival je možný vstup bez pokladen – návštěvníci přispějí na organizační zajištění festivalu dobrovolným zakoupením bambusového příboru SPORK („spoon+fork“ - lžičkovidlička). Případný výtežek z festivalu poputuje na podporu projektu BOSQUE MEDICINAL a jeho české odnože Forest.ink, které mají za cíl vybudování rezervace v člověkem nedotčené části ekvádorského amazonského pralesa.

Stejně jako v minulých letech se VEGEFEST zcela obejde bez alkoholu.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 9. 2019