Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Vánoční výstava na tvrzi Orlice
Společenské akce

Vánoční výstava na tvrzi Orlice

V prosinci máte jedinečnou možnost shlédnout na Tvrzi Orlice unikátní ručně vyřezávané betlémy a sochy z dílny Ing. Vlastislava Vyhnálka.
Dne 20. 12. 2014 od 13:00 bude připravený program Rozsvěcení Vánočního stromku na Tvrzi Orlice.

Program akce:
pečení jablíček na dobových kamnech, pražení sladkých mandlí v dobové kuchyni na zámeckých kamnech, výroba papírových ozdob na stromeček, výroba papírového řetězu na stromeček,  pečení a zdobení perníčků, "voskování" a další

16:00-16:30 se akce přesune na podium, kde mohou děti rozvěsit vlastnoručně vyrobené ozdoby navánoční stromeček. V 16:30 si můžete zazpívat koledy s dětským pěveckým sborem Schola podvedením paní Anny Motlové. V 17:00 proběhne rozsvícení vánočního stromku.

Akce se bude konat v expozicích zámeckých salónů a dobové kuchyni. Rodiče si v doběprogramu pro děti mohou posedět u punčeči kávy. Rodinné vstupné je 150 Kč, jednotlivec 50 Kč.

Otevírací doba expozic 16. – 31.12 otevřeno denně (23., 24., 25.12. 2014 zavřeno) 

Provozovatel

Tvrz Orlice

Orlice 1
561 51 Letohrad
Tel.:
+420 465 677 731
Email:
vstupenky@eywan.cz
WWW:
www.tvrzorlice.cz
GPS:
50,021616 16,531967
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinné vstupné: 150 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní víkend s kávou a párou

Adventní víkend v Muzeu starých strojů. Otevřená muzejní kavárna, čertovské jízdy parním vlakem. V neděli nebude chybět Mikuláš se svou družinou.
Žamberk, Pardubický kraj

Orlickoústecké lidové malované betlémy v Ústí nad Orlicí

Mimořádný fenomén orlickoústeckých malovaných betlémů představuje malá expozice, která zahrnuje vedle skutečně velkého – s šířkou 5,9 m – betlému vánočního také betlém tříkrálový a dva v Čechách velmi neobvyklé betlémy, tedy hromniční a postní zvaný též velikonoční.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Štěkání a mňoukání na Ježíška v útulku Lanškroun

Načerpejte vánoční atmosféru se zvířátky v lanškrounském útulku.
Lanškroun, Pardubický kraj

Adventní Lanškroun

Zažijte rozzářený Adventní Lanškroun. Okouzlí vás naše vánoční městečko s Ježíškovou poštou, betlémem a bohatým kulturním programem pro malé i velké. Adventní domky zaplní řemeslníci a tvůrci nejen z kreativního světa Fleru a prodejci občerstvení, kteří provoní náměstí punčem a a dalšími dobrotami.
Lanškroun, Pardubický kraj

Tvrz Orlice – areál zážitků nedaleko Letohradu

Letohrad je krásné město v Orlických horách, kam stojí za to se podívat. Středověká tvrz Orlice leží na jeho východním okraji přímo u rybníku a lesa. Krásná příroda a rozsáhlé možnosti turistického, sportovního a kulturního vyžití vám nedají na pobyt v tomto kraji zapomenout.
Letohrad, Pardubický kraj

Ski areál Umbule – lyžařské středisko Letohrad

Nepatříte zrovna mezi nejlepší sjezdaře? Nebo vás láká spíše menší lyžařský areál, odkud se pak můžete vydat na běžky? Vyzkoušejte ski areál, kde najdete každoročně síť 20 kilometrů strojově upravených stop.
Letohrad, Pardubický kraj

Historická vodní nádrž a tůně v Jablonském lese u Letohradu

Historickou vodní nádrž a dvě tůně v navštěvovaném Jablonském lese u Letohradu v Pardubickém kraji obnovily Lesy ČR. Díla zadrží vodu v krajině, přispějí k ochraně obyvatel místní části Orlice před povodní a vyhovují fauně i flóře.
Letohrad, Pardubický kraj

Hasičské minimuzeum v Letohradě – Kunčicích

V Letohradě-Kunčicích najdete hasičské minimuzeum. Prozkoumat tu můžete dvě historické hasičské stříkačky místního sboru a další hasičské exponáty. Vše si prohlédnete přes prosklenou stěnu, a díky osvětlení i ve večerních hodinách.
Letohrad, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a společenské centrum Nový dvůr

Restaurace je umístěna v bývalých prostorách letohradské barokní sýpky. V přízemí restaurace je 100 míst k sezení a na galerii restaurace je dalších 60 míst.
Letohrad, Pardubický kraj

Ubytování na faře v Nekoři

V Nekoři se můžete levně ubytovat na faře vedle kostela sv. Mikuláše. Jde o ubytování hostů respektujících církevní prostředí, vhodné pro rodiny i menší skupinky.
Nekoř, Pardubický kraj

Pizzeria – Penzion Srdíčko

Penzion – Pizzeria se nachází v historickém jádru malebného východočeského městečka Jablonné nad Orlicí. Penzion disponuje 8 stylovými dvoulůžkovými pokoji.
Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj

Hotel Filipinum

Cestujete? Pracujete? Sportujete? Chcete se bavit, odpočívat nebo dobře najíst? To vše můžete nalézt pod jednou střechou a spojit jediným slovem Hotel Filipinum.
Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj