ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceProhlídky kláštera Chotěšov
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Plzeňský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
Pravidelné prohlídky kláštera se konají od 23. 4. do 24. 9. 2023 každou neděli ve 13:00 a v 15:00 hodin.
Na prohlídky kláštera Chotěšov s průvodcem můžete přijít každou neděli, až do 24. září 2023, vždy ve 13:00 a v 16:00 hodin. Během pracovního týdne od pondělí do pátku je klášter přístupný od 9:00 do 15:00 hodin, avšak pouze s elektronickým průvodcem. Plné vstupné je za 150 Kč, zlevněné (dětské, senior) vstupné za 100 Kč.

Objednat je možné i skupinové komentované prohlídky s původcem s podmínkou minimálně 10 osob a rezervace s předstihem (alespoň 14 dní). Kontakt na průvodce: tel.: 602 401 200, e-mail: pruvodce@chotesovskyklaster.cz, web: chotesovskyklaster.cz.


Výstava děl MUDr. Štěpánky Staňkové 2023

Na chodbách přízemí konventu je možné zhlédnout výstavu děl MUDr. Štěpánky Staňkové. A co o sobě prozradila sama autorka? Olejomalbou se zabývá od roku 2018. Kreslila ráda v dětství, ale uzavřela se pro nedostatek nápadů. Nebyl důvod pokračovat. V roce 2018 tvorba vyvstala jako prosté uvolnění z denních povinností a touha po objevování nového nebo spíše toho, co bylo v autorčině nitu utlumeno. Kreativita. Vyjádření bez omezení, způsobem, který nenese následků. Tohle jistě vyvstává z její chirurgické práce, která je ovlivněna vysokou mírou přímé zodpovědnosti vůči jedinci. Malování je vlastně hra, popustíte uzdu fantazii a uvolníte pocity – a zachytíte prožitek přítomného okamžiku. Olejomalba nabízí kouzelnou hru s barvami, jejich mísení, doplňování, postupné překrývání, vzájemné kontrasty, vymezování hranic, objevování vzdáleností. K tomu jako nástroje používáte štětce a špachtle různých tvarů.

Paní Štěpánka zjistila, že ji těší si užívat svobodné tvorby, která dokáže vyjádřit vlastní pocity nebo zaznamenává důležité události jejího života. Užívá si času, při kterém tvoří. A stejně tak si užívá, pokud někdo před obrazem procítí podobné nebo ho zaujme cokoliv a vnitřně se před ním zastaví a vyladí.

Provozovatel

Spolek Klášter Chotěšov

Plzeňská 1
332 14 Chotěšov
Tel.:
+420 602 401 200
Email:
pruvodce@chotesov...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.chote...
WWW:
https://www.klast...
GPS:
49,653310 13,198233
 
 

Cena

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Večer pro klášter Chotěšov

Program pro celou rodinu je přichystaný na tradiční akci Večer pro klášter Chotěšov. I letos se budete moci nahlédnout do kláštera, včetně míst, kam se jindy nepodíváte. Na pódiu v zahradě a kapitulní síni bude znít hudba všech žánrů a přichystaný je také program pro děti.
Chotěšov, Plzeňský kraj

Cesta do pravěku – 10

Pod dohledem zkušeného paleontologa si každý najde 310 milionů let starou fosílii.
Zbůch, Plzeňský kraj

Cesta do pravěku – 11

Pod dohledem zkušeného paleontologa si každý najde 310 milionů let starou fosílii.
Zbůch, Plzeňský kraj

Litická hradní slavnost

Zveme všechny obyvatele Litic a okolí na akci ,,Litická hradní slavnost“. Městský obvod Plzeň 6- Litice společně se spolkem Naše Litice pro Vás připravili bohatý program na sobotní odpoledne 7. září.
Plzeň 6-Litice, Plzeňský kraj

Prázdninové dny u koní

Prázdninové dny u koní pro děti od 5 do 12 let. Dny plné her a nauky o koních.
Kozolupy, Plzeňský kraj

Prázdninové dny u koní

Prázdninové dny u koní pro děti od 5 do 12 let. Dny plné her a nauky o koních.
Kozolupy, Plzeňský kraj

Prázdninové dny u koní

Prázdninové dny u koní pro děti od 5 do 12 let. Dny plné her a nauky o koních.
Kozolupy, Plzeňský kraj

Prázdninové dny u koní

Prázdninové dny u koní pro děti od 5 do 12 let. Dny plné her a nauky o koních.
Kozolupy, Plzeňský kraj

Klášter Chotěšov – jedna z dominant Plzeňského kraje

Klášter premonstrátek ze 13. století, který se majestátně tyčí nad řekou Radbuzou, patří k nejstarším památkám na Plzeňsku. V sezóně se v něm konají prohlídky, výstavy a nejrůznější kulturní akce. Stálá expozice: historie kláštera a obce, kapitulní síň, kostel, freska, výstavy a hasičské muzeum.
Chotěšov, Plzeňský kraj

Bývalá hornická osada Mantov u Chotěšova

Obec Mantov leží na pravém břehu Radbuzy, která ji odděluje od sousedního Chotěšova
Chotěšov, Plzeňský kraj

Letouni v Chotěšovském klášteře a netopýří keška

Klášter premonstrátek, založený již na počátku 13. století, si za dobu své existence prošel bouřlivými časy. Bývalé sídlo řádových sester si dnes oblíbili netopýři. Ve sklepích konventu a prelatury každoročně zimuje až sedm druhů těchto vzácných létajících savců.
Chotěšov, Plzeňský kraj

Bývalá chata na pilíři mostu řeky Radbuzy

Nedaleko Chotěšova v korytě řeky Radbuzy stála na bývalém mostním pilíři dřevěná chata. Roku 2022 byla plánovaně zničena ohněm při natáčení filmu. Na místě vznikne nový most pro cykloturistiku.
Chotěšov, Plzeňský kraj

Kalinův mlýn ve Stodu

Navštívit můžete expozici s původním vybavením, vyzkoušet si zážitkovou hru ve stylu oblíbených "únikovek" anebo se ubytovat v bytě mlynáře.
Stod, Plzeňský kraj

Barokní budova Staré pošty ve Stodu

Dům "Staré pošty" čp. 12, později hostinec "U labutě" Josefa Schwana, zvaný též Suvorovův dům, stojí na rohu Komenského náměstí v blízkosti nábřeží.
Stod, Plzeňský kraj

Šifrovací hra MASkou křížem krážem

Místní akční skupina Radbuza pro vás vymyslela a organizuje turistickou a šifrovací hru s názvem „MASkou křížem krážem“. Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti lokality, které jsou z hlediska cestovního ruchu atraktivní, ale netěší se takovému zájmu turistů.
Stod, Plzeňský kraj

Naučná stezka Stodsko

Nápad vybudovat naučnou stezku Stodsko vznikl v roce 2007, kdy také bylo vyrobeno prvních šest naučných tabulí první etapy. V roce 2008 pak bylo přidáno dalších šest tabulí druhé etapy a šest tabulí etapy třetí. A roce 2010 byla vybudována poslední čtvrtá etapa.
Stod, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinárna Dobřany

Rodinná firma, která se zabývá výrobou zmrzliny již několik let, převážně dle vlastních receptur. Vyrábí zmrzlinu z kvalitních a čerstvých surovin bez přidaných barviv a konzervantů.
Dobřany, Plzeňský kraj

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.
Dobřany, Plzeňský kraj

Dobřanská kavárna

Lenka Žďánská začala v roce 2000 v Dobřanech vyrábět zmrzlinu z mléka, smetany a čerstvého ovoce. Jasně žlutou banánovou, která září jak devadesátková fasáda, tu opravdu nenajdete. Po dvaceti letech si Lenka otevřela i vysněnou Dobřanskou kavárnu, kde má vedle zmrzliny také krásné zákusky.
Dobřany, Plzeňský kraj

Kavárna Stará škola – Vejprnice

Kavárna Vejprnice.
Vejprnice, Plzeňský kraj

Ubytovna Horní Lukavice – uzavřeno

Probíhá rekonstrukce, ubytování je uzavřeno.
Horní Lukavice, Plzeňský kraj

Wine & Bike City Tower Apartments

Příjemné prostředí se stylovými a zároveň útulně vybavenými apartmány s parkováním přímo v centru města u Radniční věže.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Ibis Plzeň

Oáza klidu a odpočinku či ideální místo pro obchodní setkání v důležité plzeňské obchodní zóně Borská pole. U nás naleznete zasloužený odpočinek, komfort a potřebné zázemí pro váš pobyt v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Sport Přeštice

Hotel Sport Přeštice je vhodný pro ubytování především skupin sportovních soustředění. Využít můžete pronájmu salonku pro rodinné i firemní akce. V restauraci si pochutnáte na staročeské kuchyni i krajových specialitách.
Přeštice, Plzeňský kraj