Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vánoční výstava – Vánoční zvyky a starobylé dekorace
Vánoční výstava 2022 - 1
Výstavy

Vánoční výstava – Vánoční zvyky a starobylé dekorace

Navštivte pohádkový svět Vánoc, v němž jsou k vidění krásné vánoční dekorace, betlémy, miniaturní krajinky a diorámata, perníčky, vrkoče a další dovedně zhotovené předměty. Na své si přijdou malí i velcí. Součástí programu jsou dílničky pro děti a ukázky výroby ozdob.
Tradiční vánoční výstavu pro vás pořádáme každoročně již po mnoho let. Letos jsme kromě obvyklých tradičních i nových vánočních dekorací přichystali např. povídání o adventních zvycích a symbolech štěstí a s nimi související výzdobu, obrázky z pouti, přehlídku vánočního cukroví, které bylo součástí soutěže vyhlášené časopisem Zahrádkář, sbírku svatých obrázků nebo různé vánoční a zimní výjevy s roztomilými figurkami. Samozřejmostí jsou živé stromky ověšené ozdobami z různých materiálů. Chybět nebudou ani některé speciální starobylé exponáty včetně doprovodných textů, z nichž se dozvíte mnoho zajímavostí. Výstava je doprovázena ukázkami rukodělné tvorby a dílničkami.

Provozovatel

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

Na Slupi 16
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 221 951 883
Email:
info@vanocni-vyst...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://vanocni-v...
GPS:
50,070539 14,419730
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:Snížené vstupné: důchodci a žáci ZŠ. Pro děti do 6 let a ZTP vstup zdarma.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Španělské tance 13. století

Taneční odpoledne s výukou středověkých lidových tanců podle hudebních skladeb dochovaných ve sborníku mariánských písní Cantigas de Santa Maria z doby vlády Alfonse X. Moudrého, krále Castilie a Leonu.
Praha 2, Praha

Vzpomínky na Hanu Hegerovou – koncert

Malé hudební zastavení věnované velké šansoniérce, která svým interpretačním uměním získala nejen české publikum, ale i Mekku francouzského šansonu – Paříž.
Praha 2, Praha

Běhej lesy #1 Brdy

Běžecké závody pro širokou veřejnost v krásném přírodním prostředí.
Praha 7, Praha

Běhej lesy #2 Karlštejn

Běžecké závody pro širokou veřejnost v krásném přírodním prostředí.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Botanická zahrada Univerzity Karlovy – za tichým světem rostlin Na Slupi

Expozice botanické zahrady UK v Praze na Karlově jsou rozděleny na skleníkové a venkovní. Ve sklenících je stálá expozice tropů a suchých subtropů. Nejcennější expozicí je kolekce Středoevropské květeny, založená v roce 1904.
Praha 2, Praha

Komunitní rodinné centrum Jahoda

Rodinné komunitní centrum Albertov, to je prostor pro rodiny, děti a především pro všechny, kteří se rádi baví.
Praha 2, Praha

Klášter alžbětinek v Praze Na Slupi

Rozsáhlý komplex barokních budov je dílem architekta K. I. Dientzenhofera. Iniciátorem výstavby bylo několik šlechtičen z rodu Thunů, Černínů, Valdštejnů aj., které se po velké morové epidemii na počátku 18. století rozhodly založit špitál pro ženy a z Vídně přizvaly sestry alžbětinky.
Praha 2, Praha

Sona sól – Veselá kopýtka: Irské tance pro radost

Taneční skupina Sona sól pořádá kurzy irských tanců pro začátečníky i pokročilé. Zabývá se hlavně dvěma druhy irských tanců – step dancing a set dancing. Přijďte si zaskotačit, naučit se tancovat zvládne opravdu každý!
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café-bar Notabene experiences v Praze na Výtoni

Kavárna Notabene experiences je místo, kde si můžete dát skvělou kávu a ochutnat sladké či slané, tradiční i netradiční dobroty za rozumnou cenu v příjemném prostředí. K dobré pohodě zde navíc přispívají výstavy fotografií či výtvarného umění.
Praha 2, Praha

U Dobré Myšlenky

Noderní restaurace v Praze u Rašínova nábřeží s moderní, ale poctivou českou a vynikající mezinárodní kuchyní.
Praha, Praha

Plavecká Polévka

Na pražské Výtoni můžete navštívit bistro, kde tvoří polévky hlavní portfolio denního menu. Skvělé místo na oběd, ale také odpolední posezení. Očekávat můžete dobře fungující zařízení s jasným konceptem a stálou kvalitou.
Praha, Praha

Restarurace Vallmo v Praze

Vallmo v pražském Podskalí představuje moderní, evropskou restauraci. Cílem podniku je spojení chuťového a vizuálního zážitku s příjemnou chvílí strávenou u dobrého jídla. Restaurace Vallmo byla vůbec jako první oceněna na mapách Google jako nejlépe hodnocená pražská restaurace.
Praha 2, Praha