Úvod > Kalendář akcí > Večer se Zemí nomádů a Jessicou Bruder
Hudební a divadelní akce

Večer se Zemí nomádů a Jessicou Bruder

Kdy 7. srpen 2021 18:00 - 21:00
Už jste viděli skvělý oskarový film Země nomádů? Přijďte na unikátní večer do kina Světozor, kde po promítání filmu bude následovat živá debata se samotnou autorkou stejnojmenné knižní předlohy, Jessicou Bruder. Zjistěte více o vzniku tohoto silného příběhu na události, která se nebude opakovat.
Jessica Bruder je uznávanou novinářkou, spisovatelkou a také autorkou mnohonásobně oceněné knihy Nomadland (Země nomádů), která se stala předlohou filmu oceněného hned třemi Oskary – za nejlepší film, režii a ženský herecký výkon v hlavní roli.

Sama autorka předlohy žila mnoho měsíců na cestách ve své bílé dodávce mezi novodobými "nomády" Ameriky, aby nasírala podklady pro svou knihu. 

Na unikátním večeru v kině Světozor nejprve zhlédnete film Země nomádů (v originálním znění s českými titulky) a následně se zúčastníte debaty (v angličtině se simultánním překladem), kde bude Jessica Bruder vyprávět o tom, jak její silný příběh vznikal.
  
Kdy: sobota 7. srpna 2021, od 18 hod
Kde: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1


O FILMU ZEMĚ NOMÁDŮ:
Neokázalé drama je citlivě vystavěno kolem postavy ovdovělé šedesátnice Fern (úchvatná Frances McDormand), nalézající životní sílu v cestování napříč Amerikou ve svém příbytku, bílé dodávce, a kolem četných setkání s podobně naladěnými novodobými „kočovníky“. Přívětivý film s nesmírnou duší.
(USA / Německo, 2020, 108 min)
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace & bar Duplex

Restaurace & bar Duplex

Praha 1, Praha
Rest Cafe

Rest Cafe

Praha 1, Praha