Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Vědecké léto 2015 – letní příměstský tábor
Akce pro děti

Vědecké léto 2015 – letní příměstský tábor

Malá kapka vody po pádu z nebe všechno zapomene. Naši malí vědci ji v průběhu tábora znovu naučí, proč tady je, k čemu slouží a jaký má význam. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet, jak zábavná může věda být. Neváhejte a přihlaste se na příměstský tábor Vědecké léto 2015.
Tábor je primárně určeny pro žáky 1. – 5. tříd základních škol. Tento rok se námětem táborů stala voda, Příběh kapky vody, která spadla na Zemi a neví, proč tu je. Děti se díky tomuto tématu seznámí s kapitolami z vědy jako molekula vody, rostliny, člověk, výlov rybníka či s prací v laboratoři při měření pH nebo ředění a prozkoumají je z pohledu různých oborů.

Holky a kluci se také v rámci exkurzí podívají na mnohá zajímavá místa. A aby malí vědci pouze nebádali, jsou pro ně připraveny i pohybové aktivity jako míčové hry, pohybové hry či návštěva ZOO nebo lanového centra. Dětský tábor Vědecké léto je vhodnou a velice zajímavou náplní prázdnin pro děti zaměstnaných rodičů.

V ceně je zabezpečeno celodenní stravování, pitný režim i vstupy při exkurzích. Samozřejmostí je materiál na experimenty a ohodnocení dětí po skončení tábora.

Vánoční strom na hladině Borské přehrady v Plzni

Na hladině nádrže České údolí, zvané též Borská přehrada, svítí originální výzdoba. Čtyřmetrový strom, ozdobený několika metry světelného řetězu, girlandou a LED svítícími hvězdami, nechal na ponton daleko od břehu největší plzeňské vodní plochy instalovat centrální městský obvod.
Plzeň, Plzeňský kraj

Den se zdravým pohybem

Přijměte pozvání na akci, která se bude konat v sobotu 3. 12. 2022 v sále TJ Nýřany.
Nýřany, Plzeňský kraj

Když k nám přišel Ježíšek

Tradiční vánoční výstava v prostorách Domu historie Přešticka.
Přeštice, Plzeňský kraj

Vánoce v Techmania Science Center

I v letošní adventní čas jsme otevřeli vánoční dílny v Techmanii. Co to bude tentokrát? Všichni určitě známe klasické adventní kalendáře, které nám zpříjemňují čekání na Vánoce, a ještě se v nich najde i sladká odměna. V naší dílně si můžete vyrobit jednoduchý kalendář na zeď ve tvaru stromku.
Plzeň, Plzeňský kraj

Centrum sportu a zábavy v Dobřanech

Využijte špičkové sportovně-kulturní centrum Cinema Bowling, a vyzkoušejte tak sporty a zábavné aktivity pro dospělé i mladé lidi. K dispozici vám budou čtyři dráhy kuželny, dvě dráhy bowlingu, dva squashové kurty, restaurace či kavárna.
Dobřany, Plzeňský kraj

Augmentační sklad – malé muzeum vojenské historie v Dobřanech

V bývalé maštali u dobřanského náměstí se nachází malé soukromé vojenské muzeum pojmenované Augmentační sklad. Mapuje vojenskou historii města od dob rakouské monarchie až po nedávnou minulost.
Dobřany, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Dobřanech

Římskokatolický kostel sv. Mikuláše stojí stranou od středu náměstí T. G. Masaryka v Dobřanech. Samostatně stojící věž byla postavena v letech 1694 – 1700 a měřila původně jen 22 metrů. Později byla zvýšena a opravena po náletu v roce 1945.
Dobřany, Plzeňský kraj

Kostel sv. Víta v Dobřanech

Dnešní barokní kostel sv. Víta v Dobřanech byl postaven v letech 1727 – 1734 na místě původního kostela z materiálu získaného z původní stavby. Kostel stojí naproti kostelu sv. Mikuláše při severozápadním okraji náměstí. Po stranách oltáře stojí sochy sv. Ludmily a sv. Václava.
Dobřany, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Dobřanská kavárna

Lenka Žďánská začala v roce 2000 v Dobřanech vyrábět zmrzlinu z mléka, smetany a čerstvého ovoce. Jasně žlutou banánovou, která září jak devadesátková fasáda, tu opravdu nenajdete. Po dvaceti letech si Lenka otevřela i vysněnou Dobřanskou kavárnu, kde má vedle zmrzliny také krásné zákusky.
Dobřany, Plzeňský kraj

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.
Dobřany, Plzeňský kraj

Zmrzlinárna Dobřany

Rodinná firma, která se zabývá výrobou zmrzliny již několik let, převážně dle vlastních receptur. Vyrábí zmrzlinu z kvalitních a čerstvých surovin bez přidaných barviv a konzervantů.
Dobřany, Plzeňský kraj

Ubytovna Horní Lukavice

Levné ubytování 15 km od Plzně s celoročním provozem. Ubytování je v půdní vestavbě hostince v malé obci 15 km od Plzně.
Horní Lukavice, Plzeňský kraj